Jump to content
POLITISTI.ro

Roco

Intarzierea promotiei 2011 - OFICIAL !

Recommended Posts

Roco

E oficial. Ieri s-a primit instiintare de la Minister, astazi ne-au anuntat in formatie: o sa fim intarziati. Incadrare pe 3 Ianuarie.

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

username

Cu riscul de a fi injurat de intreaga promotie 2011 si nu numai, macar in 2012 veti avea un loc de munca...

• Upvote 1

Roco

Asa este planul, ca in ianuarie 2012 sa ne incadreze. Dar acum o saptamana planul oficial era sa ne incadreze la timp. Deci nu conteaza cat de oficial e planul din moment ce lucrurile se schimba de la o zi la alta.

Un singur lucru e cert: pana in 3 ianuarie 2012 nu vedem loc de munca.

Mateuta

bun si mai mergem saptamana asta la scoala ?

Bogdanel

E oficial. Ieri s-a primit instiintare de la Minister, astazi ne-au anuntat in formatie: o sa fim intarziati. Incadrare pe 3 Ianuarie.

Care formatie ?/

Ce vorbesti tu acolo? :blink:

Catalin

Cred ca Roco se refera la promotia de la AdP.

KingLIR

asa s-a intamplat si cu promotia anterioara....

nu mergi la scoala...esti, cica, in practica pana la angajare....

succes....

siii... sa dea Domnu' sa nu fie asa...

Bogdanel

asa s-a intamplat si cu promotia anterioara....

nu mergi la scoala...esti, cica, in practica pana la angajare....

succes....

siii... sa dea Domnu' sa nu fie asa...

Doamne..

Oare ce-ai vrut să scrii acolo că nu înţeleg mare lucru omule :blink:

agentul007

OFICIAL ce ? Ca hartia inca nu e publica ;) .. ma refer la tinerii Scolii de Politie Campina. Daca o sa ii tina in practica la ipj-uri (desi nu cred) trebuie sa ii plateasca cu un "mic" ordin 50 ..dar cum nu sunt bani...adio

Edited by agentul007

Paul90

Fără Ordinul 50, într-o eventuală nouă practică => soldă de ~ 40 lei /lună. Boierie, ce sa mai ... :blink:

@ KingLIR

" asa s-a intamplat si cu promotia anterioara....

nu mergi la scoala...esti, cica, in practica pana la angajare.... "

Promotia 2009 poate. :) Promotia 2010 a terminat la 1 august. :)

• Upvote 1

dell

Oficial de unde ati auzit voi ca nu incadreaza Promotia 2011?

Eu fac parte din promotia 2011 si de incadrat nu nu incadreaza dar de unde aveti voi certitudinea asta? Pana nu vedeti scris negru pe alb sau pana nu anunta chestorul marti dimineaza daca ne incadreaza sau nu , lasati zvonurile.

sheriffu

gata m-am prins..esti la academie..am inteles..am auzit si eu de asta ...deci deja sunt 2 surse..

Edited by sheriffu

Roco

La academie am fost anuntati oficial la raportul de dimineata. Academia a primit hartie oficiala, negru pe alb, de la minister. Nu stiu de celelalte scoli de politie, dar la academie am fost anuntati oficial.

Pe de alta parte, nu vom fi in practica. Vom sta acasa degeaba. 100% nu vom fi in practica.

sheriffu

pai si voua ce vi s-a comunicat in legatura cu examenele finale?sau voi nu aveti asa ceva?le dati acum...?se amana pana in decembrie? pentru ca la noi,la scolile de agenti se vehiculeaza ca vom da doar 2 examene si al treilea,adica proba scrisa o vom da prin decembrie;asta pentru ca ar fi o dispozitie conform careia daca dam toate cele 3 examene sunt obligati sa ne angajeze imediat dupa sustinerea probelor.

adrianmarius

S-a spus clar daca amanarea este pentru toate Scolile M.A.I.? Observ că nici la mine la Oradea și nici prin alte parti nu s-a primit nimic!

Serioux

Nu stiu la "ofiteri" in practica cat era venitul lunar, dar pre-agentii in practica luau cand am terminat eu Scoala Vasile Lascar ceva mai putin decat norma de hrana pentru un Ag simplu. Va recomand sa nu va asteptati la prea mult. Oare va vor ajunge de o gustare la 8 ore de patrula(pedestra , ca gazu... e si ma putin)

Paul90

"Oare va vor ajunge de o gustare la 8 ore de patrula(pedestra , ca gazu... e si ma putin)"

Sau 12 ore la unii ...

• Downvote 1

Mateuta

"Oare va vor ajunge de o gustare la 8 ore de patrula(pedestra , ca gazu... e si ma putin)"

Sau 12 ore la unii ...

Dar isi refac burta in urmtoarele 24/48 de ore :ner:

Paul90

Ce simpatic dat naibii eşti tu Jeffo :)) eu zic să te pui să mai faci o încadrare... nu de alta dar până în ianuarie ne ieşim din formă! :ner:

Roco

pai si voua ce vi s-a comunicat in legatura cu examenele finale?sau voi nu aveti asa ceva?le dati acum...?se amana pana in decembrie? pentru ca la noi,la scolile de agenti se vehiculeaza ca vom da doar 2 examene si al treilea,adica proba scrisa o vom da prin decembrie;asta pentru ca ar fi o dispozitie conform careia daca dam toate cele 3 examene sunt obligati sa ne angajeze imediat dupa sustinerea probelor.

La academie terminam cu licenta. Au amanat-o si pe aia pana in decembrie.

cosmin86

se poate profesa ca profesor de mate sau informatica la gimnaziu sau liceu pana se vor da posturile promotiei 2012?

Marius

Da, se poate si e legal.

sheriffu

deci e clar .sunt toate indiciile.nu ne mai cheama acum la scoala..si cred ca fac bine...pentru ca majoritatea nu mai au motivatie sa invete..