Jump to content
POLITISTI.ro

Roco

Intarzierea promotiei 2011 - OFICIAL !

Recommended Posts

danpin

foarte offtopic:

Mai Roco, tie-ti place de Cristinica :)

• Downvote 1

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Roco

Imi pare rau, dar sunt in ceata. Nu stiu cine e personajul asta.

sov88

liberalul George Scutaru a declarat că ministrul Igaş a dat asigurări că de la 1 ianuarie 2012 vor putea fi angajaţi aproximativ 560 de ofiţeri din promoţia 2011, urmând ca până în toamna anului 2012 să fie încadraţi alţi 2.200 de subofiţeri, absolvenţi ai instuţiilor de învăţământ ale M.A.I.

?????? astia isi bat joc.. cum adica 560 ofiteri??? si noi restu parlitii din scolile de agenti ?

rusine dinu patriciu

Edited by sov88
  • Upvote 1

greddy

treaba cu Scutaru e de ceva timp...pana una alta avem un calendar de absolvire si ar fi mai bine sa asteptam sa ajungem in scoala intai. Rabdare colegu ! :) mai e o luna :emo-yessir:

• Upvote 2

Bogdanel

Se apropie cu pasi repezi absolvirea!!

Sper :( :( :(

greddy

se aud tot felul de zvonuri despre incadrarea a 450, 500, 600 de elevi din promotia 2011. Nimeni nu da nici un raspuns oficial din partea scolilor...rog colegii din operativ care au acces la intrapol si timp, sa verifice daca exista ceva referitor la asta acolo. Se vorbeste si de inghetarea anului promotiei 2012...

remy077

Am auzit si eu zvonuri. Unul prin care mi se spunea ca vom fi incadrati in martie 2012 , si unul cum ca ar fi incadrati doar 1000 de abolventi din promotia 2011, 1000 dintre toti absolventii scolilor MAI (politie, jandarmi, frontiera, pompieri)... Lucruri concrete nu stiu, daca voi afla ceva sigur voi reveni.

Paul90

pana una alta avem un calendar de absolvire si ar fi mai bine sa asteptam sa ajungem in scoala intai.

Subscriu la părerea lui Greddy. Cam asta e tot ce ei ne pot zice, calendarul cu examenele şi cam atât. Am trimis un mail pe adresa şcolii să-mi lămurească câteva aspecte ( legat de banii de soldă restanţi respectiv de tematică ) dar răspuns ioc.

Toate zvonurile asta nu ne fac bine deloc, şi cel mai tragic e, că nimeni nu ne va zice clar poate nici atunci, la revenirea în şcoală... poate pe 30 decembrie, aşa, ca ,,primă" de Anul Nou, vom afla care va fi soarta noastră.

Până atunci, dragi colegi, spor la învăţat, căci acele cunoştinţe dobândite nu vi le poate lua nimeni!

• Downvote 1

sov88

blue1guardian la ce scoala ai terminat??

Edited by Catalin
Eliminare bold.

egeorge

Exista vreo modalitate de a aplica prevederile "Ordonanţei de Urgenţă a Guvernului pentru stabilirea unor măsuri privind încadrarea în limita alocată cheltuielilor de personal din Ministerul Administraţiei şi Internelor pentru anul 2011" elvilor din scolile de politie care sustin exmenul de absolvire in decembrie 2011? Respectiv cum asi putea sa-mi dau demisia pana la data limita de 31 decembrie dupa ce am sustinut examenul de absovire?

Paul90

blue1guardian la ce scoala ai terminat??

Câmpina, dar mai e până pot spune că am terminat.

greddy

amr 1 luna si o zi :)

simona86

pai si in functie de ce s-ar face incadrarea asta? dupa logica mea, elevul cu cea mai mica medie din prima transa(sa zicem 8,80)va prinde repartitie in locul cel mai putin avantajos pentru el, iar elevul cu cea mai mare medie din transa lui(8,79)dar mai mica totusi decat media cea mai mica din prima transa, va prinde cel mai bun loc scos la concurs in momentul respectiv, poate chiar la el in oras...in plus, se poate ca in momentul in care va fi incadrata prima transa,elevul care va avea cea mai mare medie sa nu poata prinde repartitie la el in localitate, pentru ca in momentul respectiv nu exista loc liber in localitatea de unde provine el, in schimb, cand va fi incadrata cea de-a doua transa sa se elibereze loc in localotatea respectiva, si sa fie ocupat de un elev cu medie mult mai mica decat cea a celuilalt...si acum intrebarea mea:la repartitie trebuie sa ne bazam mai mult pe noroc decat pe pregatire???

sov88

blue1guardian

ok credeam ca ai facut la oradea de asta te-am intrebat .. ca am vzt ca esti din bh

Edited by Catalin
Renunţă la bold. Citeşte regulamentul forumului.

remy077

Consider ca si repartizarea in functie de medie este o idiotenie totala. Si ca sa-mi sustin afirmatia, dau un exemplu: Elevul X, din Hunedoara , are 8.50 iar elevul Y din Gorj are 8.51 . Mai este liber un loc la hunedoara si 0 locuri la Gorj. Normal ca cel din gorj va merge in Hunedoara, ocupand ultimul loc liber. Cel din gorj va primi bani de chirie, iar cel din hunedoara, trimis la Harghita, va primi de asemenea bani de chirie. De ce nu ramane cel din Hunedoara acasa, pentru ca are loc la el in judet si nu pleaca cel din gorj in Harghita, si acolo ar primi chirie. De ce sa se cheltuie aiurea oferind chirii la doua persoane, cand mai corect ar fi ca cel care nu are loc in judetul sau sa`si gaseasca altundeva, unde nu ii ia locul niciunui alt absolvent.

Nu credeti ca e mai economisitor sa se plateasca o chirie decat doua chirii?

Ben

Remy, eu tocmai de aceea cred ca daca tot trebuie sa "inventeze" posturi (pt ca in momentul de fata cele eliberate prin disponibilizari au fost radiate) o vor face in localitatile de domiciliu, pe cat posibil, tocmai pt a economisi bani.

Dytzone

pai si in functie de ce s-ar face incadrarea asta? dupa logica mea, elevul cu cea mai mica medie din prima transa(sa zicem 8,80)va prinde repartitie in locul cel mai putin avantajos pentru el, iar elevul cu cea mai mare medie din transa lui(8,79)dar mai mica totusi decat media cea mai mica din prima transa, va prinde cel mai bun loc scos la concurs in momentul respectiv, poate chiar la el in oras...in plus, se poate ca in momentul in care va fi incadrata prima transa,elevul care va avea cea mai mare medie sa nu poata prinde repartitie la el in localitate, pentru ca in momentul respectiv nu exista loc liber in localitatea de unde provine el, in schimb, cand va fi incadrata cea de-a doua transa sa se elibereze loc in localotatea respectiva, si sa fie ocupat de un elev cu medie mult mai mica decat cea a celuilalt...si acum intrebarea mea:la repartitie trebuie sa ne bazam mai mult pe noroc decat pe pregatire???

Mama ce magarie,la treaba asta chiar nu m-am gandit...pfff

kid212

oricum ne preocupam degeaba.... un raspuns oficial nu vrea nimeni sa dea... asa ca nu ne ramane decat sa asteptam

sov88

de acu toata lumea vrea acasa...

cat inveti atat primesti.. daca vrei neaparat acasa invata si ai sa prinzi loc..

eu unul unde prind asta e, te adaptezi ca esti mare de acu, nu tre sa stai toata viata langa mama..

inteleg ca e greu cu banii intr-un oras strain.tuturor ne va fi greu la inceput,dar priveste partea buna,asa inveti sa te descurci singur in viata, ca nu te poti baza pe mama la infinit

Ben

Ia sa vedem daca mai esti tu asa matur si pregatit sa te desprinzi de cuib si daca mai vorbesti cu atata dezinvoltura despre lucrurile acestea, daca vii de prin zone gen Pitesti, Craiova sau orice alta zona din sud (dar in special primele 2) si nu de prin Moldova, unde locurile sunt mai multe. Stiu, o sa-mi spui ca si pe-acolo e greu sa gasesti loc, dar comparativ cu alte zone nu e asa.

Asa ca principiul asta "primesti cat inveti" se aplica doar in anumite zone ale Romaniei, unde chiar se scot locuri. Daca esti de prin sud, poti sa inveti de-ti iese acru pe gat, ca in cel mai bun caz prinzi Bucuresti.

Edited by Ben

Elvis

Sau Caras, Ben.

Eu zic ca este mai bine decat Bucuresti.

Ben

... sau Caras :)

greddy

in ardeal unde credeti ca vor fi cele mai multe locuri?

Catalin

Harghita şi Covasna.

Bogdanel

Va astept la mine la Iasi :good: