Jump to content
POLITISTI.ro

Roco

Intarzierea promotiei 2011 - OFICIAL !

Recommended Posts

Paul90

Mâine se face consiliu profesoral la şcoală şi se pune şi problema venirii sau nevenirii noastre sheriffu. :emo-yessir:

• Upvote 1

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

adrianmarius

Oameni buni, voi ce veti face in perioada asta? Eu unul sunt disperat, nu pot sa stau acasa degeaba, dar am inteles k nici nu pot sa ma angajez legal!E o nebunie curata!

sheriffu

pai cred ca o sa merg la "bunica din germania,italia,spania" poate o ajut la strans castraveti..

Bogdanel

m+a sunat dirigintele..

nu ne întoarcem la şcoală până pe 3 decembrie. :( :(

Dan

sursa: RealitateaTV

Guvernul va bloca până anul viitor procedurile de încadrare în unităţile Ministerului Administraţiei şi Internelor a tinerilor absolvenţi ai şcolilor de poliţie, în contextul reducerii numărului de posturi din structurile MAI, prin amânarea până la sfârşitul acestui an a repartizării acestora.Absolvenţii ar urma să fie repartizaţi la unităţile din structura Ministerului Administraţiei şi Internelor (MAI) în perioada 28-30 decembrie 2011 şi numiţi în funcţie abia începând cu data de 1 ianuarie 2012, astfel încât să se prezinte la noile posturi din 3 ianuarie 2012, relevă un proiect de ordonanţă de urgenţă obţinut de Mediafax.Actul normativ permite totodată începerea procedurile de disponibilizare a angajaţilor MAI, inclusiv a funcţionarilor publici, preoţilor militari, soldaţilor şi gradaţilor voluntari, pe baza cadrului legal deja în vigoare şi care îi conferă ministrului dreptul de a desfiinţa şi disloca unităţi în limita posturilor aprobate şi a bugetului alocat.

Imi pare rau pentru voi. :(

• Upvote 1

bogdanel1988

macar sa ne anunte dirigintii sa nu mergem aiurea la scoala!!! macar atat sa faca si ei!

agentul007

deci promotia 2011 Campina nu se mai intorce la scoala pentru a sustine examenele finale ? V-au anuntat ca o sa va prezentati numai in decembrie pentru examene ?

vaiiiiiiiii....de mama noastra, politia cu caii de lemn.

Edited by agentul007

bogdanel1988

Probabil ne cheama vreo cateva zile k sa ne plimbam aiurea si dupa aia ne zice sa plecam,normal k doar mergem pe banii nostri,si-au batut joc de noi ,pentru ce am facut doi ani de scoala k sa stam akasa,unde o sa lucram in perioada asta,oare poate cineva sa supravietuiasca cu 50lei pe luna.

Edited by bogdanel1988

Paul90

Da, confirm cele zise bogdanel. 5 luni jumătate de "concediu". :(

• Downvote 2

Roco

Probabil ne cheama vreo cateva zile k sa ne plimbam aiurea si dupa aia ne zice sa plecam,normal k doar mergem pe banii nostri,si-au batut joc de noi ,pentru ce am facut doi ani de scoala k sa stam akasa,unde o sa lucram in perioada asta,oare poate cineva sa supravietuiasca cu 50lei pe luna.

Inteleg ca nu supravietuiesti cu 50 de lei pe luna, dar in scoala cat aveati venitul lunar?

Daniel

Pai daca nu mai sunt banii pentru cei din operativ la momentul actual , pe voi cei din scoala unde sa va angajeze ? Supervizori peste cei din operativ, platiti din fonduri europene ca ministerul nu mai are lovele ? Am auzit pe unii de sunt prin practica acum ca si asa nu-si au o gramada locul prin politie acum si trebuie sa le lase lor locurile, ca vin din scoala cu pregatire de licentiati la Sorbona . :doh: Sa o credeti voi ca cei de sus, se grabesc imediat sa va angajeze pe voi cu o experienta minima dar tari la fuga, in locul celor care au cite 10-15-20 de ani in spate si care cu trecerea vremii alearga mai usor decit voi la 25 de ani . Politia nu merge nici cu burtica proeminenta, dar nici cu fuga gen Forest Gump . Si apoi cei ce se cred mari stiutori cu note bune in tainele acestei munci, o sa vedeti in primele doua luni ca este destul de aiurea fata de ce stiati . Problema in ce va priveste pe voi ,este pusa aiurea de prima data cind s-au facut recrutarile . Ei stiau ca in viitorul apropiat ceva nu se leaga si tot au lasat numarul de locuri la un nivel ridicat . Acum voi cei din scoala nu aveti nici o vina pentru cele intimplate dar , nici cei ce inca lucreaza . Apoi trebuie cu regret, sa va puneti o intrebare peste altele pe care le aveti si anume : Cine crede dintre voi ca la inceputul lui ianuarie 2012 se vor pensiona toti cei ce indeplinesc stagiul in anul 2012 , ca sa va faca loc voua . Pentru ca alte functii la sfirsitul lui 2011, nu mai exista in urma restructurarii .Acest lucru este imposibil si nu se poate face nici daca ar vrea mai marii de la capitala , fiecare luna a anului avind numarul ei de pensionari si alte treceri in rezerva, pe toata durata anului . Sunt multe necunoscute dar mai bine nu este si nu va fii . De aceea trebuie sa aveti rabdare si sa nu va descurajati pentru ca, pe lunga cale pe care ati apucat, o sa vedeti chestii si mai aiurea decit asta care vi se pune in fata acum . Pe dinafara nu crede nimeni sa ramineti dar ,pina se gindesc ei sa va angajeze trebuie asteptat cu toate ca nu astea erau perspectivele . :emo-yessir::hmmmt:

cs777

Bun deci promotia 2011 va fi amanata pentru 3 ianuarie 2012. Apare o noua problema deoarece in perioada in care sustine examenul final promitia 2009-2011 in scoala trebuia sa fie promotia 2014 cu acesti elevi ce se intampla? nu ii aduc in scoala? se decaleaza tot programul !!! :angry:

Daniel

cs777 asta trebuie sa fie ultima grija a voastra . Daca chiar este tragedie pot sa micsoreze o perioada de practica si nu este mare lucru ca sa recupereze ceilalti materia . Eu de exemplu pe vremuri pot sa-ti spun ca am dat toate examenele in 7 zile si apoi dupa inca 2 zile au comunicat si rezultatele . Si nu am fost multi asa decit 8 batalioane, adica aproximativ 2900 de elevi . :clip: Vorbesc de Scoala Cimpina . :emo-yessir:

Roco

Bun deci promotia 2011 va fi amanata pentru 3 ianuarie 2012. Apare o noua problema deoarece in perioada in care sustine examenul final promitia 2009-2011 in scoala trebuia sa fie promotia 2014 cu acesti elevi ce se intampla? nu ii aduc in scoala? se decaleaza tot programul !!! :angry:

Nu e problema cu decalatul. Le da liber cateva zile pana dam noi tot ce avem de dat. Imediat le terminam si ii cheama inapoi la scoala.

Bogdanel

Printre altele , un coleg din Craiova, de la clasa 235 , Benedic Alexandru , s-a retras de la cursuri şi urmează să plătească suma de 24.000 lei reprezentând contravaloarea perioadei de şcolarizare 2009-2011 . :(

Edited by bogdanel

ionut3dd

Io inca nu m-am lamurit,cum ramane pana la urma mergem sa nu la scoala.Unii zic ca au fost anuntati,altii nu. :|

ovino1

Noua la Gorj la IPJ ne-au zis ca nu stiu nimic, ca oricum nu suntem ai lor, suntem ai scolii si sa ne sunam dirigintii, iar dirigintii zic sa ne uitam pe net pe site-ul IGPR , iar daca posteaza acolo sa nu mergem, ramanem acasa, in caz contrar mergem la scoala.

ionut3dd

aha ma gandesc ca ori azi ori maine vor posta daca e sa nu mergem

Paul90

Azi la şedintă la IPJ Bihor ( şi nu numai, din câte am înţeles de la colegii de clasă ) ne-a adus la cunoştinţă că promoţia 2011 se va prezenta până luni, 13.06.2011, orele 20.00 la şcoală, urmând să luăm legătura cu şcoala în caz de eventuale schimbări ( cu alte cuvinte, ei s-au spălat pe mâini de ceea ce mai ţine de noi, elevii, nemaifiind problema celor de la SMRU ).

Luând legătura cu şcoala şi implicit cu dirigintele, mi s-a comunicat că dacă nu se primeşte până la sfârşitul weekendului o înştiiţare de la IGPR cu privire la aprobarea nevenitului la şcoală, atunci va trebui să ne prezentăm. Adică, mesajul pe scurt e că suntem în standby ! :blink:

Nici nu vreau să mă gândesc cum o să fie să mă duc pentru câteva zile la şcoală doar să-mi încheie nişte medii, dacă examene finale ioc ! :doh:

PS : Bogdanel, cine i-a comunicat colegului de la Craiova că respectiva sumă e de plătit ? :hmmmt:

Elvis

Trebuie sa va prezentati la scoala.

Am vorbit cu cineva de la MRU.

Chiar si azi s-a discutat cu ministrul ca cei care renunta sa nu mai plateasca scolarizarea.

Ramane de vazut ce solutie se va gasi.

Paul90

Cu tot respectul, dar nu ştiu în ce măsură ţin legătura sau colaborează judeţele şi implicit SMRU cu instituţiile de învăţământ.

Cât despre plata şcolarizării, vorbim în momentul când se aşterne alb pe negru. :emo-yessir:

Bogdanel

Azi la şedintă la IPJ Bihor ( şi nu numai, din câte am înţeles de la colegii de clasă ) ne-a adus la cunoştinţă că promoţia 2011 se va prezenta până luni, 13.06.2011, orele 20.00 la şcoală, urmând să luăm legătura cu şcoala în caz de eventuale schimbări ( cu alte cuvinte, ei s-au spălat pe mâini de ceea ce mai ţine de noi, elevii, nemaifiind problema celor de la SMRU ).

Luând legătura cu şcoala şi implicit cu dirigintele, mi s-a comunicat că dacă nu se primeşte până la sfârşitul weekendului o înştiiţare de la IGPR cu privire la aprobarea nevenitului la şcoală, atunci va trebui să ne prezentăm. Adică, mesajul pe scurt e că suntem în standby ! :blink:

Nici nu vreau să mă gândesc cum o să fie să mă duc pentru câteva zile la şcoală doar să-mi încheie nişte medii, dacă examene finale ioc ! :doh:

PS : Bogdanel, cine i-a comunicat colegului de la Craiova că respectiva sumă e de plătit ? :hmmmt:

Cei de la Câmpina i-au zis dar am înţeles eu greşit suma.

E vorba de 22.500 lei :doh:

Elvis

Ori eu nu stiu sa tastez, ori tu nu prea intelegi.

Pai am spus eu ca este ceva oficial, stampilat , parafat?

Cat priveste prezenta la scoala...........tu poti sa nu te duci. :emo-yessir:

Paul90

" Cat priveste prezenta la scoala...........tu poti sa nu te duci. "

Eu subliniam că e un efort financiar în plus, inutil, având în vedere că nu se decontează niciun drum. Nu trebuia sa fii cinic.

Nu, nu am insinuat eu că e ceva oficial deocamdată. :) Şi ceea ce e oficial se poate schimba de la o zi la alta.

Edited by blue1guardian

taticu88

pai si totusi la ce ne mai cheama la scoala acum, mai bine ne chema in decembrie si gata, asa numa bani aruncati pe drumuri pe degeaba