Jump to content
POLITISTI.ro

Greva, cu orice risc ?


Postare recomandată

Publicat

e critica situatia.. nici nu pot sa ma gandesc la viitor.

norocosi sunt cei care au iesit la pensie

cine e idiotul ala de la Antena 3 care zice ca 1300 lei este un salariu mare?!?

  • Moderator
Publicat

e un limbist care o tine intr-una ca un om poate trai cu 1300 lei si ca sunt salariati care iau si 700 lei / luna , in timp ce moderatoarea incearca sa-i bage in dovleacu ala gras ca este vorba de 130 lei / luna bani de hrana, adica de unmiliontreisute de lei vechi.

astia incearca intotdeauna sa ne prosteasca pe fata si sa ne explice ca o ducem bine, chiar foarte bine...

Publicat

cu datorii mai mari decat salariul o ducem foarte bine....

Publicat

Ai perfecta dreptate , ce "dracu "facem? iar plecam capul?

Am muncit 19 ani in acest sistem pt CE?

19 ani de munca cu infractorii pt CE?

Sa-si bata joc un marinar si un analfabet jok de mine?

Asta este "imnul"meu!

Publicat (modificat)

Am impresia ca suntem fricosi. Facem un test si plecam 100 de insi catre MAI pentru protest sau demisie, iar cand vom ajunge acolo cred ca vom fi maxim 10. Parerea mea.

Nu ar trebui sa asteptam doar de la sindicate sa se face ceva. Asta denota nesiguranta si frica. Ar trebui sa ne mai organizam si singuri, ad-hoc si sa facem INTRADEVAR CEVA, sa lasam vorbele la o parte.

Modificat de dorian
Publicat

un zvon spune ca la spp ar fi crescut salariile cu 25% cu o luna inainte de a se taia salariile cu 25%....

Publicat

da, dar ei sunt militari...

adica?ce vrea sa insemne asta? :unsure:

Publicat

365zileK problema e că şi la SPP s-au tăiat salariile. :naughty:

S-au taiat salariile cu 25% si la SPP in conditiile in care cu o luna inainte le-au fost majorate salariile cu 30%. Asta doar asa ca sa fie si ei in ton cu lumea.

Deci, ce mai spuneti? Unde este dreptatea? :hmmmt:

Publicat

intr-un cuvant suntem niste fraieri nu neaparat pentru ca ca ne-am nascut in romania locul unde chiorii conduc vapoare si tari si piticii sunt porno sau conduc guverne.... suntem fraieri pentru ca lasam capul jos si acceptam sa fim umiliti ca ultimii calici, aruncam vorbe si suntem revoltati dar cand trebuie sa reactionam bagam capul in nisip.

dimineata toti erau revoltati cand au auzit vestea privind banii si dupa ce ne-am strans un grup de colegi si am sunat ala seful de sindicat din toti revoltatii am ramas doar 10 oameni dintr-un colectiv de 40 de politisti care o sa mergem luni la bucuresti.

nu spun ca s-au retras lingaii dar s-au retras tocmai cei care erau mai umiliti . ce sa cred??? o spun inca o data SUNTEM NISTE FRAIERI SI SUNTEM PREA MULTI FRICOSI.. ne meritam soarta.

la bucuresti ce o sa se intample. o sa-i doara in basca de noi pe chior si clica lui, dar trebuie sa vada ca nu ne sperie afirmatiile de genul ca o sa ne dea afara.....daca acum nu o sa fim mai multi va garantez ca si pe lunile viitoare ni se va taia ordinul 50 si tot vor fi dati oameni afara

  • Apreciez 2
Publicat

Da,si eu stiam ca la SPP s-au majorat salariile cu 30%,cu o luna inainte de taieri !!!...Din ce vad la tv...doar Valnei are sange de leader...si are dreptate...NUMAI REFUZUL DE A MAI FACE CEVA,ii mai inmoaie...protestele nu au valoare...deci solutia este ca TOTI sa facem GREVA .

Publicat

Un coleg de la Sri spunea razand:Asta-i plata la javra! La sri,sts si armata s-au suplimentat bugetele iar la noi se diminueaza norma de hrana!

Publicat

Cred ca gresesti.Portocalii sunt cei mai mari infractori.contrabandisti cu tigari,traficanti de droguri,etc,samd.Greva noastra bucuria lor.Cand cazi la ananghie ti se transmite sa taci ca sa nu fii bagat pana la gat,si taci.Daca ar vorbi vamesii arestati mare minune ar fi.am afla adevaruri dureroase pentru portocalii.Greva e utima optiune-venit la munca si stat 8 ore si doar atat.

Publicat

sa blocam activitatea..dar sunt pre multi fricosi printre noi. cunosc destui care mai sunt ,,devotati,, muncii si tin la banii pe care i-i mai iau.

Publicat

un POLITIST de la galati s-a spanzurat din cauza datoriilor!fara cuvinte......

Publicat

si asta-i doar inceputul...90% dintre noi,cred,ca suntem cu psihicul la pamant...cu nervii intinsi la maximum...aaa...am vazut si eu un cms sef cu demnitate...seful SPIR de la Constanta...

Publicat (modificat)

nu asta e solutia.. sa-i spanzuram si sa-i impuscam pe aia de sus

Modificat de boghy30
  • Moderator
Publicat

lightwarrior, unde l-ai vazut pe cms Moraru? Vrem sa vedem si noi.

Publicat

cred ca numai daca o sa suspendam activitatea o sa reusim sa facem ceva...daca nu o sa fie ca pana acum 2-3 zile de galagie,ei isi fac treaba si noi tot ca niste fraieri ramanem...ar trebui sa refuzam sa lucram sau..sa lucram de 900 de lei cat o sa luam salariul..

Publicat

E penibil ce se intampla, jegurile portocalii au suplimentat fondurile Jandarmeriei pentru dotarea anti-demonstranti, Nu fac parte din Politie, dar, cat mai rabdati oameni buni ? Cum puteti sa va intretineti familiile cu 8-900 lei pe luna ?

Publicat

Daca anul trecut...jandarmii ar fi fraternizat cu pensionarii si cu noi...portocalii erau istorie...si uite unde s-a ajuns...macar anul acesta sa nu mai repete...

Publicat

Pai jandarmii ar trebui sa se uite in buzunare, inainte sa intre in dispozitiv, in cazul unei manifestatii a politistilor!

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Adaugă...

Informaţii importante

Am plasat cookie-uri strict necesare pe dispozitivul dvs. pentru afişarea optimă a paginilor. Puteţi în orice moment să modificaţi setările cookie-urilor, altfel vom presupune că sunteţi de acord să continuaţi. Utilizând acest site, sunteţi de acord cu Termenii şi condiţiile de înregistrare şi Politica de confidenţialitate.