Jump to content
POLITISTI.ro

MonaR

Intrebari privind examinarea medicala

Recommended Posts

Galanton97

Buna seara! Revin cu o intrebare scurta. Am sternul usor infundat si am fost declarat apt pentru concursul de admitere. Stiu ca nu sunteti medici, dar mai stiu ca toti ati trecut printr-o cntravizita medicala :). Aveti cumva idee daca sternul infundat ar reprezenta o problema la contravizita, chiar daca, initial am fost declarat apt? Multumesc anticipat!

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Andrei995

Stie cineva daca persoanele ce au sternul infundat (rahitism) dar care nu prezinta probleme respiratorii pot trece cu succes vizita medicala?

Sache

Trebuie sa mergi la Centrul medical al MAI din județul tău, pentru a primi un răspuns avizat.

DenisIonut

Daca am fost operat de hernie inghinala sunt declarat inapt?

Cristi

Daca ai fost operat ieri, e posibil... In alta ordine de idei, am scris de “n” ori aici ca noi nu suntem medici si nu putem da verdicte medicale. Mergi si intreaba medicii de la CMJ-ul de care apartii.

Cristianaa

Voiam sa intreb in legutura cu vizita medicala. Oare acolo la examinare te pune sa dai tot jos de pe tine? De exemplu stiu ca la fete le este permis sa ramana in lengerie intima dar oare de exemplu daca purtam ceas de mana ne pune sa-l dam jos? 

Multumesc.

Edited by Cristianaa

Cristi

:))) Si daca te pune sa iti dai ceasul jos ce se intampla? Sau vrei sa maschezi ceva cu el?

Cristianaa

Ce as putea sa maschez cu un ceas? Era doar o simpla intrebare. Btw mersi pt clarificare.

Edited by Cristianaa

Sebastianflorin

Buna ziua am și eu o problema sa zicem grava ,am fost operat de hernie de disc acum 3 ani ,acum nu mai am nici o problema ,perfect sănătos, pot avea probleme la deschiderea fisei medicale, dacă da ce masuri ar trebui sa iau .

iav

Este posibil, pentru că știu colegi, care au fost operați de hernie de disc, iar comisia medicală i-a declarat apt limitat și li sa recomandat schimbarea locului de muncă, dar unii s-au pensionat. Dar asta după mulți ani de activitate. Chiar dacă tu spui că ești sănătos, tot ai niște limitări mai ales la stat mult în picioare, mers pe jos, ridicări de greutăți.

Ionutu212

Daca am fost declarat inapt din cauza faptului ca mi s-a spus ca sunt discromat (Vineri) , luni pot sa ma duc sa fac iar vizita medicala ? Mentionez faptul ca vad cifrele din cadrul testului , nu stiu de ce atunci nu le-am vazut, poate emotii.  Pot in cadrul aceluiasi concurs sa refac vizita medicala ? 

catymirea76

Buna ziua,

As dori sa aflu, daca pentru evaluarea medicala , de la IPJ de unde apartine candidatul, in fisa medicala este prevazuta si radiografia la coloana ? 

Cum se face evaluarea candidatului ???

Multumesc !!!

AlessTud
Posted (edited)

Ca tot este acest topic despre vizita medicala, este o problema daca sunt mai slabut decat ar fi normal? (am deabea 12 ani ,dar tot sunt sub cate kg ar trebui sa am,si cred ca o sa raman mereu la mai putine kg decat trebuie,e ciudat ca un copil de 12 ani stie de acum ce vrea sa faca,dar totusi)

Vreau sa specific ca sunt sanatos mereu si pot sa fac sport (sunt cel mai rapid din clasa)

Multumesc anticipat!

Edited by AlessTud

BarnaCamelia

Bună! Persoanele cu rotacism sunt declarate inapte la proba medicală? Singura tulburare verbală pe care am găsit-o în barem este apraxia și aș dori sa știu dacă există o legătură. Mulțumesc! :)