Jump to content
POLITISTI.ro

Flipper

Test psihologic

Recommended Posts

viobra

Cel mai simplu ar fi sa mergi la un psiholog autorizat in domeniul securitatii nationale sa dai un test. Doar ei au seturile/bateriile de intrebari care sunt adresate in vederea testarii pe aceasta linie, fiind o metodologie specifică la nivelul Colegiului Psihologilor din România, unde poți solicita teste suplimentare față de cele standard. Ar fi contra cost bineînțeles. Altfel, așteaptă testarea gratuită oranizată pentru admiterea la academie.

Nu cred ca ar trebui să îți faci probleme. Dacă esti apt/ă psihologic vei afla la testare, nu poți să faci ceva să schimbi asta. Adică nu prea ține cu exersatul, meditatiile etc. ...

Edited by viobra

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

iav

Oricum așa cum nu poți să memorezi răspunsurile la testele auto, nu o să poți memora nici răspunsurile la testele psihologice. Aceste teste nu răspunsuri pe care să le bifezi.

MrLevenstein

Salve! Imi poate spune si mie cineva cum se numeste un test de atentie ? Anume cel cu 10 patrate care au 2 cerculete pe ele in diferite pozitii si 2 dintre aceste patrate sunt identice, eu trebuind sa le gasesc si apoi sa le notez pe cele identice. Am tot cautat pe internet dar nestiind cum se numeste testul nu am reusit sa il gasesc. 

Apropiindu-se testul psihologic as vrea sa mai exersez putin acest tip de test ca sa nu ma misc incet acolo.

Madeleline

Multumesc pentru incurajari! Niste teste psihologice contra-timp macar va rog (asemanatoare celor de la admitere)?🙏😢

Edited by Madeleline

BGeorge

Nu suntem psihologi, deci nu te putem ajuta.

Madeleline

Buna :)

Acum am o nedumerire la fisa medicala :(

Am doua masele lipsa, una sus stanga alta sus dreapta si nicio carie, spuneti.mi va rog daca voi avea probleme pt ca n.am 2 masele 😕

Multumesc mult!

iav

Nu suntem medici, deci nu te putem ajuta.

gafi

Buna ziua! Va rog sa ma ajutati cu un sfat.Sunt la a doua incercare

de a intra in randurile lucratorilo M.A.I.Daca la sesiunea din iarna am ratat "la mustata" proba sportiva de data asta am ratat evaluarea psihologica.Sunt hotarata sa fac contestatie.Ma puteti sfatui spre a motiva in mod convingator respectiva cerere de contestatie? Va multumesc!

iav

Nu prea văd care ar putea fi motivul atât de convingător pe care să-l folosești la contestație. Nu poți folosi oboseala, pentru că ai semat cu propria mânuță că ești odihnită. Nu poți folosi neatenția. Nu prea văd cum ai picat psihologicul la a doua încercare, dar l-ai trecut la prima. Să înțeleg că prima dată a fost un noroc chior, sau din nimereală? Totuși am un sfat: mai încearcă. Dacă nici a treia oară nu reușești orientează-te spre altă meserie.

CristinaV

Buna ziua! 

Stiti cumva daca testul psihologic dat pentru scoala de politie poate fi folosit si pentru jandarmerie sau trebuie sa dam alt test? 

Multumesc!

Cristi

Intreaba la jandarmi, aici e un forum al politistilor.

ZorroWarfare

Salutare!

In urma cu câțiva ani, am susținut testul psihologic la Colegiul Militar "Ștefan cel Mare", am fost respins, mi sa spus că am fost foarte aproape dar de atunci din clasa a 8-a mi-a rămas teama asta la psihologic deși în continuare mi-am dorit o cariera in MApN sau MAI , știți cumva cum as putea scăpa de ea( vreau sa menționez că în seara precedentă nu am putut dormi decât foarte puțin cred că mâncasem prea multa ciocolata ^^ , dar dimineață nu pot spune că eram obosit numai că nu eram pe "faza" la partea cu cronometrul) .