Jump to content
POLITISTI.ro

Modalitati de rezolvare a unor spete prin alte tari


Postare recomandată

Publicat

Colegii care sunt motociclisti stiu ce lovituri puternice se pot da cu casca daca o tii de zona ce protejeaza barba.Cand si-a dat ala casca jos,ma gandeam ca ii plezneste cu ea.Dar cand am vazut tentativa aia penibila de control corporal...mi-a picat fata.Sa nu mai vorbim de tembelismul de care au dat dovada cand nu au fost in stare sa il tina pe ala.Noroc ,mega noroc, ca a apucat sa ii puna catusele pe o mana si efectiv s-a tinut cu disperare de catuse...

trist...

  • Apreciez 1
Publicat (modificat)

@subscriu la ce a spus Cristi si Arcan . Asta nu este mod de actiune sau incatusare .

Modificat de Eduard
  • Membru
Publicat

Da, dar ai vazut ce scria la inceputul clipului? Ca politistii nu vor fii acuzati si judecati (indict inseamna o acuzatie formala cu privire la savarsirea unei infractiuni). Greseala lor? Pune-i frate genunchii pe cap si pe rinichi ca nu mai misca. Oare daca se intampla asa ceva la noi, cati ani infundam puscaria? Nu zic, individul si-a meritat soarta, ce cauti sa dai in politisti?

Publicat

Norocul lui Free Willy a fost ca era politista in America.In alte tari..nu stiu cat era de protejata de lege..chiar daca le-a dat ala cateva palme,nu stiu daca era necesar sa il impuste...

Si-au luat paletele datorita slabei lor pregatiri.Totusi e ciudat cum ala s-a supus unei politiste,fara probleme,iar cand au fost doi politisti,s-a opus...hmmm

  • Apreciez 1
  • Displace 1
Publicat

nota 10 pentru free willy...a avut nerv si reactie... cat despre englezi.... e stiut ca by default la ei ordinea se pastreaza prin simpla prezenta.... tipul care si-a luat dauna totala a incercat sa faca o priza la gat cu piciorul dar nu i-a iesit neam.... in plus.... sarind peste ce a spus Arcan de dat una in mufa cu casca,ala daca nu vroia, nu oprea, punct. nu facea atata circ dupa. as zice ca e facatura, ca e tv show...

  • Apreciez 1
  • Displace 3
  • Membru
Publicat

Kayne, scuza-ma ca iti spun asa direct, dar se vede ca nu esti politist. Tocmai de aia e atat de periculoasa munca de politie, ca intampinam zilnic situatii de acest gen, in care o situatie aparent calma si sub control degenereaza subit. Ideea e sa stii cum sa reactionezi cand se intampla astfel de lucruri care nu sunt deloc de domeniul stiintifico-fantasticului.

Publicat

Dragi colegi, sfatul meu este: -cea mai buna incatusare este cea in care pui suspectul pe burta cu mainile intinse, te apropii din spate si il incatusezi dupa care efectuezi controlul corporal si il bagi in masina.

Nu pot spune ca nu mi-a placut reactia cetateanului chinez.......

Insa cei doi politisti englezi sunt de toata jena, cu animalele nu trebuie sa te porti frumos!

Publicat

Cristi, doamne fere, nu am de ce sa ma supar... nu am sustinut niciodata ca as fi politist, in schimb spre deosebire de multi altii am o deosebita stima si respect pentru Politie si Politisti. tot ce am spus a fost ca toata faza respectiva mi se pare a fi o facatura grosolana... sau incompetenta din partea celor din film.

  • Membru
Publicat

Ideea mea este ca astfel de situatii survin zilnic in activitatea politistilor, nu sunt ceva de domeniul paranormalului. Chiar daca situatia din videoclip ar fi fost regizata, sa stii ca in realitate exista situatii mult mai nasoale care se pot intampla.

Publicat

stiu, din proprie experienta, de aceea nu am facut sau nu am luat in gluma niciodata lucruri de gen...

Publicat

Doamnee chelu ala mare parca era femeie,in loc sa ai ia gazul la ala il tinea de picior ca o muiere pfffff pacat de dotarea care o au ca in rest is praf englezoii aia.Cred ca daca am face schimb de dotare cu ei 99% si-ar da demisia .Deci o speta asemanatoare am avut si noi un echipaj cu o fata si vreau sa va zic ca fata a fost pe p....a ei a scos sprayu si i-a dat la ala in m...e de l-a luat somnu.

  • Membru
Publicat

Doamne ce am mai ras...

Acum stiu de ce au plecat cetatiganii din Ferentari in Anglia... Mi-ar placea sa fac schimb cu ei macar pentru o perioada si sa mai fie si filmat totul. Ar fi tare hilar...

  • Apreciez 1
  • 1 lună mai târziu...
  • Moderator
Publicat

Au şi ei ţăcăniţii lor ... mă mir că nu l-a ciuruit

  • Apreciez 2
Publicat

i`m US Marine,do you understand ,US Soldier?

Asta este America.Meritocratia.Elitele.Asta nu inteleg multi politistii romani.ca sa fi o elita,trebuie sa te comporti ca o elita,sa simti ca o elita si sa actionezi ca o elita...Astfel nu ai cum sa te mai crezi egal cu un paznic comunal sau cu un soldat. Evident,pe linia meseriei,nu in alte domenii. POate ca soldatul era un mai bun sahist ca si politistul,dar pe strada,politistul a fost politist adevarat !

  • Moderator
Publicat

După patch-ul de pe umăr, cei doi poliţişti fac parte din California Highway Patrol.

  • Membru
Publicat

Si ce ar avea de invatat din videoclipul asta? Mai mult amatorism decat aici nu am vazut nicaieri, ti-o spun sincer. Au actionat de 10 ori mai bine politistii din Finlanda sau de unde erau cei de mai sus decat englezii astia dobitoci. Pai ala merge cu spatele la suspect spre masina de politie? Asa se face o conducere fortata? Noroc ca a fost ala prea conciliant ori era regizata emisiunea.

  • Membru
Publicat

Au gresit si englezii, dar daca tot scoti bastonul nu-i faci un simplu masaj suspectului.

Cei din Anglia sunt mai fermi, stiu ceea ce vor, pe cand cei din Finlanda nici macar nu au ridicat tonul la suspect. Din cate am observat, in secunda 20 fata ezita sa foloseasca acel baston telescopic cand suspectul era inca peste politist. Eu daca as fi politist nu mi-as dori sa se intample asta in situatii de genul.

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Adaugă...

Informaţii importante

Am plasat cookie-uri strict necesare pe dispozitivul dvs. pentru afişarea optimă a paginilor. Puteţi în orice moment să modificaţi setările cookie-urilor, altfel vom presupune că sunteţi de acord să continuaţi. Utilizând acest site, sunteţi de acord cu Termenii şi condiţiile de înregistrare şi Politica de confidenţialitate.