Jump to content
POLITISTI.ro

Postare recomandată

  • Moderator
Publicat

Ce tocuri pentru arma de serviciu folosiţi? Care e mai bun? etc.

Hai să discutăm aici despre tocurile pentru pistol pe care le folosim, care sunt cele mai bune şi de ce.

Publicat

Eu am unul ca cel din fotografie. Nu ma plang, e destul de bun. Asta l-am primit de la magazie.

post-45-126841802311_thumb.jpg

Publicat

Toc de/din cordura cu asigurare superioara pe capsa fixa.e mare dar nu atarna. Luat de la Viper.

  • Moderator
Publicat

Nightwolf despre care model vorbeşti, cel de la Viper?
În perioada asta e oferta la ei pentru un model de toc din cordură. De la 50 ron, au scăzut preţul la 35 ron.

Publicat
Nightwolf despre care model vorbeşti, cel de la Viper?

 

Ceva de genul (al meu nu e asa butucanos) cand mi l-am luat eu acum 2 ani nu aveau modelul asta era altu mai lung iar prinderea se face undeva intre cuiul percutor si curpul pistolului. Pistolul sta mult aplecat in fata.

  • 1 lună mai târziu...
Publicat

eu am unul din piele cumparat acum patru ani de la top gun. se poarta la centura pe interiorul pantalonilor-este mascat foarte bine , pot purta tricou normal, nu se vede si in plus nu imi poate cadea.

  • 3 săptămâni mai târziu...
Publicat

Salut, eu personal folosesc un holster facut special pentru glock 17... si eu si colegii mei de echipa ni l-am achizitionat din banii nostri de pe un site de airsoft... de fapt ne-am cumparat pe rand si in limita posibilitatilor mai multe de pe net , de la sac port masca de gaze, pana la tocuri de pistol, veste tactice, ochelari tactici, chiar si masti de gaze ( ca sa scapam de rahaturile alea vechi si verzi in care abia tragi aer si se aburesc instant).

Asta e tocul : g17holsternplatebk.jpg si costa in jur de 130 de ron.

  • Displace 1
Publicat

La voi va lasă sa purtați tocuri de pistol luate de voi, ca pe noi nu ne lasă

Publicat

Ohh...depinde de formatiunea la care lucrezi. Eu si baietii din grupa mea ne-am luat o gramada de echipament asa cum am scris anterior si care e net superior celui dat de ei, deci ar fi culmea sa comenteze ceva ca le-as da cu vesta aia de toata **** in cap si cu tocul lor de 2 bani. Dar e de inteles ca la OP sau alte formatiuni unde toti trebuie sa fie la fel mai comenteaza cate un sef... asta depinde si de conducere ... am avut si eu sefi cand lucram la OP care comentau ca n-am cravata sau ca imi sta sapca stramb...dar astea sunt rahaturi...

Publicat

Eu lucru la op si ne-au dat materiale pe care ne cam obliga sa le purtam cu toate ca nu prea sunt practice in special tocul de pistol.

  • Moderator
Publicat

Care este motivaţia pentru care nu vă permit să folosiţi şi alte accesorii?

Publicat

Pesemne că respectivii şefi au rămas tot colonei .Noi nu am avut nici o problemă pe acestă linie la revistele de front organizate de către IPJ cu ocazia misiunilor de pază a secţiilor de votare.

Singura condiţie a fost ca tocul să asigure securitatea pistolului şi a muniţiei. Cei mai mulţi agenţi de circulaţie, OP şi din mediul rural au preferat materialele de la Viper întrucât sunt mai accesibile ca preţ.

  • 3 săptămâni mai târziu...
Publicat

De la "Viper" va recomand tocul port catusa si cel port statie (model Motorola MTH800). Cel pt pistol este prea stramt si exista riscul armarii involuntare in momentul in care introduci pistolul in toc. Si la ei este criza asa ca folosesc mai putin material :D . Preturile sunt rezonabile cca 40 lei per bucata; comenzi mai mari preturi mai mici

Publicat

Negativ, eu folosesc tocul de pistol de la Viper. Dupa ce mi l-am reglat i-a luat caum 10 zile sa se lase, materialul este intr-adevar destul de rigid. Acum nu mai am probleme cu el.

Publicat

Scuzele mele. Eu nu l-am cumparat ci doar l-am probat. Mi s-a parut foarte incomod, rigid, iar capsele de asigurare a incarcatorukui de rezerva se desfaceau mult prea usor.

In postarea mea anterioara am facut o greseala. Pretul corect este 20 lei, nu 40 cum am spus.

Publicat

Eu am unul ca cel din fotografie. Nu ma plang, e destul de bun. Asta l-am primit de la magazie.

post-45-126841802311_thumb.jpg

da si eu am unul de circa 3 ani si inca merge,destul de rezistent!!

Publicat

Salut, eu personal folosesc un holster facut special pentru glock 17... si eu si colegii mei de echipa ni l-am achizitionat din banii nostri de pe un site de airsoft... de fapt ne-am cumparat pe rand si in limita posibilitatilor mai multe de pe net , de la sac port masca de gaze, pana la tocuri de pistol, veste tactice, ochelari tactici, chiar si masti de gaze ( ca sa scapam de rahaturile alea vechi si verzi in care abia tragi aer si se aburesc instant).

Asta e tocul : g17holsternplatebk.jpg si costa in jur de 130 de ron.

Pai da dar tot sistemul modular de prindere vine putin pe picior ceea ce e nota discordanta cu uniforma de strada, nu cu cea de interventie. Mi-ar placea si mie sa port echipamente modulare dar....

  • 2 săptămâni mai târziu...
Publicat

Buna.

Eu lucrez in cadrul BIC de aproximativ 3 ani. Mi-am achizitionat un pistol Glock 17 si mai multe tipuri de tocuri si hamuri de la Kingcobra( sunt un pic mai scumpe dar sunt de calitate) si de la Viper am un toc si o gentuta. Am facut raport si acum folosesc pitolul personal la serviciu. De curand mai multi colegi ne-am achizitionat veste tactice si sete antiglont pe care le folosim in actiuni.

La noi la Bic se paoate cred ca tine de mentalitatea Sefului de birou si a celui de la municipiu. :emo-yessir:

Publicat

Felicitări pentru reuşită, sper să creaţi un precedent, cu atît mai mult cu cât în alte părţi nu ni se permite acest lucru . La ce IPJ lucrezi ?

Publicat
Buna.

Eu lucrez in cadrul BIC de aproximativ 3 ani. Mi-am achizitionat un pistol Glock 17 si mai multe tipuri de tocuri si hamuri de la Kingcobra( sunt un pic mai scumpe dar sunt de calitate) si de la Viper am un toc si o gentuta. Am facut raport si acum folosesc pitolul personal la serviciu. De curand mai multi colegi ne-am achizitionat veste tactice si sete antiglont pe care le folosim in actiuni.

La noi la Bic se paoate cred ca tine de mentalitatea Sefului de birou si a celui de la municipiu. :emo-yessir:

 

Mai multe detalii despre locul de unde v-aţi luat echipamentele şi despre raportul de folosire a armei personale pt. serviciu.

  • 1 an mai târziu...
  • Membru
Publicat

La uniforma de strada e bun tocul rapid cu eliberare pe parghie si la glock si la carpati, la uniforma de interventie cel mai bun mi se pare cel tactic, cu prindere pe picior, iar in civil ham sau toc ascuns, care prinde arma mai sus, sa nu se vada.

Maga, te rog sa postezi aici mai multe despre folosirea armei personale la serviciu :

Sunt foarte utile aceste informatii

  • Apreciez 2
  • 2 săptămâni mai târziu...
Publicat

Aveam un toc de cordura de la viper, acum folosesc ultima generatie de la 5.11 Thumbdrive Level 2 retention holster.

Publicat

officerdelta

Da-mi si mie, eventual pe privat, adresa de unde l-ai luat. Caut unul dar la pret rezonabil, nu 150 de euro.

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
×
×
  • Adaugă...

Informaţii importante

Am plasat cookie-uri strict necesare pe dispozitivul dvs. pentru afişarea optimă a paginilor. Puteţi în orice moment să modificaţi setările cookie-urilor, altfel vom presupune că sunteţi de acord să continuaţi. Utilizând acest site, sunteţi de acord cu Termenii şi condiţiile de înregistrare şi Politica de confidenţialitate.