Jump to content
POLITISTI.ro

Marinescu

Recommended Posts

Marinescu

Salut.

Am si eu o "problema", daca o pot numi asa. Vreau sa-mi schimb tocul primit de la IPJ, deoarece am unul de prin al 2 lea Razboi Mondial.

Am mers la magazinul de langa Unirii si avea numai pentru rutiera, albe. Am incercat la vreo 4-5 magazine de vanatoare si arme, dar am gasit doar modelul fara locas pt incarcatorul de rezerva.

Modelul pe care-l caut este ca acesta din fotografie. Caut un toc pentru pistolul Carpati cu buzunar pentru al doilea incarcator.

Ma poate ajuta cineva?

post-4455-0-38188000-1338215607_thumb.jp

• Moderator
CITADELA

Gasesti la VIPER tocuri mult mai bune decat cel din fotografie, parerea mea.

Marinescu

si unde gasesc un magazin viper? am intrat pe site si nu am vazut pt carpati....numai pt glock

"magazinul de langa gara de nord"....nu unirii sorry :D

Edited by Marinescu
  • Membru
cipri83

Poti face comanda la arw.ro, iar in Bucuresti la adresele Calea Mosilor 80, tel. 0731.300.985; B-dul I.Gh.Duca 3-11, tel.0731.300.984; Sos. Mihai Bravu 9 , tel.0731.300.983!

Cauta pe okazii.ro

623915969900102535032912-5617127-1000_10

Eu am un toc la fel ca cel din poza, din piele, cu buzunar pentru incarcator, dar care se poate atasa si la ham.
Daca te intereseaza, iti pot vinde tocul si hamul sa zicem pentru pentru 30 lei.

• Upvote 1
Marinescu

Nu vad fotografia. Este modelul acela si cu port incarcator inclus :blink:

• Membru
eu am un toc la fel din poza, din piele, cu buzunar pentru incarcator, dar care se poate atasa si la ham.

daca te intereseaza iti pot vinde tocul si hamul sa zicem pentru pentru 30 lei.

La banii astia, e ok...eu am dat 22 de lei numai pe toc.

Neptun1976

Mai e magazinul de langa Gara de Nord? Vis a vis de Min.Transporturilor.

Eu am luat de-acolo cu vreo 7-8 ani in urma. Îl am si acum, a fost nevoie de o cusatura dar e ca nou.

• Moderator
danpin

Eu am un toc cu ham luat din Bucuresti acum 10 ani dupa ce am terminat Academia, l-am folosit pt. Carpati iar de curand am constatat ca se potriveste perfect si pt. Makarov. Pentru a se potrivi ar trebui ca incarcatorul de Carpati sa stea lejer in portincarcator, ba chiar sa mai ramana un spatiu cam de 2 cm. deasupra, dupa ce a fost inchis capacul (incarcatorul de mak este mai lung decat cel de Carpati).

• Upvote 1
sheriffu

Ma tot uit pe internet dar nu am gasit un toc pentru catuse din material textil.

Caut dar gasesc doar din piele si au aspect invechit (dupa cum zicea un coleg mai sus din al doilea razboi mondial).

• Moderator
Marius

sheriffu te rog să iniţiezi un topic nou cu titlu "Porturi pentru cătuşe" şi vom încerca să te ajutăm.
Aici suntem off topic, pentru că se discută de "tocuri de pistol Carpaţi cu buzunar".

Marinescu
Mai e magazinul de langa Gara de Nord? Vis a vis de Min.Transporturilor.

Eu am luat de-acolo cu vreo 7-8 ani in urma. Îl am si acum, a fost nevoie de o cusatura dar e ca nou.

Am fost acolo sambata. Nu mai aveau decat de culoare alba, la un pret de 69.00 lei :hmmmt: daca-mi aduc bine aminte.

• Moderator
CITADELA

@sheriffu: materialul respectiv de cheama "cordura". ca sa stii ce intrebi cand te duci la magazin sau cauti pe net. pe google dupa cuvintele cheie "toc catuse cordura" mi-au iesit destule magazine online sau fizice din toata tara. :naughty:

• Membru
cipri83

Pantera,ham de rutiera gasesti la magazinul cu haine de Politie de pe B-dul Grivitei de langa Gara de Nord!Parca 70 lei bucata!

serhente Garcia

pentru "circulistii" bucuresteni, mai aveti putintica rabdare stimabililor, cu ocazia alegerilor se pare ca se vor lua noutati special pt voi, albe.
daca arde parisul si aveti nevoie MUSAI, va recomand sa nu va achizitionati modelul din imaginile de mai sus.
Sunati si intrebati la respectivii de la Viper, chiar daca nu au in oferta de pe net, pot face "pentru politie", modelul "regulamentar", sau cel cu dispozitiv de blocare pentru centura cordura, putin mai incomod, insa infinit mai sigur.

• 4 weeks later...
  • Membru
ma tot uit pe siteurile date de voi mai sus dar nu am gasit un toc pentru catuse din material textil.caut dar gasesc doar din piele si au aspect invechit(dupa cum zicea un coleg mai sus din al doilea razboi mondial)

Sherifule, mi-am comandat eu un toc din cordura de la Viper, pantru catuse, si ti-l recomand cu incredere...arata foarte frumos pe centura, e rezistent, si destul de ok la pret - 24 de lei...in 3 zile ajunge prin posta

Numa' bine !