Jump to content
POLITISTI.ro

Marius
 Share

Recommended Posts

• Moderator

Probabil ştiţi cu toţii că începând cu miezul nopţii multe magazine lansează oferte şi reduceri - Black Friday 2013.

Ce vreţi să cumpăraţi şi ce oferte interesante aţi găsit?

• Moderator

Mai pui putin si iti iei smart Tv, tot de aceeasi firma.

Am cautat oferte online pentru Camera Auto GoClever DVR Full HD Pro dar vad doar stocuri epuizate. Mi s-ar parea o achizitie buna.

gocelver-dvr-full-hd-pro.jpg

• Moderator

Catalogul cu reduceri Black Friday Altex 2013

Catalogul cu reduceri Black Friday Flanco 2013

Catalogul cu reduceri Black Friday MediaGalaxy 2013

• Upvote 3

• Moderator

Pentru cei care aveti card Mastercard Forte de la Banca Transilvania, atunci cand faceti plati cu el, acumulati niste puncte. De curand am avut surpriza la unul din magazinele partenere bancii sa mi se arate ca pot achita cu acele puncte, fara sa-mi mai ia din cont nicio suma.

Aviz celor interesati!

Edited by danpin

poate daca aveam banii de echipament...imi achizitionam ceva la reducere....astept pana la anul...

• Membru

Eu ma uitam dupa acest produs, un Smart-tv, la ora 20:30 era 1999 lei iar la 23:00 a crescut cu 300 de lei, adica 2299 lei.

Hotie pe fata a celor de la Emag.

• Upvote 1

@danpin

Camera aia din poza este o mizerie. Este o copie a modelului original DOD F900LHD, una dintre cele mai populare camere de la rusi... in trecut. Chiar si originalul este depasit moral si tehnic pentru ce se gaseste pe piata de azi (foarte greu ceva bun si ieftin din Romania).

Piata camerelor auto din Romania este la inceput si este ocupata in proportie de peste 90% de camere vechi la supra-pret, cu o calitate mediocra a filmarii.

Daca doresti sa-ti cumperi o camera auto si vrei ceva detalii cu diferite camere bune+diferite locuri de unde poti cumpara+clipuri originale needitate ca exemple de filmare, discutam in PM.

dupa cum arată evoluţia preţului la televizorul ala, a fost teapa pregătită de black friday, bogdănel...

la tv-uri singura oferta de luat in calcul a fost la F7000, in rest ...............

Am găsit o ofertă fabuloasă:

999152_469077419795401_89279455_n.jpg

Eu zic sa nu ratati oferta daca aveti ocazia, prin CV, la mama lor, se vand cartofii cu 1,4 - 1,5 lei/Kg!  :naughty:

• Upvote 1

• 3 weeks later...

Intr-un final, cine si cu ce s-a ales dupa aceste "zile negre"? Nu am avut un buget prea mare, insa am pus click-ul pe cateva carti comandat prin intermediul emag, au ajuns cu bine dupa vreo 2 saptamani, ceea ce mi s-a parut un pic cam mult. 

Pe la electronice nu m-a impresionat nimic, au fost in principiu produse ce ramasesera prin fundurile depozitului, evident, cu anumite exceptii. 

bleac fraidei la noi e un fel de varza cu carne, nu are nicio legatura cu originalul... dovada ca a durat vreo 2 saptamani, nu o zi..  :)) nu mai vorbesc de faptul ca in majoritatea cazurilor nu ai parte de nicio reducere reala, ci doar de o pacaleala de marketing - un amic parca spunea ca se uita dupa un htc one care inainte de reduceri era 1600 lei, iar de black friday era redus de la 1900 ron la 1599 ron... :D 

cum nu prea fac cumparaturi dupa pret ci dupa utilitate mi-am luat zilele trecute un hdd extern, WD passport de 1T cu 350 ron. de la emag, comandat marti, miercuri mi l-au livrat... il consider cadoul de la mos :P 

Adevarata reducere daca exista, se procedeaza in felul urmator pentru a beneficia de ea :

- se alege produsul

- se testeaza la greu in magazine

- se urmareste cel putin 6 luni evolutia pretului

- si abia dupa pasii astia te poti arunca sa cumperi acel ceva

(asa am procedat eu in cazul unui tv urmarit de la black friday 2012 si abia in iulie 2013 l-am luat, oare de ce ?!)

• Marius changed the title to Oferte şi reduceri - Black Friday