Jump to content
POLITISTI.ro

luky

Ce parere aveti despre politiste?

Recommended Posts

bestkyky

Simt un miros de gelozie si nu imi dau seama de unde vine!!!? ;-)

• Upvote 3
  • Downvote 1

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

anamaria1292

Cornel,daca citesti posturile anterioare, o sa observi ca mi-am exprimat parerea...Parere asemanatoare cu cea a lui Catalin,doar ca el vorbeste din proprie experienta..

P.S:Infomeaza-te si apoi comenteaza.

cornelAllmighty

anamaria,tot respectul! :good:

P.S.Nu o sa recitesc postarile tale pentru ca SF-urile nu sunt genul meu! Aici este butonul(vezi sa nu apesi din greseala pe cel verde) :lol: =>

• Upvote 2
  • Downvote 4

anamaria1292

Cred ca ai o problema cu butoanele.. :hmmmt:

nicu

incercam sa ne maturizam si noi ? am avut onoarea sa cunosc suficient de multe femei politiste care se descurca mult mai bine decat barbatii, din toate punctele de vedere! in munca de politie, bineinteles :)

• Downvote 1

cornelAllmighty

esti o fata ascultatoare vad ca l-ai nimerit

:naughty:

anamaria1292

nu puteam sa-ti dau 2 " - "-uri ...asa ca.. :naughty:

Elvis

Vad ca aceasta discutie nu se mai termina.

Sunt colegele noastre si trebuie sa le respectam.

Dar de aici pana la ,,sunt mai bune decat barbatii din toate punctele de vedere" este cale lunga.

Sincer eu inca nu am intalnit o politista care sa nu vrea sa se ,,orienteze".

Si tot sincer imi doresc cati mai multi colegi politisti, doamnele si domnisoarele ar fi bine pentru politie sa ocupe locuri pe la cabinet, relatiile cu presa, logistica etc iar in scolile de politie locurile pentru fete sa fie limitate, asa cum spun normele europene adica 10%.

Oare de ce la SRI, pompieri, jandari, penitenciare etc se poate si la noi nu?

Suntem mai catolici decat Papa?

As vrea sa se revina la vechile probe sportive cu tractiuni si flotari.

Cat o sa ne prefacem ca nu vedem ca domnisoarele odata ajunse in curtea inspectoratelor fac tot ce pot ca sa ajunga in locuri caldute?

Iar politistii cu 20 de ani de strada ,bolnavi si cu parul alb raman tot la sectii?

Edited by Elvis
  • Upvote 1

Cerasela

cerasela... din ce am postat eu acolo, gluma asta ieftina cu plusurile te-a starnit?!?! :doh:

Tinere pastreaza frustrarile si glumele ieftine pentru tine..;)

Dan

Iar aţi început să vă certaţi ? Dacă nu puteţi discuta civilizat, pe argumente nu mai postaţi. Rolul forumului este de a păstra unită comunitatea poliţiştilor, fie ei bărbaţi sau femei şi în niciun caz de a purta discuţii misogine şi de a arunca "miştouri" ieftine unii altora.

greddy

@bestkyky. Credeam ca atacam idei si nu persoane. faza cu stersul nasului m-a facut doar sa ma amuz :) dar daca tot ai zis-o, permite-mi sa-ti atac ideea si sa iti cer sa imi sterg nasucul de manseta camasii tale ;) scuze ca am indraznit sa cer niste argumente pentru ceea ce ai afirmat! poate daca era o comanda avon puteai sa mai zici ceva. cunosc stilul asta evaziv feminin de a lansa o idee si apoi sa nu se poata argumenta, mai ales ca am cerut asta in mod politicos, dar daca tu asa intelegi asta, atunci iti doresc sa fii o Militista de succes ;) cu bine!

• Upvote 2
  • Downvote 2

bestkyky

greddy, ma bucur ca am reusit sa te amuz! Pana sa imi ceri tu mie argumente invata sa folosesti corect semnele de punctuatie, asta in primul rand, iar in al doilea rand, ai rabdare sa muncesti si tu cel putin cat am muncit eu in Politia Romana ca sa fii in masura sa elaborezi idei in legtura cu subiectul topicului.

Vad ca esti un baiat amuzant si iti plac atat de tare glumele, mai ales ale tale! Eu am speranta ca un viitor absolvent al SPVLC nu poate fi atat de infantil si ca glumitele astea au fost doar o scapare, altfel e putin grav.

Nu e nevoie sa imi argumentez eu ideaa, pentru ca ma ajutati voi foarte mult si demonstrati singuri ca am dreptate. :good:

Numai bine si tie in viitoarea cariera!

• Upvote 1
  • Downvote 1

greddy

vad ca ai o problema cu punctuatia :ner: eu te rog doar sa vorbesti frumos daca nu poti altceva...eu nu te-am jignit spunadu-ti sa te stergi de muci;) pot doar sa-mi imaginez ce ai muncit tu atatia ani in politie, si nu ma insel...am vreo 400 de colege si multe din ele au inceput din scoala sa "munceasca" asa ca nu fa teoria chibritului aici cum ca tu esti o nestemata a politiei, ca nu esti. uita-te in continuare la punctuatia mea ca banuiesc ca esti experta in plimbat coli a4 prin vreo sectie. as vrea sa vad culoarea pantalonilor tai dupa ce te ia de epoleti vreun boschetar;) pana atunci nu mai fa scandal si nu ma mai jigni ca nu ai dreptul! Daca nu esti in stare sa raspunzi frumos nu mai posta pt k nu am postat aici cu intentia sa fiu misogin, dar tu fortezi treaba crezandu-te un diamant... nu mai postez altceva in legatura cu tine

• Upvote 1
  • Downvote 1

Bogdanel

vad ca ai o problema cu punctuatia :ner: eu te rog doar sa vorbesti frumos daca nu poti altceva...eu nu te-am jignit spunadu-ti sa te stergi de muci;) pot doar sa-mi imaginez ce ai muncit tu atatia ani in politie, si nu ma insel...am vreo 400 de colege si multe din ele au inceput din scoala sa "munceasca" asa ca nu fa teoria chibritului aici cum ca tu esti o nestemata a politiei, ca nu esti. uita-te in continuare la punctuatia mea ca banuiesc ca esti experta in plimbat coli a4 prin vreo sectie. as vrea sa vad culoarea pantalonilor tai dupa ce te ia de epoleti vreun boschetar;) pana atunci nu mai fa scandal si nu ma mai jigni ca nu ai dreptul! Daca nu esti in stare sa raspunzi frumos nu mai posta pt k nu am postat aici cu intentia sa fiu misogin, dar tu fortezi treaba crezandu-te un diamant... nu mai postez altceva in legatura cu tine

Eu zic ca e bine sa nu depasim limita bunului simt greddy.

• Upvote 1
  • Downvote 1

greddy

explica-i asta doamnei sau domnisoarei bestkyky, bogdane :) eu doar conversam cerand niste argumente la fel ca toti ceilalti dinaintea mea, insa ea imi spune sa ma sterg la nasuc :doh: daca altceva in afara de jigniri nu poate, imi pare rau dar nu o sa stau sa privesc cum isi da aere de mare diva din politia romana

• Upvote 2
  • Downvote 4

Cristi

greddy, observ ca esti foarte avid in a da sfaturi si a explica cum e cu trantitul prin boscheti cu boschetari care te iau de epoleti, desi experienta ta in politie se rezuma la spetele rezolvate in scoala si la cascat ochii in practica la tutorii profesionali. Pe vremea cand tu erai in clasa a 9-a probabil, bestkyky era politista, in strada, pe la o sectie intr-un oras care abunda in infractionalitate. In prezent, iti pot garanta ca nu plimba coli A4 dintr-un birou in altul ci desfasoara o munca foarte importanta pentru activitatea politieneasca. Hai sa iti mai explic ceva. Nu te da maret inainte de da putin cu nasul prin munca asta de politie si ceea ce inseamna ea, pentru ca iti vei da singur cu stangul in dreptul.

Edited by Cristi

Cerasela

@greddy inainte de a fi politista este femeie, ar trebui sa o respecti pentru asta daca nu ai respect pentru cele care iti sunt colege.

• Upvote 1
  • Downvote 1

Dan

Eu propun Administratorului închiderea acestui topic. Se pare că s-au terminat toate argumentele pro şi contra. Au mai rămas doar ironiile de postat. greddy fii un gentelman şi închide tu primul subiectul jignirilor. Aici suntem toţi colegi şi nu ne deosebim prin grade, femei sau bărbaţi, poliţişti cu muşchi, poliţişti fără muşchi. Haideţi să nu ne mai referim la munca altora pe care poate nici nu îi cunoaştem.

greddy

@ all. Problema e ca nu ma asteptam sa recurga la astfel de vorbe cand tot ce vroiam era sa discutam pe argumente despre acest topic. Nu sunt avid in a da sfaturi dar se observa inca din scoli cum domnisoarele sunt favorizate peste tot desi se induce ideea de egalitate in toate. Am respectul cuvenit unei femei, dar daca voi preferati sa nu vedeti problema asta si sa le "periati" in continuare e problema voastra. De lipsa de eleganta povestiti-i lui bestkyky ;)

@Cristi. Nu vorbi daca nu ai habar ce experienta am eu si in ce ;) nu am povestit despre asa ceva. Pe vremea cand ea facea ce zici tu, eu invatam cum sa discut logic si sa fiu respectuos si sa nu ma dau superior cand toti ma tin pe palme. Abia astept momentul cand in Politia Romana va veni vremea unor selectii mult mai dure decat ce e acum pentru ca am vazut personal cum multe activitati sunt ingreunate de "activitatea importanta" a colegelor noastre tinute in brate de sefi si colegi lingusitori. Daca tu preferi o femeie langa tine in timpul serviciului e treaba ta.

Imi cer scuze ca am rascolit orgolii cu asta, dar credeam ca pot spune ce cred cu argumente, nu sa facem liniste de dragul respectului si cum ne e obiceiul si se intampla de fapt, sa le barfim apoi la colturi de birou ;) sunt femei, dar locul lor e acolo unde isi pot pune in valoare asta. "CASE CLOSED" :emo-yessir:

• Upvote 4
  • Downvote 1

Administrator

greddy, daca vei continua in acelasi mod, te pot asigura ca pe contul tau o sa apara distinctia banned.png

Intrucat discutiile degenereaza si nu puteti pastra o minima decenta, acest subiect se inchide deocamdata.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.