Jump to content
POLITISTI.ro

predator1994

Informatii cu privire la Scoala de Agenti de Politie Campina

Postare recomandată

Bogdan249

Salut. Exista sala de forta? Daca da, accesul e gratuit/ oricand?

• Displace 4

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Ben

Da, exista. Abonamentul e cam scump, cat 2-3 solde, dar intra in pret si un masaj. "Avem deschis si in timpul saptamanii" - asta e motto-ul lor, apropo de program.

De ce te intereseaza? Vrei sa-ti incerci si tu norocul?

Modificat de Ben

Link către postare
Bogdan249

Da... Imi doresc de ceva timp si avand in vedere ca am 196cm inaltime si cateva luni de sala.. mi-ar prinde bine... Dar n-as vrea sa renunţ la sala, de-asta v-am intrebat.

Sunt prea insistent daca va intreb cat e mai exact abonamentul?:) Multumsc anticipat!

• Displace 2

Link către postare
Roby

Colegul de mai sus era ironic...
Teoretic exista o sala de forta, dar practic nu prea ai acces la ea
Poate doar daca esti pilos, sau ai sector acolo, ori ii "intri vreunui profesor la inima"  ;)

• Apreciez 1

Link către postare
Ben

"Colegul de mai sus era ironic" pt ca bogdan249 e cel care acum ceva timp nu mai putea de oful unor politisti care oprisera cica intr-un loc nepermis sa manance shaorma sau se gandea cum sa filmeze politistul cu camera de bord in timpul unei opriri in trafic.

Daca constatam ca un echipaj de la rutiera, incalca legea(ma refer la ceva mai grav,schimbare directie fara semnalizare,depasire pe linie continua fara sa fie in situatii de urgenta(o fac frecvent cei de aicia ), depasirea vitezei(o data am mers in spatele unui politist in localitate cu 85Km/h, dupa ce s-a oprit la banca l-am intrebat ce face si zicea ca o venit sa isi plateasca o factura, ne tragem din acelasi sat si ne mai vorbim uneori), unde putem apela sau semnala acea incalcare pentru a se trage masuri?"

Dintr-o data il pali interesul pt scoala de politie.

Lasa, prietene, mai bine ramai in continuare sa monitorizezi politistii care incalca legea. Chestii grave, cum ar fi schimbarea directiei fara semnalizare.  :wacko:  Mai bine vezi-ti tu de drumul tau si ai grija sa nu faci tu greseli.
Modificat de Ben
  • Apreciez 3

Link către postare
Marius

Mda, ăsta care murea de grija poliţistilor, îi bălăcărea şi îi denigra, acum vrea să devină şi el unul dintre ei.

Asta să fie oare culmea ipocriziei sau a invidiei?

Link către postare
BGeorge

Defapt Bogdan249 e atat de suparat pe voi ca vrea sa urmeze sfatului lui Cristi si sa devina sef in politie. Nu-l ambitionati ca nu se stie...poate ajunge la locala :lol:

Modificat de BGeorge

Link către postare
Andrei96

Cu laptop nu ai voie deloc? Imi puteti recomanda va rog frumos carti bune de gramatica romana si engleza? Multumesc.

Link către postare
Madalin

In principiu ai voie cu laptop , dar doar in pavilionul cu dormitoare si cu conditia sa il inregistrezi la structura de securitate. Pe langa asta mai este si la aprecierea dirigintelui daca va da sau nu voie.

Link către postare
Radugg

Salut. Vreau sa dau la Campina la scoala de politie, stie careva daca se da vreun sold lunar? si daca ai voie sa pleci acasa in weekend? Si as mai vrea sa stiu are e salariul debutant si daca iti este decontata toata chiria. Stiu ca la Sc. Nat. de pregatire a agentilor de penitenciare "tg ocna", dupa ce termini ai la inceput 16 mil, in afara de faptul ca iti decondeaza toata chiria si iti da si bani de mancare si de haine in plus (am un prieten acolo). Si au venit azi la liceu la noi cei de la pentitenciare si au spus ca ei dau si sold lunar...

Si care sunt pasi mai concreti pentru a te inscrie plecand de la 0, ca de pe site-ul lor nu prea inteleg clar...

Link către postare
Roby

Primesti solda si la Scolile de Agenti de Politie Campina si Cluj.
Salariu de debutant, primele 6 luni, este tot in jur de 1600 lei.
Ai voie sa pleci acasa in weekend, daca nu esti "trompetă" la invatatura sau daca nu ai abateri disciplinare.
Daca beneficiezi de indemnizatie de chirie, bineinteles ca o primesti pe toata.
Pașii se scrie cu doi "i"  :pfft: ....sper ca esti lamurit cat de cat......

Link către postare
Bivs202

Raspunsul tau m-a incurajat si pe mine mult!

Multumim.

Link către postare
Stcos
On 25.09.2013, 10:08:32, zzabest a scris:

Poti lua laptop. Faci un raport, cei de la securitate o sa-l verifice si ti-l returneaza, dar cand vrei sa-l duci acasa trebuie verificat iar.

Un camin e renovat, al 2 lea era in curs de renovare, celelalte 2 poate in viitor. Tinand cont ca sunteti putini, aproximativ 360 (anul 1 si 2), probabil o sa fiti cazati in cele renovate. 

Daca nu esti foarte mofturos mancarea este acceptabila,depinde de ce se gateste. 

Apa calda doar seara, foarte rar dimineata, aproape deloc. Desteptarea la 6, sectoare, cursuri si apoi fiecare ce doreste (sport, somn, invatat ...).

Daca mai ai nevoie de informatii intreaba aici. Mult succes !

Salut,cat trebuie sa ai media de bac ca sa te poti inscrie la  scoala de la Campina?

Link către postare
Horia

Cel putin 8.

Link către postare
meyertm13
On 04.12.2015 at 23:45, Horia a scris:

Cel putin 8.

Nu vreau sa va contrazic, dar in "Ghidul Candidatului" pe anul 2015 la nr II, lit.f spune in felul urmator:  f) să fie absolvenţi de liceu, cu diplomă de bacalaureat; dovada absolvirii se face cu diploma sau adeverinţă din care să rezulte faptul că au susţinut şi promovat examenul de bacalaureat;

Si referitor la nota 8 de care pomeniti, este mentionat in "Ghidul Candidatului", la nr II (2) lit.b urmatorul aspect:  b) să fi obţinut la purtare, în perioada studiilor liceale, media de cel puţin 8.00, cu excepţia candidaţilor care au absolvit instituţii de învăţământ de nivel liceal în state membre ale Uniunii Europene în care nu se evaluează prin notă/punctaj/calificativ purtarea elevului;

Va rog sa ma contraziceti daca gresesc, deoarece anul acesta ma pregatesc pentru admitere si nu as vrea sa am surprize, tinand cont de faptul ca am media la bacalaureat 7.60. 

Multumesc!

Link către postare
Emma96

Buna. As dori sa stiu daca in cazul in care o sa fiu admisă ma pot caza in alta parte. Gen chirie sau gazda. Va mulțumesc anticipat. Daca aveți chef de ,,caterinca" mai bine nu răspundeți. 

Modificat de Emma96
  • Displace 1

Link către postare
Marius

Nu, nu se poate. Elevii şi studenţii stau obligatoriu în spaţiile de cazare ale unităţii de învăţământ.

Link către postare
Sache
On 26.04.2016 at 12:36, Emma96 a scris:

Daca aveți chef de ,,caterinca" mai bine nu răspundeți.

Nu suntem o comunitate de "glumeti". Daca ai fi verificat continutul acestui site, nu ai mai fi facut aceasta afirmatie!

Link către postare
Ben

meyertm13, participarea la concursul de admitere in scolile de politie nu e conditionata de media de la bac, in sensul ca nu e o limita precum media de la purtare, care intr-adevar e minim 8. Conteaza totusi daca ajungi la baraj, adica sa se faca o departajare intre tine si unul care  obtinut aceeasi medie la examen, dar media de la bac e ultimul criteriu de departajare dupa notele obtinute la materii.

Link către postare
viobra
Publicat (modificat)

O scurta prezentare a Scolii de Agenti de Politie Vasile Lascar Campina, cu ocazia sarbatoririi a 45 de ani de existenta, in 2013.

LA MULTI ANI!

Modificat de viobra
  • Apreciez 1

Link către postare
Emma96

Imi cer scuze daca am deranjat pe cineva, dar am văzut intr-un topic anumite comentarii mai răutăcioase, eu nu am vrut sa deranjez pe nimeni. Imi doream doar sa aflu ce ma interesa dar fără sa fiu motiv de Glume proaste. @Sache

Link către postare
brdan20

salut! anul acesta am si eu admiterea la academie si scoala de agenti. luand in calcul posibilitatea de a fi admis la una dintre aceste doua institutii, vroiam sa va intreb daca se acorda permisii in timpul saptamanii.

intreb deoarece eu urmeaza sa trec anul 3 (ultimul an) la o facultate cu taxa si vroiam sa stiu daca mi se vor acorda 2-3 permisii per sesiune pentru a sustine din examene. 

Link către postare
Roby

Da, se pot obtine, insa daca mai scrii "Vroiam" in loc de "voiam" sau "vream", e posibil sa iti termini facultatea linistit fara "permisii" :pfft:

Link către postare
brdan20

mersi pentru raspuns

inca mai lucrez la gramatica :))

Link către postare
Alexandra94

Buna ziua! Cum se procedeaza in cazul in care am terminat deja o facultate subventionata de stat? Daca sunt admisa la ŞCOALA DE AGENŢI DE POLIŢIE "VASILE LASCĂR" CÂMPINA, trebuie sa platesc o taxa anuala in cei 2 ani de studiu? Multumesc anticipat!

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

Informaţii importante

Acest website foloseşte cookie-uri. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii lor. Mai multe informaţii în Politica de confidenţialitate.