Jump to content
POLITISTI.ro

Propunere de modificare a forumului

ImperfecT
 Share

Recommended Posts

Buna seara! Vreau sa va propun,asa cum reiese din titlul topicului,unele modificari...

Nu-mi doresc modificarea totala,vreau doar una a accesarii forumului. As dori ca moderatorii,administratorul si toti politistii/studentii/elevii/cei care doresc sa devina politisti sa-si spuna parerea si sa argumenteze daca propunerea mea poate avea un imbold pozitiv asupra comunitatii.

Propun:

- doar ca cei ce au un cont inregistrat sa aiba acces la datele forumului (in acest fel,cei ce doresc sa se informeze vor trebui sa-si creeze cont si sa incerce sa fie activ)

- forumul sa fie accesat doar de politisti/studenti/elevi sau de persoane ce-si doresc sa intre in Politia Romana,dar nu doar cu vorba!

- vreau ca semnul + sa aiba culori diferite pentru ofiteri,agenti,studenti si elevi (o culoare pentru fiecare categorie in parte)

De ce propun aceste lucruri:

- sa se evite accesarea jandarmilor/politistilor locali

- sa marim comunitatea,nu sa lasam informatiile sa "curga" printr-o singura accesare fara cont

- sa micsoram numarul persoanelor ce frecventeaza forumul doar pentru a-si urmari propriul scop,care stiu sa posteze doar clipuri,bancuri si alte prostii in acest sens,chiar daca nu au nicio legatura cu Politia Romana,sau nici nu mai vor/nu mai pot visa la o cariera de om al legii!

Astept pareri! O seara frumoasa tuturor! :)

Edited by ImperfecT
  • Upvote 1
  • Downvote 17

cu alte cuvinte, hai sa facem o copie a forumului de pe intranet...

Edited by zcatalin

Nu e vorba de nicio copie,dar nu mi se pare normal ca orice vizitator sa se informeze,sa-si ia notite si sa iasa total multumit si sa nu mai intre dupa multe zile/saptamani/luni,ii mai informeaza si pe altii,s.a...

Nu mi se pare normal ca cei cu sute/mii de postari sa sara in cap altora ca "vezi ca am 1xxxx postari...cine te crezi tu de iti spui parerea??",asa cum am patit-o eu,si nu numai... Daca esti politist,ai dreptul sa faci asta,dar ca simplu civil,nu mi se pare normal!

Nu mai vreau sa vad tot timpul persoane ce adreseaza cuvinte peiorative la adresa politistilor,nu mai vreau ca forumul sa fie accesat de unii doar pentru scopuri comerciale,pentru cuceriri si asa mai departe...

Sper ca am fost destul de persuasiv,eu unul am facut o lista exhaustiva.

Edited by ImperfecT
  • Downvote 6

• Membru

Noi nu suntem vreo sectă sau vreun sindicat care încearcă să aducă oameni cu "forţa" în această comunitate.

Părerea mea este că mai bine să fim mai puţini ca număr şi mai buni din punct de vedere profesional decât mulţi şi nepregătiţi.

Cât despre semnul distinctiv "+" deosebirea se face deja cu ajutorul celor două culori, respectiv roşu şi albastru.

Nu am înţeles partea în care zici de cuceriri. La ce te referi mai exact?

Mulţumim pentru interesul acordat!

Edited by Bogdanel
  • Upvote 4

Si eu va multumesc pentru raspunsurile acordate! Cei ce au inteles ce am vrut sa zic,au inteles...Cei ce nu au inteles,e problema lor.

TechnoCop si Bogdanel aveti un plus de la mn,ca sa va arat ca nu port ranchiuna pe cei ce-mi raspund negativ. Asa trebuie sa decurga lucrurile,nu ca "am 1000-2000 postari...cine te crezi??". Vi se pare normala atitudinea asta? Nu numarul postarilor te face mai important si mai inteligent. Intelectul se dobandeste prin scoala/facultate sau acasa in fata cartii. Poate ca persoanele care m-au atacat in felul asta sunt minunate de numarul postarilor pe care le-au realizat in 1/2 ani,majoritatea fiind din postari videoclipuri,bancuri sau "vaii,ce frumos e afara.." si cred ca au un plus in fata celorlalti (ma refer la civili).

Multumesc tuturor celor ce au acordat un minim de atentie topicului meu si celor ce vor face acest lucru in continuare!

This was my last post about this subject. :emo-yessir:

ImperfecT, forumul acesta a fost creat de niste politisti, care au dorit sa existe un loc unde fiecare politist sa-si spuna pasul, sa ceara sfaturi, sa dea sfaturi, insa permitand si accesul publicului in aproape toate sectiunile. Forumul este rodul muncii lor si nu consider ca este normal sa venim cu pretentii de genul "Nu e vorba de nicio copie,dar nu mi se pare normal ca orice vizitator sa se informeze,sa-si ia notite si sa iasa total multumit si sa nu mai intre dupa multe zile/saptamani/luni,ii mai informeaza si pe altii,s.a...

Nu mi se pare normal ca cei cu sute/mii de postari sa sara in cap altora ca "vezi ca am 1xxxx postari...cine te crezi tu de iti spui parerea??",asa cum am patit-o eu,si nu numai... Daca esti politist,ai dreptul sa faci asta,dar ca simplu civil,nu mi se pare normal!

Nu mai vreau sa vad tot timpul persoane ce adreseaza cuvinte peiorative la adresa politistilor,nu mai vreau ca forumul sa fie accesat de unii doar pentru scopuri comerciale,pentru cuceriri si asa mai departe...".

Daca doresti sa impui niste reguli, fa-ti un blog...

Iar acum cu privire la cei cu "sute/mii de postari", te rog sa fii atent, sunt numai politisti si nu cred ca cineva cu "sute/mii de postari" ti-a spus tie ca are "n" postari si tu nu ai dreptul sa-ti spui parerea....

Daca-ti convine acest forum, bine, daca nu ...atunci nu ai decat o singura alternativa, ghici care este?

• Upvote 4
  • Downvote 3

@ImperfecT, in alta ordine de idei, in momentul cand ti-ai facut cont pe acest forum, presupun ca ai acceptat niste reguli impuse de organizatori, acum de ce vrei sa le schimbi? Pardon, sa le imbunatatesti... Sunt convins ca are cine sa faca asta!

• Upvote 3
  • Downvote 3

• Administrator

Te rog să fii mai explicit şi să-mi spui cine şi unde "ţi-a sărit în cap" folosind această motivaţie cu numărul de postări.

Acest forum este dedicat în primul rând poliţiştilor, iar în plan secund doar persoanelor serioase, interesate de acest domeniu. Domeniile de interes şi natura discuţiilor purtate pe forum stau la baza selecţiei membrilor, iar membrii de valoare şi moralitatea acestora dau imaginea forumului.

Selecţia între cei care nu au legătură, nu sunt interesaţi şi nu sunt serioşi, adoptând un comportament infantil ori lipsit de respect se face în mod natural, mai devreme sau mai târziu. Cei care simt nevoia să jignească ori să-şi exprime nemulţumirile în legătură cu activităţile poliţieneşti, ori cu privire la vreo măsură ce a fost luată împotriva sa nu trebuie să piardă timp înregistrându-şi cont de membru aici. Te asigur că avem răbdarea şi experienţa necesară să restricţionăm accesul unor astfel de persoane.

Există deja "secţiunea privată a poliţiştilor" care a apărut la propunerea membrilor şi pentru a oferi posibilitatea poliţiştilor de a comunica între ei într-un spaţiu privat. Discuţile din celălalte secţiuni ale forumului nu vor avea de suferit şi vom susţine în permanență dezvoltarea ariilor în care au acces toţi membri forumului, pentru că în principiu nu avem ce ascunde, iar evoluţia acestui forum este cea care trebuie să convingă în privinţa seriozităţii şi a scopului său.

• Membru

Propun:

- doar ca cei ce au un cont inregistrat sa aiba acces la datele forumului (in acest fel,cei ce doresc sa se informeze vor trebui sa-si creeze cont si sa incerce sa fie activ)

- forumul sa fie accesat doar de politisti/studenti/elevi sau de persoane ce-si doresc sa intre in Politia Romana,dar nu doar cu vorba!

- vreau ca semnul + sa aiba culori diferite pentru ofiteri,agenti,studenti si elevi (o culoare pentru fiecare categorie in parte)

-Care ar fi scopul primei propuneri? Te-ai gandit ca acest forum deschide ochii multor oameni? Am recomandat forumul unor prieteni, nu si-au facut cont, dar acum au alta viziune despre ce inseamna sa fii politist, stiu sa faca diferenta intre un gardian public si un politist, stiu ca daca nu semneaza pv nu scapa de sanctiune etc.

-Cum iti dai tu seama ca Xulescu vrea sa intre in Politia Romana doar cu vorba?

-Exista deja.

Propunerile tale nu aduc nimic bun forumului si nici celor care au nevoie doar de o informatie, prin urmare consider ca sunt propuneri destructive.

• Upvote 3
  • Downvote 1

@IMPERFECT : nu mi se pare normal ca orice vizitator sa se informeze,sa-si ia notite si sa iasa total multumit si sa nu mai intre dupa multe zile/saptamani/luni,ii mai informeaza si pe altii,s.a..."

Cum poti sa spui asa ceva? Atunci care este rolul unui forum? Te deranjeaza ca vizitatorii forumului se informeaza si se declara multumiti? Pai stimate coleg (de forum), noi politistii, acest lucru ne dorim: sa-i informam pe semenii nostri , sa se declare multumiti de raspunsurile primite si de modul in care a fost consiliat si in acest mod sa aiba incredere in politisti.Sincer , nu te inteleg .Tu de ce ai intrat pe acest forum? Unul ca tine ar fii in stare sa obtina doar el anumite informatii de pe forum si sa le valorifice in interes personal. Este dreptul tau sa faci propuneri catre administrator, insa afirmatia ta mai de sus, este de neinteles.

• Upvote 6
  • Downvote 1

M-ati luat subit cu minusuri....

Oricum,va multumesc pentru atentie! A fost doar o propunere,dar vad ca voi ati luat totul ca fiind peiorativ,o elucubratie majora...

Chiar daca m-ati vrut un famat,nu-i nimic. Totul a ramas la nivel de propunere,dupa antamare,si va ramane in cadrul aceluiasi nivel.

O seara frumoasa tuturor! :good:

• Upvote 1

@ImperfecT, in alta ordine de idei, in momentul cand ti-ai facut cont pe acest forum, presupun ca ai acceptat niste reguli impuse de organizatori, acum de ce vrei sa le schimbi? Pardon, sa le imbunatatesti... Sunt convins ca are cine sa faca asta!

Ce am spus aici de neacceptat, incat sa primesc minusuri?

• Upvote 2
  • Downvote 2

Daca asa inteleg unii semnele astea "+" "-" , atunci tony6066 spor la butonat...

Culmea e ca nu am dat minusuri..

• Upvote 2
  • Downvote 2

Daca asa inteleg unii semnele astea "+" "-" , atunci tony6066 spor la butonat...

Culmea e ca nu am dat minusuri..

Pfff...de ce te enervezi asa? Sunt doar minusuri...

Asa cum am primit eu o gramada de minusuri ca altora nu le-a placut propunerea mea,asa si tu ai primit minusuri ca nu le-a placut comentariul tau. Tocmai de asta sunt folosite semnele ,,+'' si ,,-'',pentru a arata ce parere are cineva in raport cu altcineva...

Daca cineva ti-a dat un ,,-'' sau mai multe ,,-'',nu inseamna ca le esti antipatic sau ca te injura,pur si simplu nu au fost de acord cu ceea ce ai spus tu. Asa cum ai primit minusuri intr-un topic,poti primi plusuri in alte topici,daca meriti... :)

Edited by ImperfecT
  • Upvote 1

Hai sa revenim la topic...pana la urma nu ne-ai lamurit ImperfecT, cine s-a folosit de reputatie pentru a te intimida pe tine, ori aceeasi intrebare ti-a fost adresata de administrator(daca ai raspuns in privat, imi cer scuze pt.insistenta).

• Upvote 1
  • Downvote 1

tony6066, ai vreo problema cu mine? Intrebarea nu-ti era adresata, dar vad ca iti plac mustele...poate stii ca astea trag mai mult la c...t!

• Upvote 1
  • Downvote 3

Omu* si-a dat si el cu parerea si tu ai sarit ca uliul pe el. Poate e ofiter si vrea sa vada lumea diferenta.

tony6066, esti cumva avocatul lui ImperfecT? Ce treaba au postarile mele cu faptul ca "poate e ofiter" si cu atacurile tale?

• Upvote 1
  • Downvote 1