Jump to content
POLITISTI.ro

• 0
ciobanu

Cum pot intra în posesia permisului de conducere după promovarea examenului ?

Question

ciobanu

daca se poate am luat azi traseul 26-02-2013 cand pot lao dovada sau permisul?

Recommended Posts

• 0
Marius

Te rog, scrie corect că nu se înţelege ce doreşti.

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

• 0
ciobanu

am luat traseul azi cand pot sa-mi ridic o dovada sau permisul ce trebuie sa fac?

• 0
Dan

Poşta Română asigură livrarea permiselor de conducere eliberate de Direcţia Regim Permise de Conducere şi Înmatriculare a Vehiculelor (DRPCIV). Posesorii primesc documentele la domiciliu prin serviciul PRIORIPOST cu valoare declarată şi confirmare electronică de predare. Predarea permiselor de conducere se face pe baza actului de identitate. În eventualitatea în care destinatarul este o firmă, corespondenţa se va preda numai persoanei împuternicite.

Livrarea permisului de conducere către persoanele fizice se efectuează pe cât posibil după ora 17:00, iar firmele destinatare le primesc până în ora 17:00. Atunci când destinatarul, persoana fizică, nu este găsit la domiciliu, curierul poştal poate preda permisul oricărei persoane majore sau altor persoane care fac dovada pe baza actului de legitimare că locuiesc la aceeaşi adresă. În cazul în care la prima încercare de livrare nu a fost nimeni de găsit la adresa menţionată pe plic, reprezentantul Poştei Române lasă un aviz în care se va menţiona conţinutul trimiterii şi numărul de telefon al subunităţii poştale, de la care beneficiarul îşi poate ridica permisul de conducere expediat. Permisele de conducere nepreluate vor rămâne în subunitatea poştală 4 zile lucrătoare de la prima încercare de livrare.

• 0
tony6066

ba eu cand am luat permisul am fost la Pipera am facut poza pe loc, semnatura electronica pe loc si in doua ore l am ridicat. asa ca dute

• Downvote 7

• 0
Dan

Serios, ai făcut poza pe loc ? Și cu poza de la dosar ce ai făcut, ai lăsat-o pentru autografe ?

• Upvote 1
  • Downvote 1

• 0
BGeorge

ciobanu, stai linistit ca iti va veni acasa in cateva zile. Cand am luat eu permisul mi-a venit acasa in 5 zile.

• 0
bundesgrenzschutz

ba eu cand am luat permisul am fost la Pipera am facut poza pe loc, semnatura electronica pe loc si in doua ore l am ridicat. asa ca dute

Haidi bravo fratioareeee... :))

• Upvote 1
  • Downvote 1

• 0
tony6066

poza la carnet am facuto pe loc la pipera direct la ghiseu si am semnat electronic la acelasi ghiseu, in 2008, acum nu stiu cum e dar un prieten de al meu a facut la fel in decembrie. poza de la dosar se lipeste pe foaia de scolarizare.

de ce nu suni la DRPCIV daca vrei iti dau nr. de la un coleg de la locala ca ei au DRPCIV UL

• Downvote 6

• 0
Dan

Un coleg de la locală ?! :shock: Ei au DRPCIV-ul ?! Și când te-ai trezit era dimineață.

• 0
tony6066

DIRECTIA COORDONEAZA SERVICIILE PUBLICE COMUNITARE CARE APARTIN DE PREFECTURA. carnetul de conducere nu se trimite prin posta decat in situatii limita. la fel ca si DEPABD coordoneaza serviciile publice comunitare care sunt incadrate cu politisti locali comunitari. in bucuresti te duci la pipera depui dosarul faci poza si semnezi, astepti vreo doua ore si il trimite jos la eliberari, daca ai un prieten dureaza mai putin. am vb cu un prieten care lucreaza la Pipera

• Downvote 8

• 0
Dan

Eu cred că bați câmpii rău de tot. Cum să depui dosarul după susținerea examenului ?!

• 0
cipri83

"BA" esti cu prietenii tai cocalari de la locala...asa ca mars de pe acest forum!Ar fi ok ca adminul sa-i dea kick la acest individ cu limbaj de mahala!

• Upvote 1
  • Downvote 1

• 0
Catalin

Cred că omul face o confuzie între situaţia de preschimbare a permisului şi prima eliberare.

• 0
Dan

Ok, dar să spui că gardienii eliberează permisele de conducere este prea mult, chiar și pentru un neștiutor.

• 0
tony6066

eu zic ce mi s a intamplat mie la prima eliberare de permis si cand un prieten caruia ii expira permisul l am trimis la un vecin care e ofiter comunitar la SPC care apartine de dprciv si l a rezolvat

ai fodt la INEP / DEPABD sa ti schimbi cartea de identitate? ce grad are x care a primit documentele necesare eliberarii c.i. Am zis ca in cadrul sau sub coordonarea DPRCIV lucreaza servicii comunitare incadrate cu comunitari. da care iti elibereaza permisul carrtea de identitate. mai nou o sa ia tot

Edited by tony6066

• 0
Cristi

Ce e ma ala? Ofiter comunitar la SPC?!? :)) Baietas, tu pe ce lume traiesti? Cred ca esti local, numai unul din specia voastra poate debita asemenea ineptii.

• 0
tony6066

pana mea agent superior sau cum naiba se numesc. eu personal mi am schimba c.i. la inep depabd si la ghiseu era un local. la drumul taberei 34. ca directorul si alti lucratori fac parte din politie e alta dar la prima mana la ghiseu e un local sau o locala. mergeti la inep si injurati ma dupa aoa daca nu am dreptate

Edited by tony6066
  • Downvote 5

• 0
cipri83

Am trait s-o aud si pe asta!ofiter comunitar... :)) nu-i cumva amiral local vecinu acela al tau. :slapb:

• 0
Paul90

Alert ! LOCAL infestation threat !

Edited by Cristi
  • Upvote 3

• 0
dragosh54

Buna seara . Astazi am sustinut examenul de traseu ( 30.12.2013) . Cand este posibil sa ridic dovada? Sau imi puteti spune estimativ cand ar trebui sa soseasca permisul , tinand cont in ambele situatii de perioada cu sarbatorile.

• 0
Sache

Dovada o poti ridica in data de 31.12.2013, iar permisul de conducere o sa iti ajunga dupa data de 09.01.2014.

• 0
dragosh54

Din ce am inteles nu se lucreaza pe 31 ...pana pe 6 pf....

Edited by dragosh54

• 0
mihaim

Salut! De unde ai ridicat permisul ?

Eu am luat proba practica saptamana trecuta. Trebuie sa merg in Pipera unde am dat si proba scrisa ? Mai trebuie platita vreo taxa ?

Multumesc!

• 0
Sache

Permisul de conducere iti este adus la domiciliu sau la alta adresa mentiona de tine! Nu mai platesti nimic!

• 0
mihaim

Permisul l-am ridicat de la Drpciv din Pipera cu cartea de identitate.