Jump to content

Cel mai incompetent sef de inspectorat!

Elvis
 Share

Recommended Posts

Din ciclul ,,sefii nostrii iubitori de jandari" va expun cazul comisarului sef Badea Nicusor , desemnat la comanda I.P.J. Dolj.

Acesta nici mai mult nici mai putin a strecurat in ROI-ul pe care cu abnegatie la intocmit, fara a tine seama de nicio obsevatie facuta de sindicate, un articol care arata foarte bine cat de incompetent si ipotent profesional este, precum si dragostea netarmurita cu care pupa in dos jandarii. Nu mai spun de palma pe care le-a dat tuturor politistilor din I.P.J. Dolj.

Cititi si minunati-va!

,,Sectiunea 3-a -Asigurarea interventiei in sediile structurilor Inspectoratului de Politie al Judetului Dolj

Articolul 78 punctul 2: Interventia pentru restabilirea ordinii publice ,in situatia tulburarii acesteia, se asigura de Inspectoratul Judetean de Jandarmi Dolj."

Omul a luat-o pe aratura rau. Cred ca a confundat curtea inspectoratului cu vreo strada din Craiova, cu vreo parcare publica, cu vreo piata etc. Este acelasi comandant care in urma cu nicio saptamana spunea pe toate posturile de televiziune ca mai exista si alte trupe de interventie...........,,la jandari". Parerea mea este ca trebuie sa-i oferim posibilitatea sa ajunga sef la jandari dat ca tot ii iubeste atat de mult.

Domnule inspector general chestor principal de politie Toba Petre astfel de comandantii murdaresc imaginea Politiei Romane.

Va solicit public demiterea domnului iubitor de jandari!

IMG.pdf

Edited by Elvis
  • Upvote 2

Elvis, chiar v-ati scos :)) Vorba mea: cu cat sunt mai mari tufele de pe cascheta, cu atat intuneca mai tare mintea... Inseamna ca inspectorul de la Dolj s-a gandit ca ghioceii de jandari se cam calca pe picioare la paza trezoreriilor, judecatoriilor si ar fi cazul sa protejeze si IPJ-ul. De parca la IPJ nu ar fi picior de politist. Nebun, ce sa mai... :shock:

Considera-te invitat permanent Eti.

Asta vedem in functie de ce fac cei de la Bucuresti.

Eu sper sa-l schimbe cat mai repede.

Daca s-a gandit la eventuale "proteste" ale politistilor, vizavi de unele nemultumiri, si vrea sa "restabileasca ordinea" cu jandari?

Melin cand am iesit in curtea inspectoratului ,,perfectul" judetului de la acea vreme, Georgescu pe numele lui de scena, blestemat fie pe unde s-o gasi, ne-a amenintat ca pune jandarii sa ne bata in curtea institutiei de fata cu cine crezi?

Cu domnul comisar sef Badea Nicusor imputernicitul etern la comanda I.P.J. Dolj!

Insa noi i-am asteptat in curte asa cum i-am promis domnului ,,perfect" la ora 16.

Nu s-au tinut de cuvant nici el nici jandarii.

Nemuritorul cum ii spunem noi pe aici pe la Dolj, comisarul sef Badea Nicusor statea dupa perdea si nota pe carnetel politistii care erau in curtea inspectoratului. Asta e inspectorul sef de la Dolj!

Intelegi de ce a strecurat in ROI un astfel de articol jignitor la adresa tuturor politistilor din Dolj?

Domnule inspector general chestor principal Toba Petre demiteti-l pe iubitorul de jandari!

Edited by Elvis

Si voi credeti ca rezolvati ceva ?Deviza astora care conduc este maneaua ''pumnii mei minte nu are '' parca e ''cantata'' de VEDETA TREPANATILOR tiganul Salam .Amintiti-va ce au patit politistii care erau corecti dar au fost la mitingul impotriva ''javrei ordinare''.Majoritatea sunt acum someri dupa numirea ospatarului Igas ministru..Ei nu au nevoie de creiere si politisti integrii ci de executanti umili gen ''politia locala'' .Sa vedem cate puncte penalizare primesc si acum .SA SPUI ADEVARUL E DESTUL DE RISCANT IN ZIUA DE AZI SI VAD CA PANA SI AICI AJUNGE BRATUL NEDREPTATII..

Edited by pitbul
  • Upvote 3
  • Downvote 2

Doamneee,avem si noi otrepele noastre dar ca asta, nu am vazut !! :shock: Incredibil..Mai ca ar trebui degradat in fata unitatii cum se facea tradatorilor si dezertorilor in Armata Romana !! :slapb:

• Upvote 1

• Moderator

Eu am fost in primele randuri la Baselu la Cotroceni si uite ca nu m-a demis nimeni, pitbul. Poate daca in loc de 6000 eram 60.000, astfel stateau lucrurile acum. Ce vreau sa spun este ca nu exista unitate intre noi.

Daca eram 60.000 fi sigur ca acuma apartineam de primarii si eram supusi primarilor politici.Cat priveste disponibilizarile GUVERNATORUL a vrut cifra de 10 000 de politisti dati afara [numarul aproximativ a celor care au fost la miting si au strigat celebrul slogan] .Asta ca razbunare .Nu puteau baietii cu ochi albastrii sa-i stie pe toti si oricum dupa teroarea instituita atunci de ospatarul Igas cred ca nici nu-i mai pasa guvernatorului cine pleaca.Si ca de obicei au lovit in cei cinstiti fara relatii..

Edited by pitbul
  • Upvote 1
  • Downvote 3

• Moderator

Esti adeptul teoriei conspiratiei? Prietene, disponibilizarile veneau si cu si fara protestele noastre, pentru ca in momentele respective noi eram priviti drept simple calcule pe hartie. Ori pentru ce crezi ca am protestat in primul rand? Pentru ca ne era prea bine?! Daca eram 60.000 nu se mai ajungea la disponibilizari pe baza de ochi frumosi, cum zici tu, eram luati in seama mult mai serios. Politistii aia 6000 au fost cei care au aratat cum se face un protest adevarat in tara asta, iar lozincile lor au fost preluate ulterior si de alte categorii profesionale. Razbunare? Eu zic incompetenta si prostie, combinate cu o doza letala de hotie in stare pura.

• Upvote 1
  • Downvote 1

• Moderator

pitbul ai spus exact acele poveşti pe care le folosesc pe post de argumente cei fricoşi în încercarea de a găsi o scuză pentru faptul că sunt laşi şi pupincurişti, ei crezând în acest fel că "sunt descurcăreţi". Probabil că ai uitat, dar să ştii că disponibilizările şi cifra respectivă erau deja anunţate înainte de a avea loc acel miting. Datorită "descurcăreţilor" cei de sus fac absolut ce vor, pentru că nici magistraţii nu au dreptul la grevă şi cu toate astea au făcut acel protest prin care au blocat instanţele, diferenţa majoră fiind că la ei nu au existat "descurcăreţi".

• Upvote 1
  • Downvote 1

Stai linistit stimate Cristi caci mai devreme sau mai tarziu le va veni tuturor randul. Te poti pisa contra vantului, dar indicat este s-o faci printr-un furtun sau tub de plastic cat mai lungi.

• Upvote 1
  • Downvote 5

• Moderator

Deh, stimate eduardpsih, este posibil sa imi vina si mie randul, ca nu sunt in concediu de tatalitate, precum unii dintre colegii nostri. Vantul nu are ce sa imi faca, pentru ca sunt mai puternic decat el. Inca odata te intreb, esti sigur politist?!

• Upvote 2

Cand au fost doar 6000 de politisti la Bucuresti la miting s-a gasit expresia "iesi afara javra ordinara" la adresa unei singure persoane, si aceea cu cea mai mare demnitate in stat. Daca pe tine te face cineva javra ordinara, far sa stie daca esti sau nu, ce faci? Reactionezi si-l sanctionezi mai mult ca sigur.

Cand au fost, cu tot cu politisti, 50.000 persoane in piata Victoriei s-au manipulat treburile asa de bine ca au ascultat doar poezii, cantece si au dansat pinguinul, stiind ca li se va diminua venitul cu 25%. Am ramas perplex la ce vedeam. Mai terminati-o cu efectele formelor de protest social caci nu avem astfel de cultura si oricum jocurile sunt facute sa decurga normal si cum trebuie.

Daca nu as fi politist ce ai face, m-ai urmari in trafic sau m-ai urmari sa nu care cumva sa fac pipi pe straturile cu flori?

• Upvote 1
  • Downvote 6

• Moderator

Ce legatura are protestul politistilor cu protestele din Piata Victoriei? Protestul politistilor a avut intr-adevar efect, din pacate am fost vanduti de liderii de sindicat (tin minte si acum cum ne certam cu Hossu care ne trimitea acasa si ne promitea ca vom reveni la o data ulterioara). Politistii au fost singurii din tara asta care au avut curaj sa spuna lucrurilor pe nume (cel putin unii dintre ei, pentru ca altii stateau acasa si se isi faceau nevoile prin flori, fiind prea lasi si pupincuristi sa faca ceva pentru viitorul lor).

Traim in democratie, faptul ca un individ a ajuns intamplator in cea mai mare functie din statul roman nu il face automat si intangibil la critici, mai ales cand sunt indreptatite. Este unul din riscurile pe care ti le asumi cand ocupi o functie publica intr-un stat democratic, riscul de a-ti lua injuraturi, critici si poate si pe cocoasa daca nu respecti regulile acestui tip de organizare sociala. Iar politistii aia 6000 asta au facut, au tras un semnal de alarma, poate se trezeau astfel si cei cu fantezii pentru flori si floricele si, mai important decat orice, au aratat ca au demnitate, onoare si coloana vertebrala si nu le e frica de un individ care, dupa toate normele democratiei, ar trebui sa fie in slujba lor, ca cetateni ai statului roman, nu un dictator cu reminescente din epoca comunista. Cand conduci o tara, nu o conduci dupa cum te taie capul si ce vendette ai tu in cap, o conduci dupa anumite reguli si detasat de persoana ta privata. Politistii au atacat, prin protestul lor, persoana privata, nu institutia prezidentiala, intelegi?

Si legat de ceea ce ai spus aici :

Daca nu as fi politist ce ai face, m-ai urmari in trafic sau m-ai urmari sa nu care cumva sa fac pipi pe straturile cu flori?

hai sa iti dau o definitie pe gustul si specializarea ta : Paranoia se defineste ca delir cronic, bine structurat si organizat, in care bolnavul manifesta un orgoliu excesiv determinat de hipervalorizare, de exces de autoapreciere.

De asemenea, se caracterizeaza prin componenta cu care, in general, este identificata paranoia in limbajul comun: neincredere in ceilalti, suspiciune.

Paranoicul are tendinta de a persevera in propriile judecati si convingeri, fara nicio intentie de a verifica valabilitatea lor.

Esti o prada prea mica pentru mine, asa ca poti sa continui sa iti faci nevoile in flori linistit.

P.S. : Nu mai spune nimanui ca esti politist. Te rog eu. Sincer. Faci asta pentru mine?

Edited by Cristi
  • Upvote 5
  • Downvote 1

• Moderator

...dar indicat este s-o faci printr-un furtun sau tub de plastic cat mai lungi.

De ce ar face cineva asa ceva? :hmmmt:

Iti poate raspunde o singura persoana, caci este mai puternica decat vantul.

Dar s-a deviat rau de tot de la subiectul central al topicului! O fi de vina dinamica sau amintirile? Sau Hosu? Sau liderii de sindicat? Sau capacitatea de a rade si de a face haz de necaz?

Aha, esti usor de distras si de manipulat, ..., dar ma bucur ca citesti definitii chiar daca nu-ti foloseste la ceva. Iti recomand pentru imbunatatirea si imbogatirea bagajului de cunostinte carte lui K. Leonhard, "Personalitati accentuate". Of of of

• Downvote 5

Cristi ai dreptate dar cu o singura exceptie.Disponibilizarile au fost anuntate dupa mitingul impotriva guvernatorului.Cauta in presa vremii si ai sa vezi ca am dreptate .A fost vorba de o razbunare mascata de''' necesitatea restructurarii datorita numarului mare de politisti raportat la populatie''. :wub: Aceeasi populatie care cand apare cand dispare in functie de cine si cum organizeaza alegerile. Atat.

Edited by pitbul
  • Upvote 1

• Moderator

Si? Daca a fost razbunare mascata, cum spui tu, cu atat mai mult a dovedit acel individ ca isi merita titulatura care i-au dat-o politistii in ziua respectiva, intrucat este un tip labil, fara discernamant, care crede ca a conduce o tara echivaleaza cu a-si conduce propria mosie. Ce spui, trebuia sa stam sa ne uitam cu mainile in san cum ni se taie salarii si ramanem ai nimanui, nu? Faci pariu cu mine ca indiferent de mitingul ala, tot erau disponibilizari? Pentru ca nu au fost doar la noi, ci la toate categoriile de bugetari.

• Upvote 2

• Moderator

Disponibilizările au fost anunţate cu multă vreme înainte de acel miting. Mai precis a existat certitudinea unor disponibilizări certe în primăvara anului 2010, o dată cu publicarea legii bugetului de stat, în care scria negru pe alb că începând cu 01.06.2010 pentru 10.000 de posturi din MAI nu mai exista finanţare. Începând de atunci a existat certitudinea unor disponibilizări, nu când s-au trezit cei din presă. Căutaţi aici pe forum şi veţi găsi discuţiile din primavara şi vara lui 2010, iar în presă nu apăruse nimic. Mitingul a avut loc abia în toamnă, când cei ce nu sunt naivi să aştepte relatările din presă ştiau sigur că urmează disponibilizări, tocmai prin studierea legii bugetului de stat din 2010.

• Upvote 1

• Membru

Mai terminati-o cu efectele formelor de protest social caci nu avem astfel de cultura si oricum jocurile sunt facute sa decurga normal si cum trebuie.

Exact, mai terminati-o dracului cu protestele astea. Stati cuminti in banca voastra si ascultati ce va spune stapanul. Sa nu care cumva sa indrazniti sa comentati sau sa protestati, ca oricum jocurile sunt facute. Fiti niste branze, vegetati si limitati-va la universul vostru mic, mic de tot. Fiti indobitociti ca pe vremea boierilor, ca boierul stie el ce stie, ce comentez eu, iobag pe plantatie. :doh:

Doamneee... Eu cred ca ai facut un bine colegilor, plecand in maternitate...aaa...scuze... paternitate. Cu atitudinea asta, ar trebui sa-ti schimb userul din Eduardpsih in Eduardpres. Prin ultima ta intrebare se vede cam cum vezi tu munca de politie, la ce se rezuma, dar sa nu uiti totusi sa-ti iei si furtunasul cand faci pipi.

Va rog sa-l iertati. Face asa de la lactatie.

Apropo de ce zice Catalin, mi-a aduc aminte si eu vag de faptul ca inca de prin 2010 se vehiculau disponibilizari care, cica, se faceau in functie de cat de patat ai "cazierul" si anume daca ai avut cercetari disciplinare, sanctiuni disciplinare, daca s-a IUP impotriva, chiar daca a fost ulterior o scoatere simpla. Ulterior s-a dovedit o mocirla justificata ba prin argumente economice, ba ca vor sa "profesionalizeze" politia si ca ar fi "singura institutie nereformata" (adica pusa pe butuci).

Edited by Ben
  • Upvote 2