Jump to content
POLITISTI.ro

Sirene profesionale, girofare cu magnet, stroboscoape

cristiand20
 Share

Recommended Posts

• Moderator

depinde ce vrei si care este bugetul.... mai gasesti chestii ieftine si prin targul Vitan

dca vrei ceva cat de cat serios, da-mi un PM si iti dau info despre un tip care monteaza asemenea echipamente (da si factura, pt ca este persoana fizica autorizata)

ca idee, colaboreaza cu BGS.

• Membru

un girofar cu magnet , stroboscopic, am eu, iti trebuie, eu nu folosesc

Edited by eti79ety

Eu am gasit mai ieftine pe un site cu numele in genul "alfaromtrans", preturile erau la jumtate fata de alte siteuri.

In alta ordine de idei, m-ar interesa daca stie cineva de unde as putea achizitiona sirena "de ambulanta" si rampa cu LED-uri (neparat culoarea galben) mai ieftin.

• Moderator

asa cum spuneam si intr/un alt mesaj, gasesti "chilipiruri" din China la niste preturi mult sub cele de pe piata romaneasca si la calitatea duperioara, chiar si a celor vandute de "alfaromtrans"

cauta dupa expresia "led emergency lights"... acum am cautat si am gasit o groaza

• 2 years later...
  • Moderator

Compania americană Fenix se laudă că a lansat cea mai subţire rampă de lumini speciale existentă pe piaţă la ora actuală.

Este vorba despre modelul Avatar, ce are numai 2,5 cm grosime sau mai exact un inch.

Puteţi vedea aici un clip de prezentare:

• Upvote 3

• 8 months later...

salut. ma intereseaza si pe mine o sirena si girofar led sau flashuri pentru pus in grila. Spuneai ca stii pe cineva intr-un post mai vechi. mai este valabil? multumesc mult

• Downvote 1

• Membru

Si eu am nevoie de girofar.

Si s-a stricat si sirena, trebuie sa gasesc pe cineva priceput la electronica sa o repare.

Daca dau banii de haine o parte o sa ii investesc acolo, pentru ca imi fac eu munca mai usoara, nu ca ar merita ministerul donatie de la mine...

Bozo, daca vrei, am cativa prieteni electronisti care ar putea sa te ajute. Da un semn daca te intereseaza. (am incercat sa iti dau PM dar ai casuta plina). 

bozo, ce model de rampa ti s-a stricat? aia de logan sau de mcv?

salut. ma intereseaza si pe mine o sirena si girofar led sau flashuri pentru pus in grila. Spuneai ca stii pe cineva intr-un post mai vechi. mai este valabil? multumesc mult

scuza-ma  ca te intreb DAR la ce iti trebuie? ca politist vad ca nu esti ...

• Membru

E vorba despre o sirena de pe solenza, intra in protectie si cand incerc sa ii dau drumul se si opreste...

• Moderator

@bozo: iti dau in PM datele unui tip care te poate ajuta in Bucuresti.

later edit: am incercat sa-ti trimit PM dar ai casuta plina!

Edited by CITADELA

Colegule, ce înseamnă dgpct, că ne-ai făcut curioşi?

Pe maşina de serviciu vrei să montezi sirena şi stroboscoapele?

"Rolul Direcţiei Generale Prevenire şi Combatere a Terorismului (DGPCT)
În procesul de modernizare a Serviciului Român de Informaţii, începând cu 1 iulie 2008, a intrat în funcţiune Direcţia Generală Prevenirea şi Combaterea Terorismului - unitate informativ-operativă centrală, care răspunde de planificarea, organizarea şi executarea, într-o concepţie unitară...

... Brigada Antiteroristă asigură şi realizează protecţia şi intervenţia antiteroristă/contrateroristă în scopul prevenirii, neutralizării şi anihilării acţiunilor teroriste pe teritoriul României.

Pe ambele componente de activitate ale DGPCT, se acţionează consecvent pentru dezvoltarea relaţiilor de cooperare internă şi internaţională în domeniu.

În situaţii de criză teroristă, Centrul de Coordonare Operativă Antiteroristă din cadrul DGPCT asigură suportul logistic şi operaţional pentru funcţionarea operativă a Centrului Naţional de Acţiune Antiteroristă (CNAAT), care este integrat funcţional în mecanismul de gestionare a crizelor şi organizat conform legii."

• Moderator

Vaaaaai, iar lucrătorii acestei direcţii se interesează pe forumul nostru de unde să cumpere stroboscoape şi luminiţe. Suntem flataţi până la vârful urechilor. Ionutzstoian este cel mai probabil un cocalar atestat, un individ care a văzut prea multe filme şi crede că păsările zboară şi cucul se...ouă în cuibul altor păsări. Unii chiar nu îşi dau seama cât de ridicoli pot să fie şi cred că aici vorbesc cu fufele de 16 ani de la scara blocului pe care le impresionează cu minciunile lor. 

• Upvote 1

• 5 weeks later...

Bun.. acu ca am scapat de cocalar... stie cineva de unde pot sa fac "rost" de partea rosie a unei rampe de lumini de pe un VW Transporter? ca eu am doar albastre.... de... prea mult stat in service..:))

Rampele de lumini montate pe autospecialele VW Transporter sunt produse de catre cei de la Hella.

Cei de la Directia de Logistica a MAI ne-au comunicat ca nu se mai produc astfel de rampe si nu pot comanda asa ceva.

O posibilitate ar fi sa gasesti la un alt VW Transporter care a fost scos din uz sau cautand pe net.

Pai aici asta caut.... ceea ce mi-ai spus stiam... am postat aici cu speranta ca cineva din tara are ceea ce caut.