Jump to content
POLITISTI.ro

Basescu renunta la serviciile Politiei

Marius
 Share

Recommended Posts

• Moderator

Nu denotă decât faptul că domnul marinar a fost deranjat foarte rău de protestul nostru și faptul că habar nu are ce prevede legea.

Conform legii o coloană oficială trebuie să fie însoțită de poliția rutieră, iar dacă se va deplasa cu coloana în același regim ca până acum, nu va face altceva decât să încalce legea. :ner:

Cica ar fi semnat el domnule un act pe proprie raspundere ca renunta de bunavoie la serviciile politiei rutiere. :doh:

Pai va intreb eu acum, eu pot semna pe proprie raspundere ca nu mai doresc sa respect o anumita prevedere dintr-o lege? :ner:

• Membru

Sa-i spuna draq cineva si lui Traienel ca legea nu prevede acordul lui scris. Si chiar daca e presedinte nu poate sa renunte in a mai respecta anumite prevederi, numai asa ... pentru ca asa vor muschii lui. :ner:

O decizie din categoria "razbunarea-i arma pro ... " prin care demonstreaza ca el se crede mai presus de lege, mai presus de orice in tara asta si nu face altceva decat sa de-a cu mucii-n fasole, aratandu-ne disperarerea ce l-a cuprins si cat de ipocrit poate fi. A comunicat ca nu sta de vorba cu reprezentantii politistilor pentru ca nu au respectat legea, iar acum el nu face nimic altceva. E penibil si demn de mila acest om, datorita acestei dorinte devenita celebra, prin care se razbuna, incercand sa de-a tuturor lectii si prin care nu demonstreaza decat fatul ca este o persoana plina de rautate si ura fata de oamnii ce indraznesc sa nu-i cante in struna.

PS: Imi dau seama cat de "rau" o sa le para colegilor de la Brigada Rutiera acum, pentru ca nu vor mai fi nevoiti sa stea prin intersectii si sa dirijeze traficul, asteptand in ploaie, ninsoare, ger ori canicula, trecerea coloanei lui basescu, in acompaniamentul de injuraturi de la cetatenii blocati in trafic pentru a trece marinarul cu coloana lui. :clip::naughty:

Cică a renunţat şi la jandarmerie, coloanele vor fi însoţite de Poliţia Militară, iar şeful dispozitivului de jandarmi de la Cotroceni va fi cercetat penal.

• Moderator

In Codul Rutier scrie foarte clar:

Coloana oficiala – unul sau mai multe vehicule care circula pe drumul public si sunt însotite de unul sau mai multe autovehicule ale politiei rutiere, care au în functiune semnale speciale de avertizare sonore si luminoase de culoare rosie;

Inseamna ca primmul marinar al tarii o sa se deplaseze in regim normal, cu respectarea tuturor prevederilor legale privind circulatia pe drumurile publice. ;)

• Moderator

Si il cerceteaza pe seful de dispozitiv de la jandarmi? Pentru ce? Ca noi nu am fost violenti, nu am dat motiv jandarmilor sa foloseasca forta impotriva noastra. Sau Dictachiorul isi dorea sa ne disperseze cu gaze lacrimogene, cu tunul ala de apa ce statea ascuns la 500 de metri de intrarea Leu, unde s-a protestat...Traienele tata, atat iti trebuia, sa faci cumva sa ne agreseze careva...crezi ca ne intoarcem la dictatura? De fapt, cine te crezi tu, dragule, de contesti o institutie ce are traditie de pe vremea cand tara asta chiar avea conducatori adevarati? Instigi institutiile la violenta intre ele, ce fel de presedinte esti tu ma? Cand Institutia care reprezinta aplicarea legii in tara aceasta te contesta, e cazul sa iti dai demisia de onoare...bine, care onoare? Unde ai mai auzit tu in lumea asta ca un om sa conteste politia? De ce nu ai dat dovada de curaj si nu ai venit sa vorbesti cu noi?

A dat dovada de o lipsa crasa de bun simt, de cunoastere a legilor scrise si nescrise. Poate asa vom scapa de el,ei etc...Nu a facut decat sa deschida cutia Pandorei, crezand ca este Dumnezeu si poate face ce vrea el. Un limitat.....

Sa renunte si la functie, sa renunte la gardieni, la armata,jandarmerie la tot.Cred ca cei ca el il asteapta, dupa gratii..... :emo-yessir:

Dragi colegi, respectul legii in PDL este un concept caruia data valabilitatii i-a expirat de multi ani.

Sa ii mai facem o vizita pe 7 . Ar putea cei de la rutiera sa il opreasca si sa il sanctioneze :ner: :ner:

Multa sanatate. :emo-yessir:

..... foarte bine zici barosane (elvis) sa renuntze shi la servicii shi la baietzii cu ochii spalucitzi shi la sponsori ..... sa faca pe haiducu !!! :ph34r: Adevarul este ca raspunsul "STAPANULUI" a venit ca o palma peste fatza . . . drept urmare nu mai pot sa dorm noaptea ! (asta ca lurez sch3)

• Moderator

Basele, vezi ca venim iar pe 7...nu vrei sa renunti cumva la functia ta, ca sa nu ne obosim degeaba pe drum? De fapt, nu vrei sa renunti la populatia Romaniei si sa te duci presedinte pe o insula pustie?

• Membru

In Codul Rutier scrie foarte clar:

Coloana oficiala – unul sau mai multe vehicule care circula pe drumul public si sunt însotite de unul sau mai multe autovehicule ale politiei rutiere, care au în functiune semnale speciale de avertizare sonore si luminoase de culoare rosie;

Inseamna ca primmul marinar al tarii o sa se deplaseze in regim normal, cu respectarea tuturor prevederilor legale privind circulatia pe drumurile publice. ;)

la asta ma gandeam si eu...

• Membru

Asta inseamna ca acea coloana a lui nu mai e oficiala....:naughty: . Trist, nu o sa mai pot dormi la noapte de grija lui:ner: :ner:

Cred ca dl. blaga fierbe....

Edited by georgedi

• Moderator

poate ar face bine cei de SPP sa dezlipeasca inscriptiile cu POLITIA de pe BMWuri, sa predea uniformele si legitimatiile MAI, pe care le folosesc "ilegal"

dar daca nu mai e coloana oficiala si se apropie de o intersectie dirijata de politisti si acestia in loc sa le faca loc ii opresc ca sa dea drumul celorlalti participanti la trafic? :ner: :emo-yessir::good:

• Moderator

E foarte posibil, iar cei de la SPP sunt oblgați să respecte indicațiile agentului de circulație. Așa prevede legea.

• Moderator

Domnii de la S.P.P. ar face bine sa isi dea jos urgent insemnele cu politia de pe masini. Stim ca se considera un fel de secret service, dar daca tot o dam in golaneala, apoi dati jos insemnele noastre, ca presedintele "tuturor romanilor" ne considera niste prosti pe astia din institutia asta numita politie. Mai bine se infrateste cu Bercea Mondialu' ...mi s-a dovedit ca marinelu are impresia ca Romania este tarlaua lui tacsu unde poate sa faca el ce vrea, cand vrea si unde vrea... Baselule, trezeste-te la realitate...pe 7 venim mai multi...ce faci, pui armata sa traga in noi?

• Membru
ner.gifner.gif, daca acum a renuntat la Politie si Jandarmerie, pe 7 renunta si la presedentie....ner.gif, mai bine in puscarie decat in parcul cu lilieci, ca morcovul...emo-yessir.gif Edited by eti79ety

In ce tara din lumea asta a mai vazut cineva asa ceva ca presedintele sa renunte la politie? Base joaca tare si merge la intimidare iar noi trebuie sa fim uniti si sa jucam si mai tare ca el. Iar pe Blaga sa nu il mai aud ca e coleg cu mine ca devin foarte agitat cand il aud,si e de rau.Mai am in casa 120 de lei iar maine trebuie sa platesc factura la energie electrica care costa 114lei asadar trebuie sa traiesc cu 6 lei asta in conditiile in care am si un copil de crescut.Iar Blaga imi spune ca e coleg cu mine, oare astia nu se gandesc ca ii va trazni Dumnezeu?

• Membru

la D-zeu nu cred ca se gandesc, dar se gandesc sigur ca-i vom trosni noi!

se gandesc numai la falcile lor si la burtile lor lasate de se tarasc pe jos , nesimtiti dracu!

daca a renuntat la antemergatorii din politie sa vedem ce coloana oficiala mai este aia si cum v-a respecta regulile de circulatie

besescule, nu vrei sa renunti si la blaga si boc, dar vezi sa nu uiti de Cotroceni, nu e pentru tine, esti chior si nu vezi realitatea, du-te cu tanti nuti unde vreti, numai sa dispareti de tot! angry.gif

Edited by eti79ety

• Moderator

Stiti ce ma intreb eu? Pe 7 cine asigura Palatul Cotroceni? Serviciile secrete? Sau Baselu scote TAB-urile in strada? Sper sa aiba combustibil la elicopter...