Jump to content
POLITISTI.ro
Catalin

Embleme brodate aparţinând structurilor de poliţie

Recommended Posts

Catalin

Cumpăr embleme brodate aparţinând structurilor de poliţie

După cum probabil știți deja, colecționez embleme aparținând structurilor de poliție din întreaga lume. Iar pentru a-mi putea mări colecția îmi trebuiesc embleme brodate ale structurilor de poliție pe care să le ofer la schimb colegilor din alte țări.

De aceea vă rog, dacă aveți embleme aparținând Poliției Române, Poliției de Frontieră sau altor structuri subordonate acestora și care nu vă mai trebuiesc, vă rog să mă contactați deoarece sunt interesat de ele. Sunt dispus să plătesc pentru ele un preț de bun simț, care împreună cu taxele poștale să nu depășească prețurile practicate de firmele de broderie ce execută astfel de embleme și de unde le-aș putea comanda.

Nu aruncați articolele de uniformă (cămăși, bluzoane, haine, scurte, etc) ce au astfel de embleme aplicate pe umăr și vă rog să pierdeți 5 min.pentru a desface câteva cusături, ajutânt astfel un coleg pasionat și totodată asigurându-vă că nu vom vedea cine știe ce indivizi purtând haine cu însemne ale polițiștilor.

Aștept orice ofertă de la voi,aici sau prin intermediul mesageriei private.

Vă mulțumesc.

• Upvote 1

bgi

Iti trebuie doar din tara?

Catalin

Nu neapărat. Orice emblemă aparținând poliției.

Sunt interesat de orice emblemă, chiar dacă o am deja în colecție, le voi oferi la schimb colegilor din alte țări.

Ce emblemă/e ai?

bgi

pai n-am da am un coleg in Spania si poate...

eu ti-am trimis una de la Centrul Chinologic

Catalin

Nu am uitat, mulțumesc.

bgi

Daca vrei mai am una,foarte putin folosita, ti-o aduc la Cupa.

Catalin

Sigur că da. :good:

• Upvote 1

ag3nt

nu ai cumva vreo dublura pe care sa nu o am ca sa iti dau pe ea emblema de la politia greaca?

CITADELA

Caute si embleme ale Politiei Romane sau MAI, din 1989 pana in prezent! In mod special ma intereseaza emblema DIAS din anii ´90 si BAOLP! Dau la schimb embleme din Romania sau strainate, iar in cazuri speciale putem negocia chiar si un pret!

post-1064-0-74460500-1363540493_thumb.jp

adrianPMO

Detin una bucata emblema a fortelor speciale a politiei poloneze (POLICJA GRUPA REALIZACYJNA KPP GOSTYN) primita de la un prieten colectionar. Emblema este primita de amicul meu de la un membru al politiei de pe o tinuta noua. Astept pareri despre aceasta structura de interventie si despre emblema in sine de la colectionari, in special Catalin si Citadela.

post-5728-0-26593100-1389215573_thumb.jp

• Upvote 1
  • Downvote 1

Catalin

Sunt interesat, o vreau.   :D

adrianPMO

Cataline, inca nu ai emblema asta?

Catalin

Nu o am. Polonezii au foarte multe, practic e imposibil să le strângi pe toate de la ei. 

Chiar şi la unitatea asta, dacă vei căuta pe net ai să găseşti vreo 3-4 variante de embleme pe care le au.

Polonezii şi ucrainienii sunt campioni, la ei fiecare birou sau serviciu are propia emblemă

adrianPMO

Am vorbit cu amicul meu si a zis ca are o emblema a politiei din irlanda de nord. Emblema este sigilata si prinsa intr-o coperta de prezentare. A zis ca daca te intereseaza, sa-i faci o oferta de pret. Emblema este cea din pozele atasate.

post-5728-0-23379700-1389291071_thumb.jp

post-5728-0-12639100-1389291299_thumb.jp

Catalin

Sunt interesat de amândouă. Ţi-am trimis mesaj privat.

adrianPMO

Emblema politiei poloneze nu e de vanzare.

Am sa fac poze saptamana viitoare la colectia de embleme a prietenului meu, poate vezi ceva interesant pentru schimb sau altceva.

CITADELA

Astept si eu pozele, poate apare ceva interesant si pentru mine!

chiliandan

salut ai ceva dubluri si eu colectionez asa ceva

salut catalin eu sunt din galati si fac colectie deembleme bradate ai ceva dubluri poate facem schimb daca se poate

Catalin

Salut.

Da am câteva dubluri. Ce anume te intereseză? Ce cauţi?

chiliandan

nu stiu ce dubluri ai si daca poti sa imi dai si mie eu am vreo patru dar cred ca le ai as dori sa vb la tel ce zici sau sa imi trimiti niste poze sa le vad si eu ce imi poti da

Catalin

Uite aici câteva dubluri. Spune-mi dacă te interesează ceva şi ce embleme ai disponibile pentru schimb.

post-2-0-28032800-1419460498_thumb.jpg

chiliandan

salut am vazut in afara de cea din america si franta restul nu le am din pacate.

chiliandan

salut ce dubluri am sunt cele trei de sus din stanga cea franceza slovaca austria mai am cea patrata de cehia una cu germania, cea din austria de josdin dreapta si cea de langa ea din stanga degru cu galben din grecia atat am plus 2 berete una de belgia si alta de polonia. da vad ca nu merge sunt pozele prea mari si nu merge.

chiliandan

salu o vreu pe cea de la investigatii criminale igpr cum as putea sa mi le dai si pe celelate care nu le am

chiliandan

ti a mai trecut supararea colega

• Downvote 4

• Similar Content

• GicuAcnid
      By GicuAcnid
      Bună ziua!
      Îmi puteți spune, vă rog, ce se poate întâmpla în următoarea situație:
      Cineva parchează într-o parcare privată, comercială, semnalizată cu atenționare de parcare limitată pt o anumită perioadă. Proprietarul mașinii lasă automobilul peste timpul-limită, roata mașinii este deblocată prin forțare și autovehiculul pleacă fără să achite taxa de deblocare. Proprietarul este apelat și amenințat că va primi plângere penală pentru distrugere (a caracatiței). Există această posibilitate ca șoferul mașinii să fie anchetat penal? Există temei legal pentru această măsură?
    • arcan
      By arcan
      Cumpar Glock 19 in stare foarte buna.
    • Ramtha
      By Ramtha
      Salutare.
      Cumpar monitor second-hand, LED sau LCD, de minim 19 inch.
      De preferat din Bucuresti sa nu fie transportat ca exista riscul sa se deterioreze.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.