Jump to content

Catalina Ponor devine subinspector in MAI.

Dau
 Share

Recommended Posts

"Guvernul va aproba prin memorandum deblocarea unui post în cadrul Ministerului Administraţiei şi Internelor, astfel încât gimnasta Cătălina Ponor, care activează în cadrul clubului Dinamo, să poată fi angajată cu funcţia de subinspector, a declarat agenţiei MEDIAFAX ministrul de resort, Ioan Rus.

Potrivit ministrului, Cătălina Ponor era angajată la Clubul Dinamo ca personal contractual, iar în noua calitate va putea primi o remuneraţie salarială mai potrivită cu performanţele sportive ale acesteia.

Premierul Victor Ponta şi-a dat deja acordul pentru deblocarea postului din cadrul MAI.

Echipa feminină a României s-a întors de la Campionatul European din Belgia cu patru medalii de aur, din cinci posibile, şi două de argint."

Sursa: mediafax.ro

Se bateau cu pumnul in piept ca vor renunta la practicile astea dar tot degeaba.

Tot respectul pentru performantele ei sportive, dar ce sa ajunga ofiter de politie? De ce unii sa-si rupa coatele pe bancile facultatii si cu chiu cu vai sa-i ridice in grad si altii ajung peste noapte ofiteri fara sa aiba nici cea mai vaga idee despre meseria de politist?

• Moderator

O practică comunistă, ce încă se păstrează datorită apendicului MAI denumit Clubul sportiv Dinamo.

Tocmai de aceea duceți-vă la serviciul financiar și faceți raport să nu vă mai oprească acei bani din salariu pentru „susținerea activităților sportive”.

Cand am citit aceasta stire am zis bipp..si bip.. si iarasi bipp..de nu ma mai puteam opri...cum naiba e posibil asa ceva...ce treaba are politia asta nenorocita cu fetele care fac gimnastica.. ..multi dintre noi dau ani si ani examen de admitere la Academie sa ajunga subinspector dupa ce rup cartile ..iar ea..tot respectul pt talentul ei de gimnasta..dar nu se poate prieteni sa ajungi la politie din cauza ca esti la dinamo..sa ii aranjeze sa se duca rector profesor sau alt ceva la o facultate de sport..dar in niciun caz la POLITIE - OFITER!!

Edited by achiteim
  • Upvote 2

De unde si pana unde... :angry:

De ce?! Sub ce excelente?! Ce-a facut asa special? :huh:

Vai... vrea saracuta mamei politista... ce sa-ti povestesc. Sa fii pus mana sa invete sa ajunga in Academie, inainte de toate!

Rusine tuturor ce-au permis aceasta "grozavenie"!

• Upvote 1

Inca ,, o coarda ,, necalificata in meserie , ajunge politista , i se da gradul de subinspector. Daca una de asta imi da ordin o scuip intre ochi. Bravo ei ca a castigat medalii, sa o angajeze la MINISTERUL SPORTULUI, nu la politie, pe principiul asta de ce nu o face scafandru sau medic veterinar, ori judecator, ori mecanic de locomotiva. Cu toata sinceritatea, avem prea multi colegi ,, handicapati,, asa ca inca unul devine iritant. Dar sindicatele, corpul national al politistilor care ar trebui sa apere breasla , tac,rumega, bine pe functii sui privilegii, sa fie cati mai multi SIMIONI, LIPA, TURDA, REDNIC si alte gunoaie in minister.

Edited by LORD

• Moderator

Sunt curios să văd dacă cei din corpul național sau vreun sindicat va protesta în vreun fel față de această măgărie?

Sunt curios să văd dacă cei din corpul național sau vreun sindicat va protesta în vreun fel față de această măgărie?

Catalin daca s-ar face o petitie ceva...o hartie ceva acolo...cat de mica..cred ca as fi primul care ar semna pt asa o petitie si cred ca toti din sistem ar face asta...si cand ne gandeam ca Rus o sa faca treaba..uitati ce treaba face..rusine unui sistem penibil

• Membru

Inteleg ca este nevoie de multa munca sa castigi medalii de aur la gimnastica,dar nu stiu daca este mai periculos decat sa te afli fata in fata cu hotul,talharul sau interlopul care este gata sa iti faca orice sa scape de tine.

Va mai trece multa apa pe Dunare pana se va schimba ceva in tara asta!

Edited by cipri83

• Membru

Nu se poate, aceste militienisme trebuie sa inceteze candva! Domnisoara Catalina Ponor va fi incadrata ca si subinspector de politie iar generatia 2009-2011 scolilor de politie astepta acasa aproape un an de zile incadrarea?Din partea cui a fost acest memorand? Probabil din partea generatiei scolilor? Prima bila neagra pentru ministrul RUS!

• Moderator

Păi chiar domnul ministru Ioan Rus este cel străfulgerat de această idee „remarcabilă”. Cel puțin așa am citit în presă.

Astia sunt sefii care conduc politia romana . Rusine pt un asemenea gest. Uite asa deveni o tara plina de politisti.Ar trebui sa initiem o petitie online prin care sa protestam

unde sunt cei care se bucurau si il laudau pe dom'ministru, luceafarul politiei romane si arhanghelul ordinii publice?? :)

toti politicienii sunt la fel iar 2012 este an electoral. qed :)

• Upvote 1

• Membru

Sa-mi bag....am scapat de dracu si a venit fiso! Ce dracu a facut asta sa fie politista!?! Dumnezeii masii de ministru si guvern! Bolsevicii dracu! Ma intreb de ce nu a facut-o chestor....

Edited by eti
  • Upvote 1

• Membru

Urmeaza Mandinga, Gog (ala de la Romanii au talent), Andra si cu Maruta...

• Upvote 1

Si Fatu de la otv, doar poarat uniforma de politist si face circulatie in porcariile lui de emisiuni.

• Membru

Niste tampiti!Dar de ce drac nu-i fac jandari sau comunitari? :angry:

Ma intreb de ce nu a facut-o chestor....

ai putintica rabdare. In vara vine Olimpiada de la Londra :)

Sesizaţi această anomalie pe adresa de mail a premierului Victor Ponta victorponta2.0@gmail.com. Rog şi administratorul forumului să posteze acest topic pe reţelele de socializare astfel încât acesta să fie cât mai mediatizat iar cei care ne reprezintă să ştie părerea poliţiştilor despre acest circ.

• Moderator

Trimit si eu un mail.

Dane, oricare dintre noi putem sa postam pe facebook topicul asta cu ajutorul butonului facebook.png aflat jos in stanga, la finalul fiecarei pagini. ;)

• Upvote 1

Da. Corect Marius, numai să nu uităm că pagina poliţişti.ro are pe reţelele de socializare mai mulţi prieteni decât majoritatea dintre noi. Am distribuit topicul şi o să trimit şi eu un mail.

ca daca tot vb de idioteniile tarii uitati-o ce bine ii sta in uniforma de chestor lu` Elisabeta Lipa...ala sarlatana ajunsa in MAI..cate studii au unii si cata pregatire pentru asemenea grad..unde esti tu Tepesh Doamne.. http://www.clickpent...isi_0_5177.html

Mi-am permis să postez un pasaj din articolul din click.

E greu de spus. La ora actuală, tânjesc după viaţa de cantonament. Dacă mă întrebai pe vremea aceea, mi-aş fi dorit să stau cu familia. În plus, viaţa de poliţistă nu pot să spun că este grea pentru că-mi place. M-am transferat la clubul Dinamo deoarece mi-am dorit să devin poliţistă. Ştiam că în paralel cu performanţa şi cu studiile, obţineam un grad militar. Cea mai mare provocare a fost ca la 40 de ani să ies campioană olimpică, pentru că mi-am dorit să ajung chestor de poliţie. Îmi place uniforma, nu este o povară pentru mine. Oricărui sportiv îi doresc să aibă parte de zilele frumoase de care am avut parte, iar toată această fericire nu poţi s-o ai dacă nu depui mult efort.

Edited by Dan

e bataie de joc...asteptam sa fie bine si se pare ca asteptam degeaba....