Jump to content
POLITISTI.ro

Marius

Discutii despre clanurile interlope si interlopii din Romania

Recommended Posts

maxu08

intrebarea este alta - daca informatiile sunt corecte, cum s-au miscat 300 de insi (chiar si 200, daca reporterul exagereaza) spre satul respectiv fara ca nimeni sa observe si sa reactioneze? sunt zeci de masini care se deplaseaza simultan spre aceeasi destinatie, imposibil sa nu se observe asa ceva - poate vreo patrula, nu stiu.

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Marius

Toata treaba a avut loc in Mogosoaia.

La ce "miscari spre satul respectiv" te referi? :huh:

maxu08

de la TV am inteles ca atacatorii nu erau din Mogosoaia si m-am gindit ca 200 de oameni care au sosit in sat putea fi sesizati lejer de catre orice patrula aflata in zona. nu reiesea de nicaieri ca si atacatorii erau din acelasi sat.

Elvis

Maxu, facem pariu ca cei implicati in scandal nu au fost mai multi de 10?

S-au altoit intre ei,satenii de etnie rroma, gasca din capul satului numiti vatrari cu gasca din celalat capat al satului numiti ursari.

maxu08

Maxu, facem pariu ca cei implicati in scandal nu au fost mai multi de 10?

S-au altoit intre ei,satenii de etnie rroma, gasca din capul satului numiti vatrari cu gasca din celalat capat al satului numiti ursari.

nu te contrazic, chiar am spus ca asa era stirea. sa vezi cum o sa invoce fiecare parte legitima aparare :ner:

Marius

Perchezitii in Mogosoaia

http://www.youtube.com/watch?v=eyeIhRY0gSA

Politistii ilfoveni au facut sase perchezitii, la locuintele membrilor celor doua familii care au fost implicate intr-un conflict cu sabii si bate.
Anchetatorii au confiscat aparatura electrocasnica, unelte, scule si bani, bunuri ce provin din furturi comise de suspecti.
20 de persoane au fost conduse la audieri, politistii verificand implicarea acestora in scandalul de marti noapte, dintre doua familii din Mogosoaia.
Trei dintre membrii familiilor au fost deja arestati preventiv, miercuri seara, de Judecatoria Buftea.

maxu08

de unde stiau ca bunurile conficate (bunuri mobile, de gen) provin din furturi? se stie ca in cazul bunurilor mobile posesia inseamna proprietate pina la proba contrarie. ma indoiesc ca aparatele electrocasnice sunt inseriate iar provenienta legala se prezuma.

dunelu

Nu te indoi  ca aparatele electronice au serii si sunt bagate in baza de date a bunurilor furate !

• Upvote 1

maxu08

ok, nu stiam asta. azi am invatat ceva nou :)

Marius

maxu08, in plus, pagubitul de cele mai multe ori descrie cu lux de amanunte bunurile ce i-au fost sustrase, inclusiv semne ori urme particulare (diferite autocolante, zgarieturi, etc.). ;)

Iar in cazul electrocasnicelor, seria de identificare o gasesti pe certificatele de garantie, factura etc.

dunelu

Dupa fiecare descindere la domiciliile interlopilor sunt recuperate multe din bunurile declarate furate sau disparute .

Catalin

Pe site-ul adevărul.ro a apărut acest articol:

Interlopul Levier, săltat de mascaţi

Iar povestea este următoarea, un tânăr țigan, ce întâmplător este nepotul lui Viorel Parnică, zis şi Levier, a fost depistat și oprit de către polițiștii de la rutieră după ce se plictisise să stea omul la semafor și a traversat intersecția în timp ce semaforul indica culoarea roșie. Puișorul a sunat repejor după ajutor și imediat la fața locului a venit unchiul său, cunoscut pentru comportamentul violent, care evident ... a făcut ceva scandal.

Motiv pentru care și polițiștii au solicitat ajutor colegilor săi și ... se pare că domnul levier a ieșit un pic cam șifonat din acest spectacol pe care a avut „plăcerea” să-l ofere.

43776204.jpg

62889009.jpg

79455770.jpg

85773566.jpg

Asta e ... două lucruri pe lumea asta nu se mai întorc. :naughty:

Miadry

Care-s alea? :unsure:

Motoboom

Care-s alea? :unsure:

ner.gif bataia si ph...ututul ner.gif

Cristi

Ce imi plac mie interlopii astia burtosi, ochelarosi si tatuati...:)) sunt ai dracu de tari in carne...prietenii stiu de ce:))

radufer

Unei colege i-au furat telefonul; dupa 2 luni a fost sunata sa vina la sectie, si i s-a inapoiat telefonul. A fost gasit la o descindere, au verificat codul IMEI, au verificat la Vodafone si au sunat-o. De aia e bine sa nu cumparam telefoane de la piata !!!

Catalin

Și care e legătura cu discuțiile de pe acest topic, privind clanurile de interlopi?

dunelu

Interlopii in haita sunt ca niste caini care se dau la oricine .Daca apar niste dulai care latra mai tare ca ei atunci fug cu coada intre picioare ! 

Edited by dunelu

Motoboom

dar pe clanurile "chioru, piticul si buldogul" cand le ridicam? sa fie 7? hmmmt.gif

Marius

Judecatorii au eliberat doua grupari extrem de violente. Una dintre ele, condusa de un fost luptator in Legiunea Straina, iar cealalta a strans peste 100 de plangeri de la oameni schingiuiti si obligati sa plateasca taxe de protectie.

http://www.youtube.com/watch?v=5braePQco20

"Exact chestiile astea ma deranjeaza mai mult ca orice lipsuri materiale. Maine murim pentru 16 milioane pe luna si culmea, asta nu foloseste nimanui! Poate ca nu mai pot eu sa inteleg dreptatea!"

Eduard

Asta este justitia din Romania . :naughty: Si-au batut joc de munca unui intreg efectiv de politisti ( care au lucrat la caz )

Edited by Eduard

Catalin

De ce au fost eliberați traficanții înarmați până-n dinți ... pentru că polițiștii le-au confiscat toate armele! :doh:

Mai nou, magistrații din țara asta mirifică, cred că s-au transformat în cititori în stele, în clarvăzători ... nu mai judecă după ce s-a găsit acolo, ci pot spune cu certitudine că respectivii s-au făcut băieți cuminți, că nu mai fac nimic ilegal, pentru că ... le-au fost confiscate armele!!! :blink:

Vă vine să credeți ce argument solid au găsit ?

florin

Daca nici un cultivator profesionist de cannabis scolit in lupta corp la corp in legiunea straina nu mai e pericol social, fie si neinarmat, atunci inseamna ca e rost de plantat panselute, s-au terminat grijile.

Octavian

Nu-i țin la pușcărie pe astfel de indivizi ... în schimb, o țin în arest pe asistenta aceea „acarul păun” de la maternitatea Giulești!? :huh::doh:

Eduard

Oare ce mai prezinta pericol social ? Ce trebuie sa faci , ca sa prezinte pericol social ?

Daca cineva ii scuipa sau injura pe unul din judecatorii care iau asemenea decizii, prezinta oare pericol social ? Eu cred ca DA ! Pe acestia ii condamna! Dar pe tipul asta care a strans peste 100 de plangeri de la oameni schingiuiti si obligati sa plateasca taxe de protectie, cu armanent acasa cat un sediu de politie sau unitate militara , NU , nu prezinta pericol public !