Jump to content
POLITISTI.ro

Discutii despre clanurile interlope si interlopii din Romania


Postare recomandată

Publicat

intrebarea este alta - daca informatiile sunt corecte, cum s-au miscat 300 de insi (chiar si 200, daca reporterul exagereaza) spre satul respectiv fara ca nimeni sa observe si sa reactioneze? sunt zeci de masini care se deplaseaza simultan spre aceeasi destinatie, imposibil sa nu se observe asa ceva - poate vreo patrula, nu stiu.

  • Moderator
Publicat

Toata treaba a avut loc in Mogosoaia.

La ce "miscari spre satul respectiv" te referi? :huh:

Publicat

de la TV am inteles ca atacatorii nu erau din Mogosoaia si m-am gindit ca 200 de oameni care au sosit in sat putea fi sesizati lejer de catre orice patrula aflata in zona. nu reiesea de nicaieri ca si atacatorii erau din acelasi sat.

Publicat

Maxu, facem pariu ca cei implicati in scandal nu au fost mai multi de 10?

S-au altoit intre ei,satenii de etnie rroma, gasca din capul satului numiti vatrari cu gasca din celalat capat al satului numiti ursari.

Publicat

Maxu, facem pariu ca cei implicati in scandal nu au fost mai multi de 10?

S-au altoit intre ei,satenii de etnie rroma, gasca din capul satului numiti vatrari cu gasca din celalat capat al satului numiti ursari.

nu te contrazic, chiar am spus ca asa era stirea. sa vezi cum o sa invoce fiecare parte legitima aparare :ner:

  • Moderator
Publicat

Perchezitii in Mogosoaia

http://www.youtube.com/watch?v=eyeIhRY0gSA

Politistii ilfoveni au facut sase perchezitii, la locuintele membrilor celor doua familii care au fost implicate intr-un conflict cu sabii si bate.
Anchetatorii au confiscat aparatura electrocasnica, unelte, scule si bani, bunuri ce provin din furturi comise de suspecti.
20 de persoane au fost conduse la audieri, politistii verificand implicarea acestora in scandalul de marti noapte, dintre doua familii din Mogosoaia.
Trei dintre membrii familiilor au fost deja arestati preventiv, miercuri seara, de Judecatoria Buftea.

Publicat

de unde stiau ca bunurile conficate (bunuri mobile, de gen) provin din furturi? se stie ca in cazul bunurilor mobile posesia inseamna proprietate pina la proba contrarie. ma indoiesc ca aparatele electrocasnice sunt inseriate iar provenienta legala se prezuma.

Publicat

Nu te indoi  ca aparatele electronice au serii si sunt bagate in baza de date a bunurilor furate !

  • Apreciez 1
  • Moderator
Publicat

maxu08, in plus, pagubitul de cele mai multe ori descrie cu lux de amanunte bunurile ce i-au fost sustrase, inclusiv semne ori urme particulare (diferite autocolante, zgarieturi, etc.). ;)

Iar in cazul electrocasnicelor, seria de identificare o gasesti pe certificatele de garantie, factura etc.

Publicat

Dupa fiecare descindere la domiciliile interlopilor sunt recuperate multe din bunurile declarate furate sau disparute .

  • 2 săptămâni mai târziu...
  • Moderator
Publicat

Pe site-ul adevărul.ro a apărut acest articol:

Interlopul Levier, săltat de mascaţi

Iar povestea este următoarea, un tânăr țigan, ce întâmplător este nepotul lui Viorel Parnică, zis şi Levier, a fost depistat și oprit de către polițiștii de la rutieră după ce se plictisise să stea omul la semafor și a traversat intersecția în timp ce semaforul indica culoarea roșie. Puișorul a sunat repejor după ajutor și imediat la fața locului a venit unchiul său, cunoscut pentru comportamentul violent, care evident ... a făcut ceva scandal.

Motiv pentru care și polițiștii au solicitat ajutor colegilor săi și ... se pare că domnul levier a ieșit un pic cam șifonat din acest spectacol pe care a avut „plăcerea” să-l ofere.

43776204.jpg

62889009.jpg

79455770.jpg

85773566.jpg

Asta e ... două lucruri pe lumea asta nu se mai întorc. :naughty:

  • Membru
Publicat

Ce imi plac mie interlopii astia burtosi, ochelarosi si tatuati...:)) sunt ai dracu de tari in carne...prietenii stiu de ce:))

  • 2 săptămâni mai târziu...
Publicat

Unei colege i-au furat telefonul; dupa 2 luni a fost sunata sa vina la sectie, si i s-a inapoiat telefonul. A fost gasit la o descindere, au verificat codul IMEI, au verificat la Vodafone si au sunat-o. De aia e bine sa nu cumparam telefoane de la piata !!!

  • Moderator
Publicat

Și care e legătura cu discuțiile de pe acest topic, privind clanurile de interlopi?

Publicat (modificat)

 Interlopii in haita sunt ca niste caini care se dau la oricine .Daca apar niste dulai care latra mai tare ca ei atunci fug cu coada intre picioare ! 

Modificat de dunelu
  • 2 săptămâni mai târziu...
  • Membru
Publicat

dar pe clanurile "chioru, piticul si buldogul" cand le ridicam? sa fie 7? hmmmt.gif

  • 2 săptămâni mai târziu...
  • Moderator
Publicat

Judecatorii au eliberat doua grupari extrem de violente. Una dintre ele, condusa de un fost luptator in Legiunea Straina, iar cealalta a strans peste 100 de plangeri de la oameni schingiuiti si obligati sa plateasca taxe de protectie.

http://www.youtube.com/watch?v=5braePQco20

"Exact chestiile astea ma deranjeaza mai mult ca orice lipsuri materiale. Maine murim pentru 16 milioane pe luna si culmea, asta nu foloseste nimanui! Poate ca nu mai pot eu sa inteleg dreptatea!"

Publicat (modificat)

Asta este justitia din Romania . :naughty: Si-au batut joc de munca unui intreg efectiv de politisti ( care au lucrat la caz )

Modificat de Eduard
  • Moderator
Publicat

De ce au fost eliberați traficanții înarmați până-n dinți ... pentru că polițiștii le-au confiscat toate armele! :doh:

Mai nou, magistrații din țara asta mirifică, cred că s-au transformat în cititori în stele, în clarvăzători ... nu mai judecă după ce s-a găsit acolo, ci pot spune cu certitudine că respectivii s-au făcut băieți cuminți, că nu mai fac nimic ilegal, pentru că ... le-au fost confiscate armele!!! :blink:

Vă vine să credeți ce argument solid au găsit ?

Publicat

Daca nici un cultivator profesionist de cannabis scolit in lupta corp la corp in legiunea straina nu mai e pericol social, fie si neinarmat, atunci inseamna ca e rost de plantat panselute, s-au terminat grijile.

  • Membru
Publicat

Nu-i țin la pușcărie pe astfel de indivizi ... în schimb, o țin în arest pe asistenta aceea „acarul păun” de la maternitatea Giulești!? :huh::doh:

Publicat

Oare ce mai prezinta pericol social ? Ce trebuie sa faci , ca sa prezinte pericol social ?

Daca cineva ii scuipa sau injura pe unul din judecatorii care iau asemenea decizii, prezinta oare pericol social ? Eu cred ca DA ! Pe acestia ii condamna! Dar pe tipul asta care a strans peste 100 de plangeri de la oameni schingiuiti si obligati sa plateasca taxe de protectie, cu armanent acasa cat un sediu de politie sau unitate militara , NU , nu prezinta pericol public !

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Adaugă...

Informaţii importante

Am plasat cookie-uri strict necesare pe dispozitivul dvs. pentru afişarea optimă a paginilor. Puteţi în orice moment să modificaţi setările cookie-urilor, altfel vom presupune că sunteţi de acord să continuaţi. Utilizând acest site, sunteţi de acord cu Termenii şi condiţiile de înregistrare şi Politica de confidenţialitate.