Jump to content
POLITISTI.ro

Iisus

WILDROSE61

Recommended Posts

• Replies 463
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• adimercea

142

• arcan

38

• Motoboom

36

• Cristi

28

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Domnule Adimircea, îmi permit să vă răspund de asemenea cu niște citate. Eu nu vă cer decât să priveți din ansamblu, să vă detașați sentimental măcar pentru o secundă de toate anvergura asta biblică.

14 După ce a fost închis Ioan, Isus a venit în Galileea şi propovăduia Evanghelia lui Dumnezeu. 15 El zicea: „S-a împlinit vremea, şi Împărăţia lui Dumnezeu este aproape. Pocăiţi-vă şi credeţi în Ev

Biblia spune sa ne supunem dregatoriilor ca ele sunt puse de Dumnezeu. Biblia spune sa cautam imparatia cerurilor si toate ni se vor da pe deasupra. Domnul Isus le stie pe toate,noi sa ascultam de

Posted Images

WILDROSE61

IUBIRE, DARUIRE, SMERENIE

God Loves You!The Bible says, "God so loved the world that He gave His one and only Son, that whoever believes in Him shall not perish, but have eternal life"

WILDROSE61

un sat intreg de rromi s-a intors la D-zeu si acum in loc sa cante manele la nunti il slavesc pe D-zeu.. glorie Lui

WILDROSE61

Eu adio am spus lumii cu-al ei păcat

Când, într-o zi pe Isus l-am aflat.

Eu în urmă am lăsat

Tot ce în mine era trist şi amar.

În locul urii şi al minciunii

Isus mi-a dat dragostea Sa.

Plin de speranţă în noua viaţă

Îl port în inima mea

Da, Isus mă iubeşte

Da, El viaţă mi-a dat

Şi tot El mă păzeşte

De ce-i rău şi-ntinat

Da, Isus mă iubeşte

Da, în El eu găsesc

Dragostea ce mă creşte

Căci şi eu Îl iubesc

Eu am spus bun venit Cerului în viaţa mea

Cand un cuvânt mi-a adus liniştea.

Eu lângă Isus am învăţat

Să trăiesc fericit.

Rostul vieţii în schimbul tristeţii

De la El am primit.

Viaţa senină acum îmi e plină

De cântec fără sfârşit.

God Loves You!The Bible says, "God so loved the world that He gave His one and only Son, that whoever believes in Him shall not perish, but have eternal life"

EL TE IUBESTE, ORICINE AI FII....

El nu este partinitor, El vrea ca azi sa te privesti putin si sa te intrebi asa... in sinea ta, " Oare eu de ce exist pe acest pamant ? Care este scopul meu in aceasta lume? Sau pur si simplu m-am nascut doar sa traiesc si sa mor ? Azi traiesc sunt sigur de asta, dar maine? Faptul ca ne-am nascut, o stim cu siguranta, ca nu am ales noi data cand sa ne nastem, asta este cu totul altceva! Priveste-ti mainile omule !! Daca ai doua maini inseamna ca esti sanatos ! Cu ce este cel fara o mana sau chiar fara doua mai pacatos ca tine ? Multumeste Lui Dumnezeu pentru asta !! Isus Te Iubeste! Priveste-ti picioarele!! Daca ai doua si poti sa umbli inseamna ca esti sanatos ! Cu ce este cel fara un picior sau chiar fara doua, cu ce este el mai pacatos ca tine ? Multumeste Lui Dumnezeu pentru asta !! Isus Te Iubeste ! Deci nu uita,daca Isus ma iubeste pe mine care sunt mai pacatos ca tine, oare de ce nu te-ar iubi pe tine ? Domnul Isus Hristos te iubeşte, căci ai pret în ochii Lui. El a murit pentru tine ca sa primesti viata vesnica in dar, fa doar un pas si primeste-L in inima ta.

Dumnezeu sa te binecuvanteze!

După cum este scris numele Mântuitorului ar trebui să fie Creştin Ortodoxă, dar nu bag mâna în foc şi eu sunt curios. Ce viaţă spirituală ai?

WILDROSE61

RELIGIE? am credinta in D-zeu, el este unic

După cum este scris numele Mântuitorului ar trebui să fie Creştin Ortodoxă, dar nu bag mâna în foc şi eu sunt curios. Ce viaţă spirituală ai?

Nu s ortodoxa, viata spirituala??? o traiesc alaturi de el, viata pe care el mi-a daruit o si mi-a transformat o

WILDROSE61

viata fara Iisus este searbada, departe de el nu pot trai, am incercat tot ce se poate incerca in lumea asta, nimeni si nimic nu mi-a oferit pace, liniste sufleteasca, iubire

viata fara Iisus este searbada, departe de el nu pot trai, am incercat tot ce se poate incerca in lumea asta, nimeni si nimic nu mi-a oferit pace, liniste sufleteasca, iubire

Cand il vei cunoasxte, nu mai traiesti tu, ci el traieste in tine

WILDROSE61

Exisita un citat care m-a impresionat: "Eu nu spun te iubesc pentru ca am nevoie de tine ci spun am nevoie de tine pentru ca te iubesc."Acest lucru ar trebui sa il simtim cu totii. Nu iubi ca sa obtii ceva, nu face bine celui de langa tine asteptand rasplata. Fa-o pur si simplu. Gandeste-te mereu ca Dumnezeu iti da atat de multe lucruri bune si nu asteapta nimic in schimb.Gandeste-te ca nici Iisus, care a facut atatea minuni, si care este Fiul Lui Dumnezeu, sau Dumnezeu intrupat nu a acceptat sa i se spuna "Bunule". EL a spus ca numai Tatalui sa i se spuna asa. De la Dumnezeu vine puterea si dragostea. Daca dati, nu dati de la voi ci de la EL, asa ca incercati sa o faceti fara sa asteptati rasplata.

Nu am nimic împotriva credinţei tale, dar îmi rezerv dreptul de a fi în continuare creştin ortodox. Înainte de 1989, cultul din care faci parte era interzis prin lege. Acum, ca dovadă a democraţiei, este permis!. Eşti şi tu fiica lui Dumnezeu!, dar am o mare rugăminte, nu fii misionară, lasă-i pe cei ce vor să creadă să aleagă singuri. Mulţumesc.

• Upvote 2

Nu stiu care e faza cu topicul asta. Pana la urma, nu e forum de religie. Sunt crestin ortodox. Dar nu consider ca un forum gen cel pe care suntem este unul potrivit pentru topicuri ca asta.

Nu stiu ce parere are adminul.

Totusi, restul topicurilor de pe forum au oarecare legatura cu genul forumului. La asta, insa, nu vad nici o relevanta. Si... sincer, mi se pare ciudat...

rog adminul ca dupa postare, sa mi stearga comentariul. Am vrut doar sa ma exprim, nu sa influentez sau sa isc alte discutii si reply-uri. Multumesc!

• 2 weeks later...

Am doar o intrebare: avem printre noi politisti care nu trag cu arma?

Intreb doar, fiindca daca raspunsul ar fi DA, e foarte grav...

• 4 weeks later...
adimercea

Fiindcă atât de mult a iubit Dumnezeu lumea, că a dat pe singurul Lui Fiu, pentru ca oricine crede în El să nu piară, ci să aibă viaţa veşnică.

Marturie politist crestin.

http://www.youtube.com/results?search_query=marturie+politist+crestin&aq=f

un site pentru download program de studiat biblia

http://www.biblia.pentruviata.ro/robible.php

RoBible32.exe

un site al unui om a lui Dumnzeu.

http://www.cornelurs.com/

[

Edited by adimercea

Toata lumea cu cearsaful in cap si usor, usor catre cimitir sa nu iscam panica, hai ca se transforma topicul asta in chemari care diferite culte :naughty:

vladmarius

eu zic sa formam un fanclub BOC si sa-i aducem elogii si ofrande umane: basescu, blaga, vladescu, etc si apoi sa terminam prin sacrificarea gurului :naughty: :ner:

Pe guru, care sigur nu e boc, propun sa-l trimitem lui Zamolxis cu un mesaj de prietenie la fel cum faceau strabunii nostri :naughty:

• Membru

RELIGIE? am credinta in D-zeu, el este unic

Nu s ortodoxa, viata spirituala??? o traiesc alaturi de el, viata pe care el mi-a daruit o si mi-a transformat o

G E N I A L :ner:

-> cred ca o sa rad 3 zile...scuze

adimercea

Toata lumea cu cearsaful in cap si usor, usor catre cimitir sa nu iscam panica, hai ca se transforma topicul asta in chemari care diferite culte :naughty:

Asa este dar eu va chem la Hristos,Mantuitorul tuturor ce cred in El.

Edited by adimercea

Intre a crede ca exista si a vrea sa ajung urgent la el, este o mica diferenta :ner:

Edited by dcrist
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.