Jump to content
POLITISTI.ro

sheriffu

Examen de absolvire 2011

Recommended Posts

sheriffu

deci tematica pentru proba orala si scrisa coincid nu? si banuiesc ca proba orala e cu tras de biletele.. tot ca la proba practica nu?

Edited by sheriffu

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Guest

da

sheriffu

Bun. Deci sa inteleg ca tematica asta e pt toate probele...dar la modulul 9 constatarea si sanctionarea contraventiilor ce as putea sa invat (teoretic) la lectii de genul celor de la competentele 2 si 3 care se aseamana intre ele? Dupa mine ,trebuie doar sa stim sa intocmim un pvcc si sa stim sa ne uitam in lege sa gasim articolul care sanctioneaza respectiva fapta.. ma repet..ca teorie ce subiect ar putea sa ne cada din asta? astept pareri..

Edited by sheriffu

greddy

sheriffu, in cursul de contraventional sunt tratate contraventiile pentru fiecare regim in parte: vanatoare, pescuit, ordine publica, caini periculosi, comert, etc. La teorie te poate intreba cine este subiectul acestor contraventii, obiectul, conditii, modalitati de plata a amenzilor, latura subiectiva si obiectiva...si mai multe astfel de treburi prezente in curs. Pe scurt, fiecare regim este detaliat si tratat cu tot ce trebuie sa stii pentru a recunoaste practic contraventiile respective.

sheriffu

stiu..da mi se pare oarecum penibil sa dam examen din asa ceva...poate oral... dar sa dam scris din asta sunt foarte mici sansele.adica nu am dat asa ceva nici macar in teste ce sa mai vorbim de examenele care le-am sustinut la competentele respective..?ar fi culmea sa ne dam asa ceva la examenul final..

Edited by sheriffu

greddy

e o necunoscuta mare pt mine si cred si pt altii, cum va fi scrisul si cum va fi examenul oral. tematica e aceeasi...unul e scris, celalalt oral, doar asta sa fie diferenta? ....

bestkyky

Pe vremea mea, adica acum 5 ani, examenul scris era grila si se corecta pe loc.

greddy

noua nu ni s-a spus de grila nimic. ar fi frumoasa surpriza sa fie asa :)

bestkyky

Pai ati intrebat si voi vreun prof, sau pe cineva competent sa va raspunda?!

greddy

e liniste si pace in ceea ce ne priveste... ne intretinem cu zvonuri pana peste o luna si un pic :) nimeni nu stie, nu a auzit nimic, desi au constelatia pe umar si atatea promotii care au trecut prin mana lor

sheriffu

mai este o luna si un pic pana atunci si nici macar sectiunea securizata a siteului scolii nu merge..se vede cata grija au pentru noi..macar sa n-aiba pretentii atat de mari de la noi..ca doar am stat 6 luni pe bara..6 luni in care am avut alte preocupari de genul de unde sa mai fac rost de bani (fara ca sa ii cer lu' mamica) decat sa invat pt examenul final care e o mare necunoscuta si pentru profesori...oricum eu unul ma mir a nu stiu cata oara de prostia din sistem...cum ne cheama ei pe 11 decembrie sa stam pana pe 24 sa ne dea liber 3 zile sa ne cheme din nou..cand ar fi putut foarte simplu sa ne cheme mai devreme de pe 1 decembrie sa terminam odata cu balciul asta de 2 bani..dar na..traim in Romania..

Ben

Nu m-ar mira sa bage camere de supraveghere la examen, ca vad ca se poarta. Inclusiv la admiterea de la Academie a fost asa. La celelalte scoli nu stiu. Nu vreau sa cobesc, dar e foarte probabil sa fie pusi pe treaba baietii, adica sa mai si pice. Nu m-ar mira absolut deloc, la cate s-au intamplat in ultima vreme, iar schimbarea "regimului" s-a facut simtita pe ultima suta de metri, cand am terminat cursurile. Schimbari cred ca vor fi si la licenta/examen de absolvire, iar clementa invocata de unii si justificata de faptul ca s-a tinut promotia pe bara timp de 6 luni nu va exista. Mai pe romaneste, de-aia nu mai pot ei. Un exemplu - nimeni, dar absolut nimeni oficial nu a adus la cunostinta elevilor/studentilor despre acea HG ce reglementa amanarea promotiei. A trebuit sa se afle de pe internet, de pe la stiri, din auzite, deci fiii ploii cu alte cuvinte, fara nici macar amarata aia de solda, lasati de izbeliste si sa se descurce fiecare cum poate, unii gata-gata sa se angajeze, nestiind ca in continuare nu au voie si nestiind ca puteau sa-si dea singuri un sut afara din minister, daca erau luati la puricat. De ce? Fiindca nimanui nu i-a pasat. Nu stiu daca a fost rea-vointa sau dezinteres.

Nici elev/student, dar nici politist, nici angajat, dar nici somer.

greddy

eu in 24 decembrie ajung seara pe la 9 acasa, dupa 6 ore de condus...cine stie cum va fi drumul pe valea prahovei. deci ajunul e praf din start...25 e ziua de craciun, iar in 26 pe la ora 13 plec spre campina ...frumos craciun ;)

Guest

Mai bine il faci cu clasa undeva pe langa Campina... o cabana, un gratar decat sa pierzi atata timp pe drum

Cheltuiala e cam aceeasi

florinel80

si eu zic la fel speta 4...concurs 306 cu 180

crtm

asa am facut si eu incadrarea. ati stiut speta nr 38? eu nu am vazut niciodata acel raport

Alexya

Sunt tare curioasa,a-ti mai aflat ceva si de noi ne mai incadreaza astia la 1 ianuarie sau ne amana din nou???

Guest

..."ati" mai...

Alexya

se scuza invat in acelasi timp...graba strica treaba

• Downvote 1

Mateuta

oare cand ne dau astia hainele, inainte de craciun ori cand venim a 2a oara, pentru absolvire ?

biki

Nici profesorii nostri nu au un program mai "liber" de sarbatori...sa le multumim celor de sus....

Mateuta

Ii si afecteaza rau de tot, majoritatea locuiesc in campina, iar brasovul fiind la 100 de km distanta. Ce te faci ca am colegi care fac o zi pe drum daca nu mai mult. Nu ii plang deloc pe profesori.

Edited by jeffo

Alexya

imi spune si mie cineva ultimele zvonuri despre promotia 2011.?????

• Upvote 1
  • Downvote 1

Guest

Mda...pai din cate am vazut mai devreme la TV, urmeaza o scadere a bugetelor de finantare a "unor" ministere.Care? Se stabileste la sfarsitul lunii. De aici, se pot spune multe dar nimic sigur. Nu e exclus sa ne amane din nou. Ce zvonuri sa se auda? Te poti astepta la orice.

Ben

oare cand ne dau astia hainele, inainte de craciun ori cand venim a 2a oara, pentru absolvire ?

Ar trebui sa fiti chemati in perioada asta, pana in data prezentarii la scoala pt sustinerea examenului (adica pana in decembrie) sau cu o zi inainte pt echipare, pt ca nu ai cum sa dai examenul in haine civile. Asta daca nu ati predat deja uniforma.