Jump to content
POLITISTI.ro

gigabyte

Congresul SNPPC - Alegeri pentru Biroul Executiv Central

Postare recomandată

gigabyte

gigabyte, încearcă dacă se poate şi tot ca să fie corect postează-ne şi câte-o scurtă biografie a numiţilor de mai sus!

Luminiazăne, uimeştene ! :faint:

Doamne abia aştept să ajung la această adunare, sunt curios dacă sau câţi candidaţi din teritoriu vom avea !

Leonidas67, nu pot sa postez scurtele biografii pe care le ceri pentru simplul motiv ca nu le am. Iar ca sa vorbesc eu pentru ei, poate ar fi subiectiv.

• Apreciez 1
  • Displace 1

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

nutug69

Ce te mai miri , domnule , dupa ce ca ne-ati vandut , apari ca un bun samaritean ? Cand facea cineva comparatie cu , cine controleaza sindicatele in SUA , manevreaza populatia .... avea mie-n suta dreptate .

• Apreciez 2

Link către postare
dark

deci eu pur si simplu mor de ras cand vad ce raspunsuri da un reprezentant la snppc.............. e pur si simplu hilar cat de sec este..... :))))

• Apreciez 1

Link către postare
andreib

daca razi la raspunsul sec al unui reprezentant de sindicat iti recomand cu caldura sa faci o reclamatie la IGPR indiferent de motiv, sau sa le ceri prin mail un raspuns la o problema....acolo sa vezi raspuns sec. cred ca sindicalistii au luat lectii de la IGPR

• Apreciez 1

Link către postare
dark
:)) se poate spune si asa

Link către postare
axle15

Domnul "gigabyte" sau [cenzurat] ca tot suntem francofoni: cred ca avantul dumitale, de-al apara pe acest Bucuci de Hunedoara, este cel putin suspect: ti-a ordonat I.G.P.R.-ul sa-i aperi oamenii?...chiar si pe aceia de sub acoperire?

Ia sa vedem o intrebare: nu-i asa ca poporul nostru este unul dintre cele mai hatresi intelepte popoare? Nu poporul nostru a zis cu mare si mult talc: "Nu iese fum fara foc"? Atunci [cenzurat] ce este cu : http://www.huon.ro/s...080828-05421290 ? De data asta nu se aplica intelepciunea poporului nostru (popor ,zic eu ,foarte inteligent si intelept)?

Stimati colegi , uitati-va la toate candidaturile si postati despre fiecare ce stiti ...ca altfel veti fi reprezentati de tot felul de lideri unul mai dubios ca altul.

Succes!

Modificat de Administrator

Link către postare
gigabyte

Avant? Nu!

Am spus ceva ce poate fi confirmat (vezi persoanele despre care am scris).

Link către postare
Elvis

Pot confirma cele spuse de Gigabyte.

Bucuci impreuna cu alte trei persoane au intrat in greva foamei, la mitingul din fata MAI.

Am fost acolo.

Link către postare
gigabyte

Fiecare dintre noi, avem si bune... si rele.

Despre colegii care si-au depus candidaturile, pot spune ca sunt oameni de isprava, oameni care au pus umarul la dezvoltarea acestui sindicat. Impreuna, in birourile teritoriale sau in Biroul Executiv, formeaza o echipa.

Modificat de gigabyte
  • Displace 6

Link către postare
wolf1

Stimati colegi. am o intrebare. Oare unora din vechii membri ai BEC nu le e rusine sa mai candideze? Dupa ce 4 ani n-au facut decat sa-si rezolve situatiile personale (a se citi interese ) si n-au facut nimic, dar absolut nimic pentru noi , mai vor inca un mandat ?

- Vad ca intreaba cineva de ce gygabyte asta nu a pus si gradele..............va spun eu pentru ca toti sunt comisari ..........de ce nu se rezolva nimic pentru agenti ? intelegi si voi ...e simplu. Lupii vor construi vreodata garduri mai bune ca sa fie protejate oile ?

- Altcineva ne indeamna sa ne retragem din sindicat.....Ala sigur e din alt sindicat, ori e unul care nu-si da seama ca fara sindicat suntem terminati . ori e o coada de topor a ministerului .

Singura solutie este curatenie la varf si oameni noi care sa schimbe imaginea sindicatului si sa munceasca pe bune pentru noi. ca inafara de Gruia si Coarna restul sunt ilustre valori 0.

PS. -Sunt curios cata viata o sa aiba postarea asta...pentru ca d-l Gyga are reputatia de curatitor al forumurilor de critici...

• Apreciez 1
  • Displace 1

Link către postare
wolf1

Si vreau sa aduc o completare: Stiti cati agenti au fost dati afara din politie cu ocazia restructurarii? poate unii aveau abateri grave, dar majoritatea erau oameni cinstiti si muncitori cu familii si copii.

- Stiti cati ofiteri au fost dati afara ? NICIUNUL. Tuturor li s-au gasit locuri . Chiar daca multi nu au nici valoarea unei cepe degerate si nu muncesc nici macar cat cel mai slab agent. dar ofiterii au cutitul si painea in mana dragii mei....vor avea totdeauna bucatica lor protejata.

Am speranta ca de data asta veti avea mai multa minte si veti alege agenti in biroul executiv central macar sa avem certitudinea ca exista acolo oameni cu acelasi rang si aspiratii ca noi cei majoritari. altfel nu vad rostul unui sindicat condus doar de reprezentantii unei minoritati din politie, care oricum va fi bine orice s-ar intampla .....deci nu sunt motivati sa se bata cu acelasi intres si pentru drepturile noastre .....oricand vor bate in retragere cand li se va spune pe sub mana ...lasa ma ca voi sunteti bine...acu n-o sa putem sa dam la toata lumea la fel...mai lasati si voi prostii in pace.....tara nu are posibilitatea sa creeze tuturor aceeasi bunastare. Trebuie sa intelegeti.

SI ATUNCI noi ce facem ? Stam cu mana in san si alegem tot ofiteri sa ne conduca destinele. SAU fugim la SNAP ? la Surugiu ? Asta nu e o solutie...ala e vandut de mult ministerului......sa facem curatenie in ograda noastra . atunci vor veni inapoi si cei care ne-au parasit . s-auzim de bine.

• Apreciez 4

Link către postare
Catalin

De ce nu candidezi şi tu ?

Link către postare
gigabyte

Stimati colegi. am o intrebare. Oare unora din vechii membri ai BEC nu le e rusine sa mai candideze? Dupa ce 4 ani n-au facut decat sa-si rezolve situatiile personale (a se citi interese ) si n-au facut nimic, dar absolut nimic pentru noi , mai vor inca un mandat ?

Singura solutie este curatenie la varf si oameni noi care sa schimbe imaginea sindicatului si sa munceasca pe bune pentru noi. ca inafara de Gruia si Coarna restul sunt ilustre valori 0.

PS. -Sunt curios cata viata o sa aiba postarea asta...pentru ca d-l Gyga are reputatia de curatitor al forumurilor de critici...

Cred ca userilor acestui forum le-ar placea sa demonstrezi ceea ce spui, si ar fi multumiti sa afle adevarul.

1. Numeste persoanele din BExC care si-au rezolvat situatiile personale si arata cum au facut-o, daca ai informatii.

2. Sindicatul nu este impartit pe categorii profesionale, asa cum este in mintea ta. Ceea ce s-a facut, s-a facut pentru membrii sindicatului. Poti spune, asa cum vrei sa arati ca esti informat, ce discutii au fost in urma cu 2 ani, pe legea salarizarii unitare si ce a propus SNPPC?

3. Gruia si Coarna nu au lucrat singuri, ci intr-o echipa. Doar nu vrei sa convingi lumea ca 2 oameni au facut toata treaba. Daca atat ai retinut tu, e pacat. Si spun asta pentru ca, cei doi colegi nu au transmis (nu au vrut sau nu au reusit!) ca sunt membri ai unei echipe. Acum vad ca cei care au fost alaturi, sunt categorisiti ca ilustre valori 0. Vrei sa numesti in scara ta de valori ce indice ai pune celor doi colegi? Apoi, de unde ai dedus valoarea? Din discutiile de la televizor, sau ai fost alaturi de ei in teren, la actiuni sindicale (nu ma refer la mitinguri, ci la actiuni directe, cum ar fi prezenta alaturi de membri atunci cand au avut o problema)?

Eu am reputatia de curatitor de critici? Ai urmarit ce am facut pe forum si ai ajuns la concluzia asta? Nu mi-au placut acuzele generale si asa cum iti cer tie la pct. 1, am cerut lucruri concrete. Daca citesti in acest topic, cineva spune anumite lucruri despre un coleg. Nu stiu daca sunt adevarate, nu l-am contrat, am postat la randul meu ceea ce stiu despre acel om si dupa cum ai vazut, Elvis a confirmat.

Modificat de gigabyte
  • Apreciez 1
  • Displace 1

Link către postare
Dan

gigabyte de ce ai şters gradele profesionale ale celor ce candidează ?

Link către postare
gigabyte

La solicitarea colegului Bucuci Vasile, postez biografia sa.

BIOGRAFIE

Bucuci Vasile s-a nascut la data de 26.07.1966 in Hunedoara,judetul

Hunedoara .

Cariera;

In 1990,luna august a ajuns in functia de agent de ordine publica la Politia

Mun.Hunedoara,functie pe care a ocupat-o pina in luna februarie 1995 cind a

fost mutat la compartimentul furturi de si din auto din cadrul aceleiasi politii

pina in luna octombrie 2001.

Din octombrie 2001 si pina in luna mai 2007 a lucrat la biroul Cercetari

Penale-compatriment arest transfer iar de atunci si pina in prezent este agent

de siguranta publica si patrulare in cadrul biroului de Ordine Publica din cadrul

Politiei mun.Hunedoara .

Din luna mai 2005 este vicepresedinte SNPPC-B.T.Hunedoara .

De ce este faimos Bucuci Vasile?

Bucuci Vasile este unul dintre cei mai cunoscuti lider de sindicat din jud.

Hunedoara si a devenit cunoscut datorita numeroaselor deplasari la Bucuresti

cu ocazia mitingurilor organizate de catre SNPPC si a deselor aparitii in mas-

media unde nu s-a sfiit sa-si critice sefii locali sip e cei din M.A.I. si IGPR .

A fost primul politist din tara care a avut curajul sa intre in greva foamei cu

ocazia mitingului organizat de SNPPC in data de 07.06.2011 in fata M.A.I .

De ce ne place Bucuci Vasile ?

Bucuci Vasile a demonstrat de-a lungul carierei de sindicalist ca poate iesi

oricind in fata cu pieptul deschis pentru a se bate cu cinste pentru membrii sai

de sindicat si are rezultate foarte bune pe aceasta linie .

Ne place Bucuci Vasile pentru ca este bun in ceea ce face,si are numeroase

realizari in plan professional si sindical,care l-au propulsat printe cei mai apreciati lideri de sindicat din tara .

Pe scurt despre Bucuci Vasile;

Nume: Bucuci Vasile

Data nasterii: 26.07.1966

Zodie:Leu

Locul nasterii:Hunedoara,Romania

Culoarea ochilor:Albastri

Culoarea parului:Grizonat

Nationalitate:Roman

Stare civila:Casatorit

Copii:Doua fete-Andreea si Emilia Florina

Ocupatie:Agent de siguranta publica si patrulare-Politia mun.Hunedoara

Vicepresedinte SNPPC-BT-Hunedoara

Link către postare
Leonidas67

Dupa cum se vede se poate domnule gigabyte, mai vrem... ! Sa stim si noi pe cine alegem sa nu alegem ca acum 4 ani si sa o patim ca acum 3 luni ! :naughty:

Link către postare
Ben

Culoarea ochilor:Albastri

Culoarea parului:Grizonat

Gata. Daca e grizonat inseamna ca e bun. Merita votat.

Intrebare intrebatoare : Ce relevanta are faptul ca are ochii albastri si e grizonat?

Link către postare
Rocambole

am citit si eu postarile dv. constat ca d-l wolf are mare dreptate. cuvintele lui dor dar sunt adevarate.

- Auzi d-le Gygabite ? chiar vrei sa apara aici toate mizeriile , interesele , neamurile angajate in minister si chiar la sindicat , pagubele produse si avantajele banesti pe care vi le-ati acordat singuri fara aprobarea vreunui congres sau consiliu national ? vrei exemple ? nu ti-e un pic rusine? -

- Uite exemple - Ce merite exceptionale, ce lucrari de exceptie faceti voi acolo, de luati toti salariul de excelenta de 50 % ? poate-mi dai si un raspuns.

- mai vrei ? - Ce exemplu de solidaritate cu noi ati dat atunci cand nu ati fost de acord cu reducerea salariilor voastre cu 25 % asa cum ar fi fost corect din punct de vedere moral ?

- Ati angajat la acea fundatie trei oameni ( a se citi cate o cunostinta ) a trei membri BEC, pe banii nostri - ce fac ei castigand mai mult decat un agent din bani cotizati de noi ? de ce angajati oameni fara aprobarea consiliului national ? cine sunteti voi ?

-De ce angajati rude ? ( alo d-l secretar general Paraschiv ...se aude? ) mai aveti cumetri de angajat ?

-De ce acoperiti pagubele de mii de Euro produse sindicatului, cu vinovatie de unii dintre voi ? (a se citi accident auto produs de d-l Paraschiv cu masina sindicatului- vina se refera la faptul ca a plecat cu masina stiind ca nu are asigurare obligatorie si a produs un accident in urma caruia i-ati dat cateva mii de euro sa plateasca pagubele produse celuilalt autoturism.= vinovati sunt Paraschiv si cine ar fi trebuit sa se ocupe de incheierea asigurarilor pentru autoturismele sindicatului.)

Mai vrei exemple d-le Gyga ? am si pentru dumneata daca mai doresti.

MAI AVETI TUPEU si sa candidati din nou la un nou mandat? Pacat ca nu am dreptul sa particip la congres ca v-as da eu exemple. Sper doar ca reprezentantii nostri sa va taie de pe liste. sa aiba suficienta demnitate si curaj si sa aleaga oameni noi. Sindicatul nu e mostenirea voastra . este al membrilor care isi pun sperante in sindicat. nu va mai bateti joc de ei.

• Apreciez 1
  • Displace 1

Link către postare
wolf1

SA TRAITI

Domnule Adys - poti sa te retragi linistit sau daca te-ai retras sa fii sanatos.- nu mai instiga si altii sa se retraga din sindicat. Esti genul care asteapta la altii sa iasa din transee in razboi, sa vezi daca moare cineva iar tu sa dardai de frica ascuns, dar sa ramai in viata, iar daca e victorie iesi cu un zambet de jur imprejur pe fata si cu semnul v cat mai mare , sa vada lumea ca ai fost si tu acolo.

Catalin - as candida daca as avea dreptul - stii ca am dreptate cu ce am scris.

Rocambole - Cat de acid poti fi. Chiar crezi ca o sa doara pe cineva ,, cuvintele mele " ? Nesimtirea e inca mare in Romania.

Dezvaluirile tale sunt socante. Eu unul nu le stiam. Daca sunt adevarate............domnul Gigabyte o sa ramana fara cuvinte, daca nu cumva o sa te stearga imediat ( banned) de pe forumul asta.esti de-a dreptul periculos .

D-le moderator , sunt de acord ca poate ati muncit si voi ......dar prea putin. APROPO. Spune-ne si noua cum ai ajuns dumneata total nestatutar vicepresedinte al snppc. Aducerea d-tale in postul respectiv a implicat incalcarea crasa a statutului acestui sindicat. Incalcare de care se fac vinovati toti membrii bec . Motiv pentru care ar trebui sa fiti schimbati toti.

Daca un membru incalca statutul il excludeti , DA ?

,,Echipa" nu sunteti si nu ati fost decat la inceput, pana nu ati inceput sa faceti prostiile care incep sa iasa la iveala ( multumim Rocambole- mai zi-le ca zici bine ) Mai bine tacea d-l moderator .

Gruia si-a asumat niste riscuri imense , iar Coarna este de departe cel mai bun produs al sindicatelor din Romania. Ei nu pot face echipa cu niste oameni care n-au valoare ? Ai cerut dovezi ca sunt acolo oameni cu valoare 0 ? Da-ne si noua un exemplu de o de o realizare , initiativa a ta in anii in care ai fost vicepresedinte snppc. ( Neales ).si mai vorbim.

Accept ca poate ati facut si lucruri bune.....mult prea putine , din pacate unii dintre voi . Astept sa ne dai exemple . Dar astept si explicatii - nu justificari puerile. daca n-ai, si tacerea e un raspuns.

Link către postare
marcellutz

de ce va legati de ei? nici usturoi nu au mancat nici gura nu le...p.te

....zilele astea sunt chemati baietii,si fetele...la lichidare. rushine, DINU PATRICIU

Link către postare
Catalin

Catalin - as candida daca as avea dreptul - stii ca am dreptate cu ce am scris.

Eu nu sunt membru al SNPPC şi nici nu pot spune dacă ai sau nu dreptate.

Link către postare
wolf1

marcellutz........nu ma leg de ei absolut deloc...dar sa nu ne ia de prosti...astept si alte exemple de la cei care stiu...nu vreau sa se inteleaga ca as dori o invrajbire a membrilor, dar doresc din tot sufletul sa fim reprezentat de oameni curati care sa nu ne creada imbecili. cei care au facut ce au facut...sa ne lase in pace. POATE SA PROPUNA CINEVA CA LA BEC SA FIE UN SINGUR MANDAT ?

Stii cati ofiteri sunt chemati la lichidare marcellutz ? poate ne spune vajnicul aparator Gigabite.

cititi postarea lui Rocambole . este interesanta.postati parerile voastre. ar fi interesant.

De ce exista oameni pe pamant Gigabite ? ...........Ca sa fie inselati

Link către postare
marcellutz

wolf1...si eu, le platesc, cotizatie.in afara de a vedea ca s-au impaunat la Deta, cu scrisoarea colegilor, nu au facut nimic special ptr noi. contracte cu firme de telefonie (au facut si cei de la I.P.A.corported si...dezastru!!!), cu firme turistice, nu zic ca nu erau trebuitoare dar...SERVICIUL TREBUIA APARAT, NU???

ei, acum e tarziu...se poate si mai...rau!!!

...cotizantii vor fi si mai putini...si ce daca?! sunt avocati, in tara asta. :doh:

Link către postare
Catalin

Vă rog să reţineţi că acest forum NU aparţine SNPPC-ului şi pentru a avea privilegiul de a posta aici trebuie să respectaţi regulamentul acestui site.

Iar pe acest forum clonele sunt interzise, lucru de care domnul wolf1 alias Rocambole, nu a dorit să ţină cont şi probabil din dorinţa de a părea mai credibil în ceea ce spune, a ales să vorbească şi să-şi susţină singurel punctele de vedere.

Cu toate acestea, am încercat să lămuresc problema cu el, dar a ales să reacţioneze şi să răspundă, cu o lipsă totală a vreunei urme de onoare, exact ca şi cei cu care noi ne confruntăm zilnic în stradă, ce neagă prosteşte nişte lucruri evidente. Un comportament copilăresc, din moment ce prin posturile de mai sus, în care vorbeşte şi se susţine singur, le cere celor din conducerea SNPPC să-l trateze cu respect şi să nu-i mai fie insultată inteligenţa.

Motiv pentru care ambele conturi de membru au fost banate.

Dacă aveţi întrebări sau lucruri de reproşat reprezentantului SNPPC, o puteţi face pe acest forum, în această secţiune, dar numai respectând regulile acestui site.

• Apreciez 1

Link către postare
drAGO5
wolf1 alias Rocambole,de ce l-ati banat? Trebuia sa vedem daca isi da si palme singur. :ner: Cred ca s-a luat dupa Elena Udrea, numai ea nu mai recunostea ca a sunat la o emisiune TV si se bucura ca cineva o apreciaza. Pentru astfel de persoane, cred ca ar fi buna ca pedeapsa si dezvaluirea pe forum a identitatii si locului sau de munca.Sa stim si noi cu cine discutam. Spuneti fratilor ce va supara fara sa va mai ascundeti.

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

• Create New...

Informaţii importante

Acest website foloseşte cookie-uri. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii lor. Mai multe informaţii în Politica de confidenţialitate.