Jump to content
POLITISTI.ro

Marius

Pregatirea politistilor pentru uzul de arma - Proiectul BIA Cluj

Postare recomandată

Andrei

La cursul anterior, a fost desemnat de seful sectiei o anumita persoana. Si la noi se aplica principiul ca la cursurile de genul acesta merg cei ce trebuie sa fie pedepsiti. Implicit a mers un coleg care a trebuit sa fie pedepsit, dar care s-a intors cu multe cunostinte din aceasta experienta. Cunostinte pe care ni le-a impartasit la sedinta de tragere (unica) de anul trecut. 

Deci desemnarea s-ar face dupa cum bate vantul in biroul sefului de sectie. Colegul era de la OP.

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

coosstti

A fost postat pe Intrapol ceva in 2013, prin vara daca nu ma insel, si erau niste conditii de indeplinit, printre care sa nu ai vechime in politie mai mare de 10 ani. Avand in vedere ca eu am peste 10 ani, denota ca acele conditii erau orientative  :) . Selectarea pt curs era prin numire, eu am fost ”numit” de un comandant de la SIC, care cred ca mă avea la inima, dar mi-a făcut un bine. Oricum, s-a mai discutat despre curs și condițiile de participare, undeva printr-un topic, pe forum. 

Modificat de coosstti
  • Apreciez 1

Link către postare
Albu

Ma intorc si eu din concediu si primul lucru, dau pe la seful de sectie care sigur ma are la inima. Sper ca "ma aranjeaza" si pe mine cu un curs ! :-D

Link către postare
coosstti

Urmatorul curs este in perioada 19-28.01.2015, la Bv nominalizarile se fac pana azi, ora 12,00. S-au eliminat din conditiile de participare, ramanand doar vechime minim 1 an si sa nu fi nebun, atat.

Link către postare
Marius

Indiferent de serviciul unde lucrează?

Parcă era şi o condiţie obligatorie, să fie din cadrul IC sau OP.

Link către postare
coosstti

Sic, Op si rutiera, la Bv este doar pt SIC si OP.

Link către postare
Sache

Urmatorul curs cand va avea loc? Multumesc!

Link către postare
Roby

si uite asa redeschidem subiecte care nu au mai fost discutate de un an si ceva :)
Se pare ca urmatorul curs va avea loc in perioada 16-25 mai a.c.
Ia sa va vad, cu care ma intalnesc pe la Cluj ?  (in afara de 2 fete din scoala de politie cu care am stabilit deja :pfft::)) )

13023463_1034442663294477_1287030108_n.jpg

13045689_1034442646627812_1853276191_n.jpg

• Apreciez 2

Link către postare
Albu

Oare pentru IPJ Bihor cand mai vine randul ? :D

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Conţinut similar

• Administrator
      de Administrator
      Secţiunea privată a poliţiştilor a fost creată în urma propunerilor membrilor şi pentru a oferi posibilitatea poliţiştilor de a comunica între ei într-un spaţiu privat.
      Discuţiile din alte secţiuni ale forumului nu vor avea de suferit şi vom susţine în permanenţă dezvoltarea ariilor în care au acces toţi membri forumului.

Accesul în secţiunea rezervată doar poliţiştilor se poate obţine astfel:

1. - Principala şi cea mai eficientă/sigură modalitate prin care puteţi obţine confirmarea este să vă înregistraţi ori să asociaţi contului de utilizator de aici, adresa de e-mail oficială de serviciu (este vorba de adresa prenume.nume@codjud.politiaromana.ro - adresa de mail cu care vă conectaţi în webmail.politiaromana.ro, ATENŢIE! - NU folosiţi adresa de Intrapol, cea de genul nume@politia.local pentru că aceasta din urmă NU FUNCŢIONEAZĂ pe internet) după care postaţi pentru a anunţa acest lucru în topicul "Sprijin pentru accesul în aria dedicată poliţiştilor" specificând că aţi asociat adresa de e-mai oficială contului de mebru.
      Detalii despre adresa de e-mai oficială găsiţi aici: Cum se obţine e-mail oficial de serviciu @politiaromana.ro?

2. - O altă modalitate ce este mult mai anevoioasă prin care ne putem asigura că sunteţi poliţist/ă, este când un membru ce are deja acces acolo (sunt membrii care au + sub avatar), vă cunoşte (recunoaşte) personal şi confirmă pentru dvs. în aria privată, astfel ne oferă o minimă garanţie că sunteţi angajat al Poliţiei Române. Nu ne interesează să aflăm date cu caracter personal, doar dorim să ne asigurăm că dvs. sunteţi şi în realitate ceea ce afirmaţi. 
      Pentru a facilita membrilor care nu au încă acces, dar doresc acest lucru, să poată lua legătura cu colegii lor, ce au deja acces în aceea arie, am iniţiat acest topic:
      În acest topic puteţi căuta membrii din zona / unitatea de poliţie unde activaţi cărora să le solicitaţi ajutorul. Tot în acest topic puteţi posta solicitarea voastră de a fi contactaţi de către colegii din structura / unitatea / zona unde lucraţi, pentru ca ulterior cel puţin unul dintre aceştia să confirme faptul că sunteţi poliţist.

NUMAI dacă niciuna dintre etapele de mai sus nu au rezolvat problema şi abia după ce aţi postat deja o solicitare în topicul mai sus amintit, am rugămintea să timiteţi un mesaj personal @Administrator şi voi încerca să vă ajut să contactaţi poliţişti care să confirme pentru dvs.

Nu trimteţi solicitări pentru acces în aria privată prin intermediul formularului de contact "Contactaţi-ne" - pentru că nu sunt luate în considerare. Urmaţi procedura descrisă aici.

În conformitate cu prevederile legale, site-ul Politisti.ro protejează intimitatea şi confidenţialitatea membrilor săi. Nu vom dezvălui niciun fel de informaţii despre utilizatorii forumului către terţe părţi, fără acordul prealabil al acestora.

De asemenea, utilizatorii acestui forum au obligaţia de a păstra confidenţialitatea asupra numelor reale ale membrilor, dezvăluirea unor date personale pe acest forum este o decizie personală, iar responsabilitatea aparţine exclusiv utilizatorului care face acest lucru.
    • Cristi
      de Cristi
      Prin decursul anului 2015, la Postul de Poliție unde mi-am desfășurat activitatea în trecut, a fost primită o scrisoare din Penitenciarul Mioveni, județul Argeș, de la un cetățean încarcerat la vremea respectivă pentru săvârșirea unei infracțiuni de "lovituri cauzatoare de moarte". Omul și-a adus aminte că a avut anumite interacțiuni cu mine în trecut și a zis să mă "salute". La momentul respectiv nu am băgat în seamă această scrisoare, însă am înțeles că între timp individul s-ar fi liberat și ar fi revenit chiar prin județ. Am deschis acest topic pentru a sublinia, încă o dată, pericolele la care sunt expuși polițiștii români și de ce aceștia trebuie să beneficieze de protecție eficientă atât legislativ, cât și din prisma dotărilor. 
      Lectură "frumoasă"!

• CITADELA
      de CITADELA
      De inchiriat apartament 2 camere, mobilat si utilat complet (frigider mare, masina de spalat rufe, cuptor cu microunde, aragaz/cuptor, masina de spalat vase, aer conditionat etc.). Mobilierul este modern si in stare buna. Apartamentul este situat intr-un bloc aflat pe Sos. Stefan cel Mare, langa spitalul Colentina din Bucuresti (la 5min pe jos de IGPR), iar geamurile dau catre spatele bulevardului, adica este linistit, fara zgomot. Are termopan, usa metalica, iar pe holul etajului mai exista inca o usa.
      Blocul a fost mansonat in 2014 si are centrala termica prin conversie la subsol (caldura nu este o problema). In urma cu cativa ani au reabilitat instalatia termica si de apa a blocului, astfel ca nu sunt pierderi si se plateste doar ce se consuma (adica facturile sunt reale, nu invetii de la RADET). Blocul are sistem video de monitorizare, dar si vecini foarte vigilenti (varsta a-III-a).
      Fac contract la Fisc, mai ales pentru politisti, militari, magistrati, medici etc. care deconteaza chiria.
      Nu inchiriez la cetateni straini, firme ori "intreprinzatoare" care vor sa-si faca videochat sau loc de intalnire! Sunt om serios si doresc chiriasi seriosi, pe termen lung, minim un an!
      Nu ma intereseaza sa fiu contactat de catre firme imobiliare, intermediari ori firme de publicitate.
      275 euro/ luna (negociabil).
      detalii in PM sau la 0742.225/091

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

Informaţii importante

Acest website foloseşte cookie-uri. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii lor. Mai multe informaţii în Politica de confidenţialitate.