Jump to content
POLITISTI.ro

Pentru voi fetelor...

Motoboom

Recommended Posts

Sustin cele afirmate de tine anterior pentru ca si sotul meu foloseste aceleasi produse si este extrem de multumit.

In plus, as mai adauga faptul ca sunt foarte accesibile dpdv al pretului.

• Replies 114
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Cerasela

37

• anamaria1292

22

• georgya

10

• Dianna

9

Top Posters In This Topic

Popular Posts

:ner: Motive pentru care moş Crăciun nu poate fi bărbat: - Marea majoritate a bărbaţilor nici nu se gândesc sa aleagă cadouri pana în ajun de Crăciun - Dacă totuşi cumpără cadouri, tot timpul p

aici chiar ca nu e de barbati.... dar mai fetelor treburile astea le puteti discuta si pe messenger... pe acest forum ne-ar interesa alte probleme...banii de haine in mod special...

Unghii in apa....O noua tendinta..!! Merita incercat!!!

Posted Images

Si eu am folosit samponul Gerovital Plant. Este foarte bun, mie asa mi se pare deoarece mi s-a intarit firul de par si nu-mi mai cade parul atat de mult. ( recunosc ca l-am si stricat cu placa ) :doh:

Pretul prea putin conteaza, important este sa se vada rezultatele. Multumim pentru sfaturi. :emo-yessir:

Edited by georgya

Este un ser din aceeasi gama si pentru parul chinuit de placa. Desi sotul meu nu l-a testat, ma gandesc ca este la fel de bun ca si celelalte produse. :)))

• 2 weeks later...

Pentru tenul cu pete, puteţi folosi masca din drojdie (un cubuleţ) şi apă oxigenată (1 linguriţă). Se amestecă bine, se lasă la frigider cam 30min, se aplică pe faţă, evitând sprâncenele şi se lasă până se usucă, aproximativ 10-15min. după care se înlătură cu apă călduţă. Se poate aplica de 2-3 ori pe săptămână.

Hop si eu daca se vorbeste despre ingrijirea parului si parfumuri. :D

Pentru cresterea parului este foarte bun si samponul Crescina stem 700 shampoo - formula pentru femei. Este elvetian si se gaseste in farmacii. Si ca bonus miroase si foarte frumos. Costa ceva mai mult decat un sampon normal, dar nu exagerat de mult, dupa parerea mea, avand in vedere rezultatele. :)

Am vazut eu la farmacie 37 de lei. Saptamana trecuta cand mi-am luat Revalid costa 33 lei. Nu e mare diferenta de pret intre ele :clip:

Edited by georgya

Ma, eu am dat pe el vreo 80 de lei. A fost ceva la promotie, un sampon plus inca unul gratuit sau la pret redus, ceva de genul.

Uite asa arata

img0223zlz.jpg

Edited by Catalin
Inserare fotografie

Tratament pentru unghiile casante/exfoliate : se amesteca intr-un castron doua linguri de apa de trandafiri cu o lingura de glicerina si se maseaza unghiile cu pasta obtinuta in fiecare seara. In timp, vor deveni mai rezistente. Apa de trandafiri amestecata cu glicerina ajuta la intarirea lor, stimuland cresterea si regenerarea acestora. Atat apa de trandafiri cat si glicerina se gasesc la plafar.

PS: In attach sunt cateva tratamente naturiste pentru ingrijirea parului si nu numai :). Sper sa va fie utile si voua; ;)

utile pt mine.doc

Edited by cerasela
anamaria1292

Am si eu o lotiune pentru corp homemade.Este ideala mai ales pentru pielea uscata si intra foarte repede in piele.Intr-un recipient pentru sapun lichid se amesteca ulei de masline cu vitamina A si cateva picaturi de ulei parfumat(lavanda etc) de la farmacie.Lotiunea se aplica seara dupa dus.

P.S. Bestkyky daca tu esti in poza,ai un par superb. ^_^

Eu sunt in poza, dar parul nu e al meu. :D

L.E. Oricum, iti multumesc!

Edited by bestkyky

kyky oricum e o scumpă cu sau fără păr lung. :emo-yessir:

anamaria1292, cred că am să-mi prepar şi eu loţiunea aia, nu prea îmi place mirosul de lavandă, bănuiesc că pot folosi orice altă aromă.

Edited by georgya

Cel mai scump sutien 2,5milioane de dolari

Victoria’s Secret continua traditia anuala cu show-ul pregatit pentru perioada sarbatorilor. Asa cum ne-a obisnuit, prezentarea va fi incheiata de un model care poarta cadoul suprem: the Fantasy Treasure Bra.

Anul acesta, modelul ales este nimeni altul decat Miranda Kerr, sotia actorului Orlando Bloom. Sutienul minune are o nuanta placuta de turcoaz, a fost realizat in colaborare cu London Jewelers, are 3400 de pietre pretioase, printre care diamante albe si galbene in valoare de 142 de karate, perle si cristale de citrin. Piesa de rezistenta consta in doua diamante albe de peste 8 karate si doua diamante galbene de 14 karate.

Mai multe poze aici

post-3042-0-20206100-1319632385_thumb.jp

anamaria1292

doar 2 ,5 mil de dolari..un fleac :faint:

singurul lucru care imi place la sutienul asta este culoarea,in rest e prea incarcat..

P.S Miranda Kerr e superba B) .

Da este frumoasa culoarea este frumos si el parerea mea, la banii astia...ajunge cu siguranta prin Dubai, pe la vreun seic care vrea sa isi impresioneze iubita/sotia :wub:

• 2 weeks later...

Victoria Beckham lanseaza o colectie best of

Victoria Beckham a facut un parteneriat cu Net-A-Porter pentru a lansa o colectie capsula ce cuprinde cinci cele mai vandute rochii ale sale, disponibila in exclusivitate pe portalul de moda, informeaza editia online a Vogue UK.Creatoarea a descris linia vestimentara ca fiind "chic, atemporala si eleganta"." Creatiile Victoriei continua sa se vanda cu o viteza surprinzatoare, asa ca este momentul potrivit pentru a relansa cinci dintre cele mai vandute rochii ale sale adaptate cerintelor sezonului. Piesele sale elegante si feminine au atras o multime de fani si suntem onorati sa avem posibilitatea de a oferi clientilor nostri aceste rochii fabuloase.", a declarat Holli Rogers, directorul de achizitii Net-A-Porter.

Intreaga colectie aici.

Edited by Cerasela
anamaria1292

Adevarul e ca sunt foarte frumoase... :wub:

Hmmm..tot cautatnd pe net am gasit niste citate frumoase de dragoste special pentru noi fetele..Sunt multe asa ca o sa pun doar linkul..

• 3 weeks later...

Cea mai frumoasa cerere in casatorie...de ce a fost nevoie de 6 ani pentru planificare.. :)

Un tânăr a cerut-o în căsătorie pe iubita lui într-un mod inedit, iar filmarea evenimentului este extrem de apreciată pe internet.Un cuplu din Montreal şi-a dat seama, după o relaţie de un an, că pot avea un viitor împreună, aşa că au decis să imortalizeze unele dintre momentele speciale, scrie dailymail.co.uk. Tânărul, care este pilot, şi-a luat iubita cu el în multe din locurile în care a fost, iar cei doi s-au fotografiat timp de şase ani în diferite locuri din lume ţinând în mână câte o literă, astfel încăt să alcătuiască cuvintele "We Always Knew/ Am ştiut întotdeauna".

PS: De ce plang femeile cand sunt cerute in casatorie?? Asta nu inteleg.... :hmmmt:

Edited by Cerasela
  • 3 weeks later...

Femeile.Studiu despre noi.Merita.:)

de Inima nu respectă reguli ;x la 15 decembrie 2011 la 20:45

Copilaroase.

Rasfatate.

Victimizate.

Pregatite(ptr orice)

Orgolioase(pana la Dumnezeu)

Sensibile(si inapoi)

Cicalitoare(zi si noapte)

Barfitoare(mai tot timpul)

Discrete(numai cand au interesul)

Serioase.

Gratioase.

Slabe(cu dieta)

Rubensiene(fara dieta)

Feminine!

Sufletiste(ziua)

Ganditoare(noaptea)

Profunde(de sarbatori)

Veninoase(arareori)

Pline de compasiune.

Cu simtul umorului.

Cinice.

Sarcastice(dupa nunta)

Grijulii(dupa botez)

Resemnate(dupa al doilea divort)

Implinite(dupa primul sau la doilea copil)

Distruse(dupa primul avort)

Mature(la datorie)

Luminate(dupa primul nepot)

Sfarsite(dupa o despartire)

Mancacioase(de la un ruj)

Copilaroase(de la un zambet)

Timide ( de la o privire)

Rosii in obrajori (de la un gand ascuns)

Perverse(de la te miri ce )

Senzuale(de la un sarut)

Acre(din nimic)

Sarmante(de la cercei)

Fericite( din mai nimic)

Misterioase(din copilarie)

Nepasatoare(dupa moft)

Dulci( cu suflet din vata de zahar ars)

Razboinice ( in filme)

Puternice(din credinte)

Senine(de la ochi)

Fragile ( de la glezna)