Jump to content
POLITISTI.ro
ioanasss

Admiterea in Academia de Politie si Scoala de Politie

Recommended Posts

Elvis

Esti sigur cristianm sau doar ai auzit?

popescu91

hehe..si mie imi para rau ca te-ai inselat....am dat admitere anul asta si am ajuns la scris..imi mai trebuia cateva grile si eram intrat in academie. Deci nu te opreste nimeni sa nu dai admiterea avand o forma usoara de hepatita. in 2012 voi fi din "pe baricade" :))).

din nou*

Dan

popescu91 nu ne mai minţi tu frumos cum ai căzut al doilea la ADP ?

Dau

In legatura cu tatuajele iti pot confirma si eu. Sunt destui in Academie cu tatuaje dar in zone acoperite.

Savesq

Salut, sunt elev la liceu in ultimul an de studiu si intentionez ca dupa absolvirea liceului sa urmez Academia de politie respectiv una din scolile de agenti de politie, dar am o mica nelamurire, daca se poate sa ma ajutati si pe mine, dar sa imi raspundeti numai in cunostinta de cauza, va rog, pentru ca deja am primit x pareri de la "cunoscatori" si nu stiu nici eu ce sa mai cred. :D

Prezint la ochiul drept o pata melanica, din nastere, ce s-a dezvoltat pe parcursul cresterii. Din fericire am mers la un consult si vestea buna este ca este operabila si se poate indeparta, dar nu stiu cat de repede ma pot opera, pentru ca este putin cam complicat. Acum, doresc sa mentionez ca aceasta pata nu imi afecteza in absolut nici un fel vederea, drept urmare nu am nevoie de ochelari. Acum as dori sa stiu daca la vizita medicala se considera "semn distinctiv" si voi fi declarat inapt sau pot trece de vizita medicala. Va multumesc! Cu respect!

profiler

Persoana cea mai in masura sa-ti dea un raspuns este medicul de la ipj din judet de la tine.Du-te la el,intreaba-l si atunci stii sigur ce ii de facut.

pufiman

Apropo de asta, ma pot duce de pe acum sa intreb de o miopie? Am -1,25 si -1,75 si ar fi dragut sa stiu de pe acum ca sa nu ma chinui sa invat aiurea.

Catalin

Sigur că da. Poţi merge încă de pe acum.

Savesq

Pai am facut un consult la un medic de specialitate, adica oftalmologie, ca semnul e in ochi, e langa cornee, de asta am mentionat ca e mai complicat cu operatia. Medicul la care am mers este foarte bun, din pacate mi-a spus ca e posibil sa se considere semn distinctiv, de-asta am intrebat aici, ma gandeam ca poate a mai fost cineva in situatia mea, sau cel putin una asemanatoare. Oricum multumesc, sper sa reusesc sa ma operez cat mai repede si sa nu fiu nevoit sa pierd 1 an. @profiler, multumesc pentru sugestie :)

pufiman

Multumesc Catalin, cu siguranta ca ma voi duce, nu de alta, dar ma pregatesc de ceva vreme si nu ar fi placut sa nu reusesc dintr-un motiv care nu tine de mine.

ionutdd

Imi puteti spune va rog cum trebuie scrisa autobiografia si tabelul nominal? adica cu litere de tipar sau de mana? sau nu conteaza?

Edited by ionutdd

DAVIDOFF95

tabelul nominal cu litere de tipar, iar autobiografia cu litere de mână, fără ştersături.
cel mai important este ca cele două documente să fie lizibile.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.