Jump to content
POLITISTI.ro

ioanasss

Admiterea in Academia de Politie si Scoala de Politie

Recommended Posts

Catalin

Baftă!

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Cristi

Unde ai vazut tu ca se poarta in jartiera pistolul? In Naked Gun?ner.gif

Analia

Nu stiu ce este asa de greu in probele sportive... Mie mi se par foarte usoare....

Analia

eu sunt cu atletismul, n-am treba cu probele sportive... dar e adevarat ca daca ai vreun molar nu tocmai drept ...poti sa iti iei adio de la politie?

Catalin

Nici chiar așa. Să nu fie lipsuri evidente, sau alte probleme mai grave.

Dar le poți rezolva până la data examenului și nu vei avea probleme.

EneaGabriel

Analia ...referitor la ceea ce ai spus ... se pune accent pe dantura :)dar nu asa precum te gandesti u :)

Si eu am fost tot ca tine...nesigur ...ca ma pica la dantura :) si a trebuit sa mi`o pun la punct :)prilej cu care am cheltuit ceva...

Cristi

Mie imi lipsesc doi molari de la antrenamentele la mma...inca nu am fost dat afara din politie...mi i-as pune la loc, dar nu o fac din doua motive...unul, mi-e ca raman iar fara ei, iar doi, cel mai important...nu am bani, multumita lui Basescu, presedintele tuturor romanilor. :(

Motoboom

Eu stiu ca in 1998 la Academia de Politie, la vizita medicala s-au uitat in gura dupa dinti, trebuiau sa fie toti, acum nu stiu cum mai sta treaba, iar kmcoio, daca ne cad dintii dupa ce terminam scoala, nu mai are nimeni treaba cu noi, nici macar basescu, presedintele alora de l-au ales, al meu nu e!

Analia

pai eu am fost la de un dentist foarte bun ...pot sa zic. dar mi-a spus ca nu e nici o problema. nam nici lipsa de dinti. multumesc pentru raspunsuri. oricum mai am timp ca sunt in clasa a 11-a si am sa incerc solutia si cu aparatul dentar.

LORD

Pentru a fi politista musai iti trebuie dinti de fier ca sa musti infractorii, doar nu ai sa faci pechezitie in clanul interlopilor cu proteza in buzunar !

Hai sa fim seriosi iti trebuie o dantura cat de cat ingriita, nu perfecta ca la starletele de la Holywood, ca doar nu ai sa ranjesti - scuza-mi expresia- ca proasta in targ . Mai bine pregatestete la sport si burta pe carte. Succes !

Analia

aha...multumesc.

chelu

bine v-am gasit!

RazvanM

Buna,daca am vedere discromatica pot sa merg la academie?:)

Marius

RazvanM

Din pacate nu.

Admiterea la Politie include testarea cu Plansele Ishihara.

Majoritatea tarilor din lume, inclusiv Romania, nu permit discromatilor sa fie politisti (de fapt nu stiu exceptii). Munca pe teren, unde este foarte importanta distingerea corecta a nuantelor, contrastelor, cere o perceptie normala a culorilor.

Cristi

Aoleu...Marius...ce e cu cercul ala de il postasi tu? Ca eu nu vad nimic in el... :blink:

Just kidding....RazvanM, uita-te pe linkul lui Marius, ce vezi acolo? Cine ti-a pus acel diagnostic si in ce baza?

Edited by Kmcoio

Madalin

ishihara13.gif

Unele sunt simple ,insa una ca aceasta mi-ar da ceva probleme...chiar asa greu sa se dea?

Pentru cei care vor sa faca un test :Test

Eu unul nu l-am facut perfect ,ma refer pana la numere fara x-uri si linia continua.

Edited by Madalin
  • Upvote 2

RazvanM

Bine,am vazut nr. 12 in poza aceea dar nu pot distinge multe din acelea care sunt in testul postat de madalin .

se7en

Acum 2 ani jumate cand am dat eu erau ceva intermediar intre cea ale lui Marius si cea ale lui Madalin. La cea date de Madalin poti sa nu ai nici o problema dpdv medical si poti sa gresesti lejer, cele de la vizita medicala de la IPJ si de la Scoala sunt mai usoare (dar nu chiar asa de usoare ca cea a lui Marius :P ). Succes.

Edited by se7en

RazvanM

Nu stii un model?@se7en

Madalin

RazvanMM ieri nici eu nu le faceam pe toate ,insa mi-am dat seama ca era de la luminozitatea monitorului meu care era mult prea deschisa,iar acum le vad perfect si pe cel postat de mine ,incearca cu o luminozitate mai scazuta si spune-mi daca are vrun efect.

Se poate corecta aceasta vedere discromatica printr-o interventie medicala?

Edited by Madalin

RazvanM

Doar daca dau contrastul de la caclulator la minim 30%

Catalin

Bine,am vazut nr. 12 in poza aceea .

Nu cumva e 73 acolo? :D

Sony

@Madalin, ti s-a parut greu?

Eu am raspuns in medie sub 10 secunde la fiecare poza. Iar la final, n-am avut nici o greseala.

Phinto

Mie mi se pare ca e 13 xD.

Sony

Este 73 toata ziua. :)

• Upvote 1

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.