Jump to content
POLITISTI.ro

• 0
Aarach

Vanzarea casei modifica valabilitatea actului de identitate?

Question

Aarach
Posted (edited)

Buna seara, daca am buletinul facut la o rudă iar acea rudă vinde casa eu mai am buletinul valabil? 

Edited by CITADELA

0 answers to this question

Recommended Posts

There have been no answers to this question yet

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Similar Content

• octavyo
      By octavyo
      Cineva are seria, numarul buletinului, CNP-ul meu si 2 poze cu buletinul facute cu telefonul nu foarte clare 

Persoana in cauza mi-a promis un loc de munca in schimbul acestor date, abia dupa ce i le-am dat mi-am dat seama ca le poate folosi si in alte scopuri, mai ales ca anuntul de angajare l-am gasit pe facebook si nu pe vreun site de anunturi ceea e cam ciudat

E cazul sa ma alarmez? Poate face ceva nasol cu aceste date? 
    • popo
      By popo
      buna ziua,
      Trebuie sa complectez o cerere pentru CI si am dat peste o problema :
      -pe bloc este o placa metalica , vopsita , cu strada , numar , bloc , etc  ; 
      - apare  o neconcordanta numar , cu numarul din documentul de intabulare/proprietate   ; restul , adica strada , blocul , etc , corespund .
      Eu ce numar trebuie sa trec in document ?  cel ce este scris pe bloc sau cel ce este scris in document intabulare ? 
    • cristyano2
      By cristyano2
      Buna ziua, Am nevoie de ajutorul celor competenti in legatura cu ceva informatii: In scurt timp mai exact 16 mai implinesc 18 ani si as dori sa schimb buletinul inainte de a implini 18 ani ( acum daca se poate) si am si 2 motive pentru care as vrea sa fac asta: 1,la 18 ani nu mai vreau sa pierd vremea cu schimbarea buletinului timp in care imi pot rezolva treburile cu examenul pentru permisul auto si 2 in scurt timp de la implinirea varstei de 18 ani trebuie sa plec afara ( parintii lucreaza in strainatate) asa ca timpul o sa fie scurt si de aceea am decis sa va intreb pe dvs care sunt formalitatile pentru schimbarea buletinului ( am inteles ca nu se poate schimba pana la 18 ani). Daca totusi nu se poate,as putea sa il declar furat,pierdut neavand importanta amenda care o voi plati. Va Multumesc si astept ceva raspunsuri.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.