Jump to content
POLITISTI.ro

• 0
SOGARD976

Pot depune plângere la poliţie?

Întrebare

SOGARD976

Buna ziua!

Am si eu o intrebare.Am imprumutat si eu pe cineca cu 340 de lei si a spus ca nu mi m.ai da inapoi.

Am poza lui,nr lui,numele complet,si dovada mesajele pe care mi le a trimis

Daca ma duc la politie poate sa ma ajute.

Si are si el conversatia cu mn cand l.am injurat ca a zis ca nu mi m.ai da.

Va rog sa mi spuneti daca merita sa vrb cu politia sau nu

Modificat de SOGARD976

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

5 răspunsuri la această întrebare

Postare recomandată

• 0
Marius

Pentru ce vrei să depui plângere la poliţie? Cu ce să te ajute poliţia? :shock: 

Link către postare

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

• 0
Cristi

Posibil sa ii cumpere o carte de gramatica poliția.

Link către postare
  • 0
k3n1999

Buna ziua!

Pot sa depun o plangere la politie daca niste indivizi ne terorizeaza pe mine si pe colegii mei de camin cu un laser in geam in fiecare noapte?

Link către postare
  • 0
k3n1999

Pot sa depun o plangere impotriva unui individ care ma terorizeaza pe mine si pe colegii de camera cu un laser?

Link către postare
  • 0
Cristi

Nu mai bine va cumparati niste draperii?

• Apreciez 1

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Conţinut similar

• GicuAcnid
      de GicuAcnid
      Bună ziua!
      Îmi puteți spune, vă rog, ce se poate întâmpla în următoarea situație:
      Cineva parchează într-o parcare privată, comercială, semnalizată cu atenționare de parcare limitată pt o anumită perioadă. Proprietarul mașinii lasă automobilul peste timpul-limită, roata mașinii este deblocată prin forțare și autovehiculul pleacă fără să achite taxa de deblocare. Proprietarul este apelat și amenințat că va primi plângere penală pentru distrugere (a caracatiței). Există această posibilitate ca șoferul mașinii să fie anchetat penal? Există temei legal pentru această măsură?
    • MrSkrubElite
      de MrSkrubElite
      Buna ziua, voiam sa va intreb care este timpul acordat pentru a face o plangere in legatura cu un furt online.

Poate suna ciudat, dar este vorba de o suma de 500euro donati pe un cont de GTA Sa:mp.
    • Silviana
      de Silviana
      Inainte de Craciun cu cateva zile am cunoscut pe un site de socializare un barbat care mi-a inselat increderea prin vorbe mestesugite. A profitat de naivitatea mea pentru a -l primi in casa unde el a vazut cateva obiecte pe care a pus ochii si spunand ca organizeaza evenimente si are intalnire cu niste ong-uri unde poate comercializa acele obiecte m-a pus sa i le dau in ideea de a le vinde .Mentionez ca acestea sunt lucrari handmade pe care le fac in vederea vanzarii . Astfel a luat mai multe sticle cu vin si goale,  pictate si decorate cu o tehnica numita decoupage. De asemenea a luat coronite de Craciun din ratan impodobite cu diverse decoratiuni specifice , in valoare de aproximativ 450 lei. Desi urma a lua legatura a doua zi, acesta a comunicat doar pe whatsapp ca este foarte obosit si mai are inca doua intalniri de afaceri , lasandu-ma  sa cred ca vorbim zilele urmatoare . In ziua urmatoare am sunat fara succes. Mi-a scris doar foarte scurt prin sms-uri ca nu poate vorbi si este plecat din Bucuresti, nu stie pentru cate zile. Am cerut sa imi restituie obiectele insa in toate mesajele el nu a pomenit nimic legat de acest lucru. Ulterior m-a blocat atat pe tel cat si pe whatsapp si pe site. Desi am anuntat adminii site-ului, acestia au spus ca nu pot face nimic decat la sesizarea organelor de politie. A urmat Craciunul si apoi am racit foarte rau, fiind obligata sa raman in casa . Totul a durat 7 zile. Este tarziu sa ma adresez sectiei de politie de care apartin? Cum se incadreaza fapta lui, la furt sau abuz de incredere? Cunosc numele intreg, nr de tel, ca locuieste in Pantelimon dar nu adresa exacta, si am descoperit doua pagini de socializare unde are profil si poze.Nu am martori sau alte dovezi care sa vina in sprijinul celor spuse de mine. De asemenea el nu a mentionat nimic legat de asta in sms-urile date. Eu l-am instiintat ca am facut deja reclamatie la politie si am totul inregistrat pe o camera video din sufragerie. Intre timp am luat legatura cu persoane care il cunosc si care m-au avertizat ca este un mare mincinos. Poate sa recupereze obiectele politia si cum procedez in acest caz? Cum este mai bine sa formulez plangerea pentru a avea sorti de izbanda?
      Multumesc anticipat,

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

Informaţii importante

Acest website foloseşte cookie-uri. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii lor. Mai multe informaţii în Politica de confidenţialitate.