Jump to content
POLITISTI.ro

danielsorin

Cu ce data se va aplica reorganizarea?

Recommended Posts

MariusD

nu lucrez pe smru. Si nu stiu sa iti raspund...

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

drAGO5

maradin, nu te inteleg.Tu nu vrei sa pricepi ca legea prevede expres ca tu nu participi la examen pentru ca raporturile tale de serviciu sunt suspendate in acest moment pe perioada determinata? Esti Toma Necredinciosul sau vrei sa tot postezi ceva pe toate topicurile? Daca vrei neaparat un alt raspuns, doar ca sa iti fie pe plac,ti-l dau eu : participi la examen.

maradin

stii de ce tot intreb?

vreau sa stiu baza legala, sa ma apr...pentru ca de la servici ma tot suna colegii si ma streseaza ca tb sa semnez angajamentul...ca scrie in nu stiu care adresa ca tb sa dau interviu

dorian

Nu stiu pe la voi cum este, insa la mine s-a intamplat urmatorul lucru. Conform reorganizarii si noilor organigrame functiile agentilor (toate) au fost micsorate, respectiv de la 2,90 - cea mai mare functie de agent- la 2,36. Mai are loc pe undeva acest fenomen straniu? :hmmmt:

boghy30

Nu stiu pe la voi cum este, insa la mine s-a intamplat urmatorul lucru. Conform reorganizarii si noilor organigrame functiile agentilor (toate) au fost micsorate, respectiv de la 2,90 - cea mai mare functie de agent- la 2,36. Mai are loc pe undeva acest fenomen straniu? :hmmmt:

la noi deocamdata e doar la nivel de zvon dar se va aplica probabil peste tot

cosmin86

2.35 pt toti agentii.

mirciulica

Cei care si-au luat concediu medical scapa? Ei nu pot fi pusi la dispozitie, deci raman pe functii si se scot numai functiile celorlalti. Daca mai adaugam si pe cei in concediu de crestere a copilului... hmmmmm

dorian

Ok, am inteles ca au micsorat coeficientul, insa la salariu se va simti scaderea?

mirciulica

Seful le-a indicat preferatilor sai sa intre in concediu medical inainte de a veni statul. Acum nimeni nu mai stie ce sa faca: sa asteptam toti pana ies aia din concediu medical (prin august daca nu isi prelungesc), sa dam examen pe locurile libere pastrandu-le pe ale lor neatinse? Iar apoi, cand vor veni si ei sa mai dam un examen pe ale lor? La voi cum s-a facut ca dispozitiile sunt cam confuze. Cel putin noi nu am prea inteles.

cojocaru19

la noi in Galati pe 5 se da concurs si nu mai e o regula ca prioritate la ocuparea functiei de sectorist o au cei din cadrul postului de politie respectiv...ci toti cei de alte posturi care au nota mai mare in urma interviului pot opta pe orice functie de sectorist de la oricare post isi doresc. la voi cum este?

sg42

Lucrez la un post de poliție din IPJ MM. Zilele trecute, am semnat noile fișe ale postului, datate 05.08.2011(!). Pe acolo am văzut tot felul de enormități, printre care: agenții de siguranță publică de la Secția de Poliție Rurală(aia nouă, de nu există decât pe hârtie), soluționează dosarele cu AC și AN, potrivit competenței; avem noile state de funcții, dar n-avem dispoziții de numire, iar unii colegi care au început deja patrulările pe schimburi, își fac probleme pt.că emit procese verbale cu antetul noii Secții, iar procesele verbale se înregistrează la fiecare post din care face parte agentul respectiv. Așa da reorganizare!