Jump to content
POLITISTI.ro
  • 0

Este legal sa montez o jucarie pe capota masinii?

ranckery
 Share

Question

Salut, mi-am pus un nou accesoriu la masina , acum 2 saptamani cineva mi-a rupt emblema de pe capota asa ca am pus altceva in schimb. 
Folosesc masina in Iasi. Am verificat si nu se incalzeste in timpul mersului. 
Oare este legal? Totusi nu reprezinta niciun pericol. 

12715220_1022662804460396_7273005472948358465_n.jpg

Edited by CITADELA
Greseli gramaticale; lipsa de etichete la subiect

13 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Inginerii de la Daimler mor de ciuda pentru ca nu s-au gandit si ei la asa ceva. Este exact ce ii lipsea autoturismului!:))

Bine ca nu ti-au rupt alt element al caroseriei, cine stie ce solutie gaseai!
Totusi, cred ca se potrivea mai bine o papusa imbracata in mireasa.:))

• Upvote 2

• 0
  • Moderator

Sper să nu te simţi jignit sau ofensat, nu asta e intenţia mea. Dar ceea ce ai făcut tu acolo mi se pare o ... ţigănie (este termenul cel mai potrivit şi apropiat de senzaţia pe care am avut-o când am văzut fotografia). 

• Upvote 3

• 0
în urmă cu 5 ore, Rober7 a scris:

Sincer...ne cam despaseste intrebarea asta
ai putea sa incerci pe TPU :))

Este a doua oara cand incerc sa aflu daca ceva e legal sau nu. Si este tot a doua oara cand m-ati luat la misto. Da, inteleg ca e amuzant si da, inteleg ca nu ai mai vazut asta niciodata. Dar nu poti sa-ti bati joc de un om care iti cere parerea. Asta e nesimtire, bine ca nu se pedeseste. Esti cumva admin si la tpu?

în urmă cu 16 ore, Sache a scris:

Inginerii de la Daimler mor de ciuda pentru ca nu s-au gandit si ei la asa ceva. Este exact ce ii lipsea autoturismului!:))

Bine ca nu ti-au rupt alt element al caroseriei, cine stie ce solutie gaseai!
Totusi, cred ca se potrivea mai bine o papusa imbracata in mireasa.:))

Intr-o dimineata mi-am gasit portiera din spate indoita. Cand m-am apropiat am vazut o talpa de bocanc si 2 lovituri adanci de piatra probabil. Dar am reparat si aceasta problema, m-a costat 10 lei. Solutii se gasesc .

12079849_961264437266900_2918064978802007825_o.jpg

în urmă cu 12 ore, Catalin a scris:

Sper să nu te simţi jignit sau ofensat, nu asta e intenţia mea. Dar ceea ce ai făcut tu acolo mi se pare o ... ţigănie (este termenul cel mai potrivit şi apropiat de senzaţia pe care am avut-o când am văzut fotografia). 

Daca ar fi avut jumatate de tara asta la masina, ti s-ar fi parut normal si logic. Dar probabil ca ceea ce e nou si ciudat  trebuie sa fie "tiganie sau mizerie". Ti-ai ales foarte bine cuvintele. Gandestete la oamenii care nu gandesc ca tine, si vad chestia asta zambind sau la copii. Data viitoare incearca sa vezi imaginea in ansamblu.

• 0

Tu nu te simti ofensat sa stea pisica aia tot timpul cu fundu' la tine?
Cel putin s-o fi asezat cu fata spre tine si cu laba pe emblema sa nu ti-o mai fure.

Altfel masina, merge bine, esti multumit?

• Upvote 1

• 0

Trebuie s-o omologhezi la R.A.R, să fie trecută pe C.I.V și certificatul de înmatriculare.

• Upvote 1

• 0
  • Moderator

Doamneeee ce tiganealaaaaa! :))) M-am indoit de ras. Mare e Gradina Domnului si multi nebuni ii sar gardul. Pacat de masina aia. Oricum, in alta ordine de idei, am impresia ca individul este un troll si incearca marea cu degetul.

• 0

Am prins de bara masinii o masca de carnaval, doar si strict de design, as dorii sa nu discutam motivul aici. 

Intrebarea mea este, este posibil ca Politia Rutiera sa ma sanctioneze pentru asa ceva, daca da, de ce ? Nu incurca cu nimic dpdv tehnic

Poza este mai jos

19983538_1425867240832632_6338641334922498781_o.jpg.bbc3ede55a7abb6ce386866925c75798.jpg

Edited by GFXMihnea

• 0
  • Membru

E posibil sa fi oprit mai des....si sa te miri de ce 
Probabil vor vrea sa se asigure ca stai bine cu mansarda

• 0
  • Membru

Mai mult imi placea Mercedesul cu motan in grila... Acum sa trecem la partea tehnica... Se simt cei 15cp de la masca? Adica, trage masina mai bine de cand i-ai pus masca?