Jump to content
POLITISTI.ro

rustic

Detasarea politistilor pe litoral

Postare recomandată

Marius

andu, spune in ce statiune vrei sa fii detasata si poate dl. avam te ajuta. :D

• Apreciez 1

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

andu

:blink: daca va deranjeaza nu inteleg de ce dati reply domnu' "avam".

da marius am inteles aluzia. ;) oricum ms!

Link către postare
Marius

andu, glumeste, nu e vorba de niciun deranj. :)

Link către postare
avam

Eu nu am amintit de nici un deranj, aşa sunt eu de felul meu, vreau să fiu util, colegii mei Marius şi Cătălin au făcut o mică aluzie, dar poţi sta liniştită andu, eşti mai mică de vârstă decât fiica mea cea mică. Să sperăm că nu o să ai nevoie de niciun fel de "ajutor". În rest eu am doar respect pentru colegii mei indiferent de vârstă, sex, aparteneţă la un cult s.a.m.d., oricum ai afirmat că eşti o luptătoare.

P.S. este foarte simplu să găseşti anumite răspunsuri la anumite întrebări, listele cu personalul ce va fi detaşat vin la Cabinet. Cel înţelept va înţelege!. Să auzim de bine şi succes tuturor celor care ne vin în spijin până pe 31.08.2011, în calitate de colegi detaşaţi!

Modificat de avam

Link către postare
Catalin

Ce aluzie am facut eu ?

Link către postare
bestkyky

Cunoaste cineva conditiile in care vor fi cazati colegii care sunt detasati la Navodari? :blink:

Link către postare
andu

bestkyky vei fi si tu detasata? :rolleyes:

catalin nu era vorba de tine.stai linistit.am inteles d-l avam.stiu ca am insistat putin pe problema asta dar st cam nerabdatoare.multumesc pt sprijin. :clip:

marius, jos palaria (cascheta) :lol: !!!seara buna!

Link către postare
bestkyky

Nu eu, sotul meu va fi detasat pe litoral toata luna august si vreau sa ma asigur ca va fi ok d.p.d.v al cazarii si, de ce nu, al serviciului.

P.S. Vreau sa ma asigur ca nu va avea timp liber sa isi faca de cap sau ca va munci atat de mult, incat in timpul liber pe care il va avea, va dormi. :ner:

Modificat de bestkyky

Link către postare
andu
:lol: buna asta!

Link către postare
morosanu

Buna. Sunt Alex din Maramures...si pe mine m-au anuntat astia ca luni dimineata trebuie sa fiu pe litoral deoarece in periodara 01-31 august voi fi detasat o luna la Vama Veche. Stie careva conditiile, mai am colegi de pe site detasati acolo, un nr. de tel, ceva gagici? :P Oricum mi-au sarit toti in cap de ce plec si nimeni nu a fost deacord...macar sa nu pierd timpul degeaba pe acolo.Respectele mele!

Link către postare
andu

o luna la Vama Veche. Stie careva conditiile, mai am colegi de pe site detasati acolo, un nr. de tel, ceva gagici? Oricum mi-au sarit toti in cap de ce plec si nimeni nu a fost deacord...macar sa nu pierd timpul degeaba pe acolo.

gagici in vama? :blink: :ner: poate daca preferi cu piercing in buric/limba...etc.nu vreau sa te descurajez ,dar ...cel putin din auzite :doh:

eu voi fi detasata in mangalia. voi fi cazata la hotel diana in saturn.stiu,nu e prea grozav :angry:

copman parca e din mangalia,nu? :hmmmt:

Link către postare
Marius

Da, copman e din Mangalia. :)

Link către postare
Kayne

din cate imi amintesc Diana era relativ ok... cel putin acum ceva vreme...

Link către postare
zzeus23

voi fi detasat la eforie! mai este cineva? stiti cumva pe unde ne-ar putea caza? din punct de vedere profesional va fi greu?

Link către postare
andu

din cate imi amintesc Diana era relativ ok... cel putin acum ceva vreme...

:(

Link către postare
Kayne

si pt ca Romania e mereu surprizatoare... colegul de la mare, care isi termina acum stagiul a aflat ca duminica, ultima zi... va fi schimbul 1. dar este obligat sa predea camera pana la 12. iar luni este schimbul 2.

no comment

Link către postare
Dan

copman parca e din mangalia,nu? :hmmmt:

Da. Locuiesc in Mangalia andu. Cum este pana acum ? Bine ca nu ai prins "Liberty Parade" ca aveai o noapte cu adevarat cu peripetii.

Link către postare
cosmin86

sunt la eforie Nord cazat la hotel Diana... e binisor. faza e ca lucrez in eforie sud.... dar cica e putin mai liniste

Link către postare
andu

Da. Locuiesc in Mangalia andu. Cum este pana acum ? Bine ca nu ai prins "Liberty Parade" ca aveai o noapte cu adevarat cu peripetii.

multumesc pt intrebare.E bine pana acum :)

Link către postare
andu

ziua buna...ma intreba un coleg acum ceva timp daca am mai scris pe forum.ei bine uite ca abia acum mi-am fct timp...sa reamintesc, am fost detasata in mangalia.pot spune ca a fost foarte interesant sa lucrez cu oamenii de acolo care au fost de nota 200.mi-a placut foarte mult :lol: atat de mult incat mai aveam 2 zile si terminam misiunea si ...surpriza ... a trebuit sa ma operez de apendicita :lol::lol: trecand peste acest lucru , chiar m-as intoarce ... cazarea la hotelul diana din saturn a fost buna, n-am avut probleme. am imbinat utilu' cu placutu' :D sunt curioasa ce impresie am lasat, noi, detasatii din luna august la mangalia... v-am pupat!!! o zi buna si astept parerile colegilor detasati... :clip:

• Apreciez 1

Link către postare
Bogdan27

eu am fost detasat acum in iulie...mi s-a dat 13 lei pe zi diurana si 400 de lei pentru benzina....acum in septembrie ma cheama la inspectorat si imi spun ca au facut ei niste calcule si trebuie sa le mai dau eu inapoi 53 de lei :)) ... i-am zis doamnei ca nu am si ce s-ar intampla in cazul in care nu i-as da inapoi, si primesc raspuns "poate vrei sa iti opresc din salariu 850 de lei ca nu ai nici o dovada ca ai fost detasat" :)))) m-a bufnit rasul si am plecat....

Link către postare
bestkyky

Specific judetului unde iti desfasori activitatea! :D

Probabil ai dus un bon de benzina cu pretul mai mic decat cel calculat de ei?! Din cate stiu eu ei deconteaza contravaloarea combustibilului in functie de bonul pe care il prezinti tu ulterior.

Modificat de bestkyky

Link către postare
lightwarrior

Asta cu detasarea este o bataie de joc SI UN ABUZ...am discutat si cu liderii locali de la snppc si snap...il detasezi pe politist ca "cetateanul" sa se simta bine pe litoral...si amaratul de politist ramane dator un an de zile ,in urma...caci e bataie de joc, la ce se deconteaza...corect ar fi sa-mi asiguri masa si cazare...si sa platesti si o diurna,in plus, de salariu...ca la domu` parlamentar...celalalt ( nu vreau sa-i zic pe nume)...cand merge la Ciresica...plateste ceva la vila...?...

Link către postare
lucian04

incepe iarasi frenezia cu delegarile!! :). Sau nu? sunt ceva conditii publicate pe undeva?

Link către postare
ciprith

Am vazut ceva pe intrapol zilele trecute adica numarul politistilor de OP care vor fi detasati in luna iulie si in luna august dar nu era facuta impartirea pe judete. Anii trecuti conditiile care trebuia sa le indeplinesti ca sa poti fi detasat erau: minim 2 ani vechime in politie, minim 1 an vechime in linia de munca pe care esti detasat, sa nu fii sub sanctiune, parca era si inaltime 1,75, si aspect fizic placut. Eu am vrut sa ma duc anul trecut dar nu am mai fost detasat pentruca a trebuit sa dam examen cand s-a facut reorganizarea dar sper sa ma duc anul acesta.

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

Informaţii importante

Acest website foloseşte cookie-uri. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii lor. Mai multe informaţii în Politica de confidenţialitate.