Jump to content
POLITISTI.ro

adydaniel

Conditii acordare bani de chirie - compensatie chirie

Postare recomandată

cyprusboy89

Esti norocos cu ``doar`` 700 lei chirie... :)

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Alinutza

Salutare! Va cer si eu ajutorul pentru problema compensatiei pentru chirie. 😊 După absolvirea școlii de poliție am fost repartizată la un post de poliție. De acolo m-am mutat, la cerere, în mun. Constanța. In 2016 am trecut in corpul ofițerilor prin examen (tco), pe un post tot in Constanța.  Domiciliul il am in Mangalia. Pot beneficia de compensație de chirie? Mulțu'! 🤗

Link către postare
serioussam

Deci, ai fost numit in prima functie ? Daca , da, beneficiezi !!

• Apreciez 1

Link către postare
robydog

Salutare,colegi....am o problema,orice sfat e binevenit....in ultimii 6 ani,am beneficiat de plata compensatiei lunare de chirie....mentionez ca detin 50% dintr.un apartament,unde locuieste fosta mea sotie cu fiul meu,eu fiind recasatorit. In urma divortului,nu am facut partajul,nu am vrut sa imi las fosta sotie si baiatul pe drumuri. Am preferat sa plec,cota parte ramanand la fel ca in contractul de vanzare-cumparare. Mai detin 50% dintr.o garsoniera,impreuna cu fratele meu,care si locuieste acolo. In aceste conditii,cu toate documentele prezentate la resurse umane,s.au efectuat numeroase anchete sociale de.a lungul anilor,in fiecare an chiar,toate incheiate cu o singura concluzie> am dreptul la compensatia de chirie>. Toate bune si frumoase....pana in luna noiembrie a anului trecut....cand cineva,mai luminat probabil,mi.a suspendat acest drept,pe motiv ca detin acele procente din imobilele de mai sus. Am studiat toate reglementarile in domeniu,inclusiv legea locuintei....si toate imi cam dau dreptate.....am facut raport catre inspectorat,am primit raspunsul....si ma pregatesc de proces.....Pareri?

Link către postare
bobicu

Din păcate în instituția noastră există câte un ciudat,care chirpurie sa dea bine in ochii unui mai mare șef,îți taie un drept k așa consideră el. Tu mergi in instanta îți cauți dreptatea , cheltui bani, pierzi timp și nervi iar ei nu au niciun stres. Unul va fi propus la salariu de merit k a făcut economie în bugetul IPJ ului,prin faptul k nu a mai dat un drept unui angajat. P.S Încearcă să contesti această decizie la forul superior, igpr.

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

Informaţii importante

Acest website foloseşte cookie-uri. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii lor. Mai multe informaţii în Politica de confidenţialitate.