Jump to content
POLITISTI.ro

Dodge Charger Pursuit 2015


Catalin

Recommended Posts

  • Moderator

La începutul acestei luni Dodge a prezentat noul Charger Pursuit, o maşină dedicată poliţiei.

Pe lângă îmbunătăţirile cu care noul model vine şi în varianta civilă, autospeciala este livrată în plus cu câteva modificări:

 

La exterior, o bară suplimentară de protecţie foarte masivă şi girofaruri integrate în grila radiatorului, rampă cu lumini pe plafon şi două proiectoare în stâlpii frontali.

La interior, schimbătorul de viteze al cutiei automate în opt trepte este montat mai în spate pentru a face loc accesoriilor speciale iar sistemul Chrysler Uconnect Phone dispune de un display touchscreen de 5 inchi.

 

La alegere se poate opta pentru unul dintre cele două motoare disponibile pentru această variantă.
  • V6 de 3.6 litri Pentastar, ce oferă 292 cp şi 352 Nm
  • V8-ul HEMI de 5.7 litri, ce produce 370 cp şi 528 Nm.
 
De asemenea noua maşină de poliţie vine cu tracţiune spate sau, opţional, cu tracţiune integrală.
În comparaţie cu varianta standard, Charger-ul de poliţie vine dotat cu sistem de frânare şi suspensii modificate, pentru o durabilitate extinsă, sirenă, sistem de ventilaţie pentru portbagaj şi panouri de protecţie.
 
  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

Vroiam sa scriu initial " ahh ce vise frumoase..." dar apoi am vazut ca nu are jante de aliaj ci de tabla si nu imi mai place asadar nu as vrea asa ceva in Politia Romana. Prefer loganul rustic. :))

  • Upvote 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.