Jump to content
POLITISTI.ro
Dan

Minusul zilei (replica zilei / chestiunea zilei)

Recommended Posts

Miadry

Mircea Diaconu: ”Romania e un film horror scris de Basescu si regizat de Boc!”

alin2770

buna asta

Dorin17

Chiar buna!

• Upvote 1

Miadry

Analiză Reuters: chiulangii ca Gigi Becali scad încrederea în PE

Magnatul din Pipera: "Mi se rupe mie de Reuters"

lionn

E și normal sa i se rupă lui de Reuters, cată vreme știe că vine la sanul Maicii lui, Romania, unde este primit cu brațele deschise de toți profitorii, de la boschetari, oameni de afaceri, din fotbal, presă și pană la politicieni.

Suntem victimele propriei noastre incompetențe. Cinste lui, cinste ciobanului...din el!!!

Miadry

Ultima propozitie este o gluma, nu? :rolleyes:

Doar oaie sa fii, sa-l admiri pe Becali...si nici macar asa

serhente Garcia

Daca berbecali reprezinta o culme, un virf, o ciomolugma a tzopirlanismului a intelectokanismului a prostului ajuns rege, zau de nu l-as vrea presedinte. Tara asta, pina nu va ajunge in pinza freatica a haznalei, nu va avea sanse de redresare.

Miadry

zau de nu l-as vrea presedinte.

Doamne fereste! Nu cobi! :(

lionn

Daca berbecali reprezinta o culme, un virf, o ciomolugma a tzopirlanismului a intelectokanismului a prostului ajuns rege, zau de nu l-as vrea presedinte. Tara asta, pina nu va ajunge in pinza freatica a haznalei, nu va avea sanse de redresare.

Dacă nu-l pupau în dos cei mai multi dintre prostănacii Romaniei, spune-mi si mie cine dracu l-a trimis pe asta in PE. Asa cum cei mai multi l-au trimis si pe dobitocu de base in fruntea tarii. Printre astia din urma ma numar si eu. Acum, imi PARE rău,dar sper si chiar mă rog ca viitorul să-i platească cu varf îndesat încrederea pe care i-am acordat-o!

Dorin17

Pai acolo l-au trimis aia de se uita la zerotv. Nu va aduceti aminte conjunctura? Se facea ca tocmai iesise din arest, iar un presedinte de partid pacalit, pe numele lui, Vadim, avea nevoie de carisma, ca sa impresioneze pe cei ce uita la zerotv, caci sunt multi , asa ca si-au unit destinele, doar pana sa fie alesi si atat! Asa ca zerotv l-a propulsat acolo! :doh:

• Upvote 1

Miadry

Prosti, dar multi

:(

danpin

....Asa cum cei mai multi l-au trimis si pe dobitocu de base in fruntea tarii. Printre astia din urma ma numar si eu. ....

si acum vrei sa te felicitam? taci si rabda, nu te mai lauda

alin2770

lionn as vrea sa zic ceva, dar...nu pot, mai bine tac.

LORD

Perla scoasa de Laszlo Tokes sau Gura pacatosului adevar graieste . Sursa : Preluare partialadin interviul acordat si publicat pe adevarul.ro din 11 aprilie 2011.

.... Poezia preferată a vicepreședintelui Parlamentului European, Tőkés László, este "Cu inima curată", scrisă de Attila József, poet maghiar cu rădăcini românești. Tőkés László a recitat prima strofă din poezia lui preferată, cu ocazia Zilei Poeziei Maghiare. Traducerea corectă a versurilor din poezia lui Attila József este: "Nu am nici tată, nici mamă/ Nici Dumnezeu, nici patrie/ Nici leagăn, nici giulgiu / Nici sărut, nici iubită". "M-am născut cu poeziile lui și am o părere excepțională despre el. Attila József a fost un revoluționar, care a avut o viață tragică", a mărturisit Tőkés László. .....

• Upvote 2

alin2770

asta e definitia bozgorului. fara interpretari

Dan

Seful IPJ Constanta, cu ocazia sarbatorilor de paste: "Constănţenilor le doresc să aibă parte de linişte, multă sănătate şi mult succes în afaceri, celor care sun afacerişti. Infractorilor le doresc mult stres, să fie stresaţi la maxim numai când aud cuvântul Poliţie. Să fie stresaţi de tot ce înseamnă poliţişti de Ordine Publică" :ner:

Dorin17

Si dupa disponibilizari ce le mai ureaza infractorilor...? :ner:

danpin

Perla scoasa de Laszlo Tokes sau Gura pacatosului adevar graieste

Nu am nici tată, nici mamă/ Nici Dumnezeu, nici patrie/ Nici leagăn, nici giulgiu / Nici sărut, nici iubită".

si as zice eu, nici Patrie...

cum li se spunea alora?

asta e definitia bozgorului. fara interpretari

:good:

Edited by danpin
  • Upvote 1

alin2770
:emo-yessir:

Dan

Emil Boc, inca prim-ministrul Romaniei "Anul acesta va fi mai bine ca anul trecut, iar anul viitor va fi mai bine decât anul acesta"

Elena Udrea inca ministrul Dezvoltării Regionale şi Turismului "România a înregistrat o creştere a numărului de turişti străini în primul trimestru al anului în curs, dar şi la sfârşitul ultimului trimestru al anului 2010" :doh:

Pai poate domnia voastra se refera la cei care tranziteaza spatiul aerian al Romaniei cu aeronavele ca altfel nu imi explic declaratia dea dreptul ilara.

Dorin17

Azi, dupa o portie de huiduieli, ala mic de la guvern si-a facut publica adresa de mail: " emilboc09@yahoo.com" Ma intreb cate zeci de mii de mail-uri de "felicitare" a primit pana la ora asta? Precis ca si-a schimbat adresa. Sau aia a fost data asa....., pentru uzul baietilor cu ochi albastri?

minutzu

Mi-e ruşine faţa de urmasi. Nu le-a ramas nimic de furat.

Dan

Victor Ponta presedinte PSD "Cu riscul că sunt foarte nepoliticos: nu vă mai luaţi după toţi proştii. De câte ori declară Igaş ceva, spune o prostie. Eu mă întreb cum de i-au dat diploma de bacalaureat la 25 de ani, că putea încă să mai studieze"

• Upvote 9

Dorin17

Intr-adevar , putea sa mai studieze. Stiu eu un caz ia care persoana in cauza si-a luat diploma de bacalaureat la 41 de ani! Un plus de la mine Copman ca ai postat aceasta replica! :ner:

• Upvote 1
  • Downvote 1

Miadry

Putea, dar a ales sa nu o faca. In mintea lui, considera ca a studiat destul. :rolleyes: