Jump to content
POLITISTI.ro

Reparatie / curatare / reconditionare catuse

cs777

Recommended Posts

Salut, domnilor colegi!

Având în vedere dotarea politiștilor, am în posesie o pereche de catușe care probabil au servit cateva serii de oameni ai statului, dar din pacate arată cam deplorabil, totuși iși fac datoria impecabil! Îmi ofera cineva ceva soluții pentru curațarea acestora?

Vă mulțumesc!

w7mpf9.jpg

2cdwcpt.jpg

Edited by cs777
  • Membru

Cosmi eu pe primul " marocan" din Pata pe care urmeaza sa-l incatusez l-as si pune sa le lustruiasca bine de tot!Ca doar ei le murdaresc :) !

• Upvote 5

Celelate catușe care le-am avut, același model au fost curatate de un colarat, dar pana sa-mi gasesc omul, m-am gandit sa le reconditionez eu, astept inca variante, daca mai sunt! multumesc!

• Upvote 1
  • Downvote 1
  • Moderator
CITADELA

Daca esti din Bucuresti, iti recomand un atelier situat unde in spate la Piata Obor. se ocupa inclusiv de bronaj pt arme, asa ca o sa-ti faca "bratarile" mai ceva decat cele noi. Vezi ca ai PM de la mine.

• Upvote 1
  • 4 years later...

Bună ziua, la cătușele pe care le am s-a stricat sistemul de blocare, una dintre ele ajungând să se deschidă foarte ușor cand se exercită forță in sens opus incuierii. Poate fi reparată respectiva încuietoare? Sau voi fi nevoit să îmi achiziționez o pereche nouă.

• Marius changed the title to Reparatie / curatare / reconditionare catuse

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Similar Content

• Alin20
      By Alin20
      Buna ziua/seara. Am si eu o intrebare pot detine catuse sau nu este legal? 
    • Ziggye
      By Ziggye
      Cumpar Caciula de Iarna alba marimea 59 si un set de catuse 

Detalii pe mesageria privată
    • CITADELA
      By CITADELA
      Ofertă specială, dar limitată pentru membri forumului POLITISTI.ro

Dragi colegi, am obținut întâmplător de la un amic, ce deține un magazin on-line în străinătate de echipamente tactice, o ofertă pentru membrii acestui forum, de cătușe cu lanț marca Smith & Wesson la prețul de 90 RON (inclusiv taxele poștale până la domiciliul clientului). În consecință, cei interesați vor plăti 90 de lei pentru o pereche de cătușe Smith & Wesson. Nu cred că mai este nevoie să vă amintesc de notorietatea de care se bucură acest brand în domeniul echipamentelor tactice și de calitatea produselor lor. Ca informatie, pe care singuri o puteți verifica accesând website-ul producătorului, acest tip de cătușe se vând începând de la 30 Euro în sus, preț ce nu include taxele poștale.

Problema stă în felul următor:
      Există un stoc limitat, respectiv 9 perechi de cătușe, pe care omul este dispus să le vândă în aceste condiții
      Banii trebuie trimiși în avans, deoarece nu există posibilitatea trimiterii cu plata ramburs la coletele internaționale și în plus, nu aș vrea să avem surprize neplăcute.

Cine este interesat, sa-mi dea PM (mesaj privat) pentru a stabili detaliile necesare.

Având în vedere că stocul este numai de 9 perechi de cătușe, primul venit va fi și primul servit. De asemenea vă rog să dați dovadă de seriozitate, întrucât dacă experiența este pozitivă, vom mai putea spera pe viitor și la alte astfel de facilități din partea omului.
      Mulțumesc pentru înțelegere.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.