Jump to content
POLITISTI.ro

DANIEL25

Dacă am fost cercetat penal mai pot participa la examenul de admitere?

Recommended Posts

DANIEL25

Buna seara as dori sa particip la admiterea la Scoala de Agenti de Politie Cimpina dar am o mica nedumerire...am lucrat ca agent de securitate iar in anul 2011 am fost cercetat penal pentru savarsirea infractiunii de favorizarea infractorului dar acum am primit de la Judecatorie ca fapta nu a putut fi dovedita si sa dispus neinceperea urmarii penale si nu am fost sanctionat absolut cu nimic deoarece lipseste un anumit articol ca sa se dovedeasca intrebarea ar fi AM SA INTAMPIN PROBLEME IN EFECTUAREA DOSARULUI SI A SELECTIEI?CU STIMA

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

iav

DA.

• Upvote 1
  • Downvote 2

drAGO5

Daca s-a dispus neinceperea urmaririi penale nu ai probleme, insa sa declari faptul ca ai fost cercetat penal, pentru ce fapte, precum si solutia dispusa de parchet.

CITADELA

Nu uita că verificările făcute de cei de la IPJ/DGPMB unde îţi depui dosarul nu se limitează doar la studierea unor hârtii pe care le depui tu  :naughty:

• Upvote 3

Alex87

Intr-adevar, pot conta foarte mult aceste verificari facute de catre cei de la Resurse Umane.

Edited by Alex87

StefanMarcu

Buna ziua , in trecut mai exact pe la vârsta de 15 ani , am primit neînceperea urmăriri penale , nu am primit o pedeapsa sau cu suspendare , pur si simplu s-a renunțat la urmărirea penală, dat fiind faptul acesta credeți ca exista o problema in încercarea de a da la școala de politie ? 

BGeorge

Nu vei intampina probleme daca vei mentiona in autobiografie ca ai fost cercetat si pentru ce ai fost.