Jump to content
POLITISTI.ro
  • 0

Intrebare legata de pierderea buletinului

raynor009
 Share

Question

Buna, mi-am pierdut buletinul si doar astazi am constatat ca imi lipseste, cand am deschis portofelul nu mai era acolo si l-am cautat in toata casa dar nu am dat de el. Am cautat putin pe Google sa vad ce fel de acte am nevoie pentru eliberarea unui nou buletin dar am cateva intrebari legate de cerinte:

"

1. un document emis de instituţii sau autorităţi publice - paşaport, permis de conducere, legitimaţie de serviciu, livret militar ori diplomă de absolvire a unei instituţii de învăţământ, cu fotografie de dată recentă, original şi copie;    "

Eu nu am pasaport adica sunt trecut pe pasaportul mamei mele, pot sa ma folosesc de el in acest caz? Pot sa duc si altceva decat ce imi este cerut mai sus cum ar fi o factura de la curent sau ceva de genul?

2. actul prin care se face dovada spaţiului în care locuieşti (vezi care sunt acestea)(copie si original).

Apartamentul in care locuiesc eu este pe numele meu, mi-a fost dat ca si donatie de catre tatal meu, trebuie sa duc vreun act care sa dovedeasca ca eu sunt proprietarul apartamentului sau nu mai are rost?

Mai trebuie ca unul din parinti sa ma insoteasca?

Multumesc anticipat!

3 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Eşti minor?

Am 18 ani, iar peste o saptamana fac 19. Chestia este ca sunt mort fara buletin, am nevoie de el cand merg la banca.

Edited by raynor009

• 0
  • Moderator

Dacă nu eşti minor, nu mai e nevoie de prezenţa părinţilor, te descurci şi singur.

PS: Nu mai cita postarea anterioară pentru că e inutil şi interzis de Regulamentul forumului. ;)