Jump to content
POLITISTI.ro
  • 0

Permis de conducere emis in Marea Britanie

nicolaerurac
 Share

Question

Buna ziua.in cateva zile ma intorc acasa si o sa raman in romania.detin permis de conducere uk.inainte de asta am avut si romanesc.detin categoriile:am,a,b1,b.cum fac sa l schimb.va multumesc mult.salutare

11 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Domnu marius dar eu am avut si permis romanesc dece mai e nevoie si de vizita medicala ai cazier.am avut din asta nou.

• 0

Eu cred ca permisul meu care lam predat la dvla cand mia fost eliberat cel englezesc e in romania.asa ar fi normal

• 0

Permisul respectiv a fost anulat. Urmare a solicitarii dvs. de preschimbare a permisului de uk. vi se va elibera un nou permis romanesc.

• 0
  • Moderator

Da trebuie. Chiar şi cei ce au deja permis românesc, dacă vor să-i prelungească valabiliatea trebuie să facă analizele din nou pentru ca valabilitatea să se prelungească cu încă 10 sau 5 ani. Iar acest lucru e valabil şi pentru cei ce îşi preschimbă un permis străin cu unul românesc.

• 0

Bună ziua!

Vă rog frumos să îmi  spuneți  cum pot proceda cu permisul auto care a fost emis în România,  dar l-am schimbat pentru acte în  UK. Acum m-am întors de tot acasă și  nu îmi  pot schimba înapoi  permisul pentru că nu am INSURANCE  NUMBER.  Cum pot proceda altfel? 

Va rog frumos să mă ajutați!

• 0

Buna ziua..am o curiozitate..am permis de UK..daca mi se supenda in UK pe o perioada de 6 luni, pot conduce in Romania pe aceasta perioada?Multumesc