Jump to content
POLITISTI.ro

GeorgianAlin1

Liceu si facultate pentru a ajunge la Criminalistica

Recommended Posts

GeorgianAlin1

Salutare ! Vreau si eu sa stiu ce liceu si ce profil trebuie sa urmez pentru a putea ajunge la Criminalistica .. Sunt clasa a 8-a si vreau sa ajung acolo ...

Vreau sa imi spuneti si ce se face la Criminalistica etc. 

Multumesc !

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Marius

Găseşti răspunsuri aici:

drAGO5

Ca sa ajungi sa lucrezi in politie, poti urma un liceu militar si apoi Academia de Politie sau Scoala de Agenti de la Campina ori de la Cluj. Liceul militar nu este obligatoriu, poti urma orice alt liceu si pana il termini iti dai seama si daca mai vrei sa ajungi politist.Eu iti doresc oricum succes.

razvan0209

drAGO5, daca face un liceu militar semneaza un contract cu MApN si trebuie sa isi continue studiile in una din institutile militare, in plus acolo se face multa fizica, matematica ceea ce nu il va ajuta pe el, chiar il va incurca avand in vedere ca materile de admitere sunt total diferite.

• Upvote 2

cipri83

Da chiar drAGO5 carei treaba cu liceul militar?Daca tu ai facut liceul militar trebuie sa faca si altii?Omul intra aici pe un forum dedicat politistilor sa intrebe ce studii trebuie sa urmeze ca sa ajunga criminalist ...si tu ii spui ca trebuie sa urmeze un liceu militar! :shock:

Eu n-am nimic cu cei care au urmat un astfel de liceu ...insa am avut un coleg in scoala de politie care a terminat un liceu militar si a fost chiar dezamagit, spunandu-mi ca nu ar mai face un astfel de liceu si ca este o prostie deoarece este caprarie curata!

GeorgianAlin ca sa ajungi politist (criminalist) trebuie sa ai liceul si sa termini apoi o scoala de politie!

Edited by cipri83

GeorgianAlin1

multumesc cipri si tuturor ... am inteles ... si faza cu liceul militar nici mie nu imi convine pentru ca stiu pe cineva care a fost acolo si mi-a spus acelasi lucru ca nu ar mai face acel liceu niciodata si nu mi-ar recomanda .

Edited by GeorgianAlin1

RaduAlexandru04

Salut,

As vrea sa va intreb si eu poate imi puteti explica care este diferenta intre un criminalist iesit de pe bancile Academiei si unul iesit de pe bancile Scolii de Politie..

Multumesc

Catalin

Cel de la academie va fi ofiţer de poliţie, iar cel de la şcoala va fi agent de poliţie.

RaduAlexandru04

Multumesc frumos, dar nu la asta ma refeream ci la ceea ce vor face la atributiile lor..

Marius

Vor desfăşura muncă specifică de poliţie în domeniul criminalistic.

Vero

Buna! Ca sa devin politist la criminalistica trebuie sa urmez Academia de Politie? ..Sau ce trebuie sa urmez dupa liceu??  :)

Edited by Marius
Eliminare formatare text.