Jump to content
POLITISTI.ro

Sign in to follow this  
GRO

Vreau sa lucrez in B.C.C.O.

Recommended Posts

GRO

Buna ziua,dupa cum bine am specificat in titlul postului,sunt interesat sa lucrez pentru politie,in compartimentul B.C.C.O.

Dar problema ,sau nu stiu daca chiar asta se numeste problema,dar sa o numim si asa este faptul ca nu prea stiu care sunt pasii de urmat.

Stie cineva sigur care sunt etapele pe care le voi parcurge pentru a ajunge sa lucrez acolo ?
In alta ordine de idei vreau sa stiu si in ce constau probele fizice,vreau sa stiu pentru testarea cunostiintelor ce materie trebuie sa pregatesc(o tematica,un exemplu ar fi excelent) si vreau sa stiu si care sunt criteriile pentru admitere,multumesc frumos.

Cine face off-topic pentru a posta glume de 2 lei,sau din necunostiinta de cauza am sa fac raport!

Cer seriozitate.

O zi placuta va doresc!

• Downvote 9

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Catalin

Înveţi şi dai examen la Academia de Poliţie - istorie, gramatică şi o limbă străină - 3 ani

Dacă în academie vei învăţa bine şi nu vei face prostii, îţi vei putea alege ca specializare CCO, iar după ce termini academia ai mari şanse să fii repartizat pe această linie de muncă. Aceasta este varianta cea mai rapidă.

Dacă dai examen la una dintre cele două Şcoli de Poliţie - gramatică şi o limbă străină - 2 ani, atunci după ce termini pentru o perioadă vei lucra la o secţie sau post de poliţie, iar dacă te remarci ca un poliţist cu "lipici la hoţi", o să apară inevitabil şi oportunitatea de a te muta pe o astfel de linie de muncă.

Pentru probe sportive, tematici şi alte detalii de acest gen foloseşte cu încredere funcţia de căutare a forumului.

• Upvote 3

dsxstyle

Poate politia nu e interesata sa lucrezi pentru ea :)

GRO, dupa cum ai scris ceea ce ai scris, areti de parca  esti "buricu` pamantului" si membrii acestei comunitati sunt la dispozitia ta sa-ti dea lamuriri. Ai auzit de :" va rog"?

• Upvote 1

emilw12

La O.P. nu mai vrea nimeni? :naughty:

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.