Jump to content
POLITISTI.ro

Nu pot sa ma conectez de la p.c. dar pot de pe telefon

teolucian63
 Share

Recommended Posts

Buna ziua, astazi am incercat sa intru pe forum de la computer, insa nu am reusit, mesajul a fost de genul "google chrome nu poate sa faca conexiunea la politisti.ro, va rugam reincercati...", insa de pe mobil am reusit fara probleme sa ma loghez. Exista cumva posibilitatea ca IP-ul computerului sa fie respins de soft-ul folosit de forum? Intru pe forum mai des de pe mobil, insa pana azi nu am avut aceasta problema. Si acum postez tot de pe mobil. Ma gandeam sa nu fie o problema cu IP-urile folosite de useri, in sensul daca sunt mai multe decat un numar admis de IP folosite de un membru. Am incercat si varianta golirii memoriei cache, inclusiv folosirea altui browser, insa nu am reusit. Din aceasta cauza am initiat un nou topic. Va multumesc.

Multumesc mult Marius, maine dimineata pot sa postez IP-ul, sunt la munca noaptea asta. Multumesc inca o data, o seara buna!

• Membru

Si eu am avut ceva probleme saptamana trecuta, vreo trei zile nu am putut intra pe forum dar si pe alte site-uri, concluzia a fost ca din cauza Rds-ului.Acum e totul OK.

Coosstti, eu am intrat pe alte pagini de internet, am accesat n site-uri, insa problema a fost la accesarea forumului. Deci mie net-ul imi functioneaza chiar daca e tot RDS. O sa incerc maine solutia propusa de Marius.

Teolucian incearca in felul urmator:

Deschide Command Prompt (cmd.exe din system32) si scrie in casuta care-ti apare "ping www.politisti.ro" si vezi daca-ti da raspuns ceva.

Daca problema persista e foarte posibil sa fie de pe provider (RDS cred) in cazul tau, dar te asigur ca nu poate fi de durata problema :D

Edited by claudeloo

claudeloo, cum ar putea RDS sa-mi restrictioneze accesul catre un site? Alte pagini, site-uri le-am deschis fara probleme. Oricum, multumesc pentru sfat!

Va multumesc tuturor, insa problema s-a rezolvat de la sine. Pana la urma cred ca a fost o problema de la provider, deci coosstti se pare ca a avut dreptate.  Am intrat pe forum fara nici o problema! Va doresc o zi buna!!! 

Edited by teolucian63

Teo, si eu am avut aceasi problema de pe RDS.... e ceva pe la serverele lor. Plus ca de multe ori nu imi arata unele situri actualizate, ci ce a ramas in cache de cine stie cand.... 

Teo, si eu am avut aceasi problema de pe RDS.... e ceva pe la serverele lor. Plus ca de multe ori nu imi arata unele situri actualizate, ci ce a ramas in cache de cine stie cand.... 

N-am stiut, insa m-am panicat mai ales ca nu am mai patit asa ceva!

claudeloo, cum ar putea RDS sa-mi restrictioneze accesul catre un site? Alte pagini, site-uri le-am deschis fara probleme. Oricum, multumesc pentru sfat!

Involuntar iti dai seama, cand am avut RDS si mie imi faceau figuri anumite site-uri cu filme online :D

Oricum e bine ca s-a rezolvat de la sine...va multumesc inca o data pentru sfaturi!!! Sa-i ia mama dracului de provideri, ma refer la gigantii RDS, Astral, etc. care au acaparat si impartit tara mai rau ca la Yalta...

• Upvote 1