Jump to content
POLITISTI.ro
  • 0

De unde pot face rost de o paleta reflectorizanta ?

cris91
 Share

Question

16 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Doresti sa o pui in parbriz ca sa dea bine?

Daca erai politist stiai de unde sa faci rost, deci nu-ti trebuie.

• Upvote 1

• 0
  • Moderator

Aşteptaţi să răspundă. Poate este poliţist şi chiar are nevoie. 

• Upvote 1

• 0

Apropo...daca stie cineva de unde se poate face rost de un baston reflectorizant luminos din ala rosu va rog mes privat daca aici nu se poate. Am vazut ceva de genul la un lucrator de la ISCTR dar nu am avut posibilitatea sa il intreb de unde l-a procurat. Multumesc!

Edited by cehanl

• 0

Si eu am avut nevoie de baston reflectorizant, si pentru ca sefu' de post avea si il incuia in fiset am fost nevoit sa imi confectionez singur. Doua abtibilduri reflectorizante de la piese auto lipite pe parchet laminat taiat in forma de baston iar pe maner doua bucati de plastic. Arata ca de fabrica :)

• Upvote 1

• 0

Aşteptaţi să răspundă. Poate este poliţist şi chiar are nevoie. 

da sunt politist, si am scapat-o paleta unui coleg intre bord si parbriz si nu o pot scoate de acolo.

simplu01 nu te mai grabi tu sa dai raspunsuri inteligente .

• 0
  • Moderator

In acest caz paleta nu e pierduta, doar trebuie recuperata. Cauta un mecanic cu degetele lungi si cu cateva bucati de cablu sau sarma iti va rezolva problema,

• 0
  • Membru

Cris91 incearca la linkul acesta http://www.helvespid.ro/index.html !

Eu am o paleta primita de la un coleg care are pe maner inscriptiile acestei firme HELVESPID...din ce am citit pe site se ocupa cu produse pentru siguranta circulatiei!Sper sa te ajute si scuze pt postarea anterioara...dar era mai ok sa-ti declini calitatea! :emo-yessir:

Suntem cam satui de indivizi care intra pe forum si au niste idei crete ....!

• 0

Ceva bun si util pentu inlocuirea pe timp de noapte a paletei reflectorizante am eu desi nu sunt politist, locul cumpararii: Dragonul Rosu, Obiectul Consta intr-un tub de plastic jumatate galben jumatate transparent care are urmatoarele caracteristici, baza magnerica, cutit pt taiat centura, varf metalic pentru spart geamul lanterna cu 1 led si 9 leduri rosii foarte vizibile dispuse pe 3 cercuri concentrice la 120 de grade unul de altul, si culmea foarte vizibile, eu folosesc un asfel de baston pe bicicleta ca si stop de noapte (se vede pe o noapte fara ceata sau ploaie de la aproape 800m 1km) si am folosit celelalte 3 la masina pentru o avetizare mai buna la o pana pe timp de noapte. A sa nu uit functioneaza cu doua baterii AA si costul e undeva la 6-8 lei /buc.

• 0
  • Moderator

Ceva bun si util pentu inlocuirea pe timp de noapte a paletei reflectorizante am eu desi nu sunt politist, locul cumpararii: Dragonul Rosu, Obiectul Consta intr-un tub de plastic jumatate galben jumatate transparent care are urmatoarele caracteristici, baza magnerica, cutit pt taiat centura, varf metalic pentru spart geamul lanterna cu 1 led si 9 leduri rosii foarte vizibile dispuse pe 3 cercuri concentrice la 120 de grade unul de altul, si culmea foarte vizibile, eu folosesc un asfel de baston pe bicicleta ca si stop de noapte (se vede pe o noapte fara ceata sau ploaie de la aproape 800m 1km) si am folosit celelalte 3 la masina pentru o avetizare mai buna la o pana pe timp de noapte. A sa nu uit functioneaza cu doua baterii AA si costul e undeva la 6-8 lei /buc.

Daca mai ajungi pe acolo, poate faci si niste poze!

• 0

Uite si pozele sunt facute obiectului de pe bicicleta, ca si leduri rosii are 3 randuri in poza se vede doar unul, lungime 25 CM, cand ajunge masina in bucuresti o sa pun poze si obiecului de pe toate partilepost-571-0-57336900-1375079611_thumb.jpgpost-571-0-36316200-1375079630_thumb.jpg

• Upvote 1