Jump to content
POLITISTI.ro

Criminalistica

rustiandreea
 Share

Recommended Posts

Buna,sunt in clasa a X-a si ma cam pasioneaza criminalistica(asta mi-a intrat in cap).Si plus ca am auzit ca se castiga foarte bine,ceea ce n-ar fi primul principiu dupa care ma iau,chiar imi place.Am cateva intrebari..defapt sunt o groaza dar prea multe de enumerat :-j...

1.Sa fi criminalist presupune si sa mergi la fata accidentului luand probe de la cadavre si chestii deastea nu?

2. Si vreau sa va intreb daca este suficient sa termin scoala de agenti de politie de la cluj de 2 ani sau trebuie facuta neaparat academia de politie?

Edited by Dan
modificare font

• Moderator

Si plus ca am auzit ca se castiga foarte bine,ceea ce n-ar fi primul principiu dupa care ma iau,chiar imi place.

Fals. Nu se câştigă deloc bine, salariile în poliţie nu sunt absolut deloc în concordanţă cu munca prestată.

1.Sa fi criminalist presupune si sa mergi la fata accidentului luand probe de la cadavre si chestii deastea nu?

Exact, în cea mai mare parte asta e treaba criminalistului, nu e deloc aşa cum apare pe la TV. Detalii găseşti în topicul:

2. Si vreau sa va intreb daca este suficient sa termin scoala de agenti de politie de la cluj de 2 ani sau trebuie facuta neaparat academia de politie?

Da, e suficient. Atât studenţii din Academia de Poliţie cât şi elevii din Scolile de Poliţie pot opta pentru specializarea criminalistică.

Mersi mult de ajutor..deocamdata sunt cam nehotarata:-??..realizez ca nu-i deloc ca in filme gen psihologia crimei sau mai stiu eu ce.. cat despre salariu asa am auzit de la un prieten care da anul acesta si s-a interesat..dar probabil salariile  alea mari se aplica doar la rutiera..Mersi oricum :)

Alex87 ma grabeam sa scriu:-j

• Moderator

Să-i spui prietenului tău, cel care dă anul ăsta, că cine i-a spus că sunt salarii bune în poliţie şi-a bătut joc de el şi habar nu are pe ce lume trăieşte. Salariile în poliţie sunt la fel peste tot, fără nicio "discriminare" în funcţie de domeniul unde activează poliţistul.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.