Jump to content
POLITISTI.ro
  • 0

Incaierare

Glen
 Share

Question

Buna dimineata!

Ieri seara, o "grupare" din cartierul meu l-au luat la bataie pe un baiat.(nu l-au lasat lat pe jos sau ceva de genul, din cate am auzit, acesta a putut sa fuga si sa cheme politia).Vroiam sa stiu, daca, de exemplu, am mai fost solicitat la sectie pentru vandalism(la inceputul pubertatii mi-a dat prin cap ideea prosteasca de a scrie cu spray-ul pe pereti) sunt sanse sa fiu solicitat din nou la politie pentru aceasta incaierare?Deoarece am fost informati ca daca se vor mai intampla alte infractiuni pe teritoriul respectivului ofiter noi vom fi primii care vor fi chemati la sectie.

9 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Initial, am fost prezent la o "prima" incaierere din cartierul meu cu acea grupare.Acestia l-au lovit pe unul dintre ei.Nervosi, a doua zi, ne-au sunat si ne-au zis sa ne intalnim undeva sa "rezolvam lucrurile".Ne-am adunat, desigur, undeva, iar cei cu care trebuia sa ne intalnim nu au mai venit pe motivul faptului ca am fost "prea multi".Am zis "las-o balta" dupa ce m-am gandit la consecinte.A doua zi, s-au adunat din nou, pe acelasi motiv ( pentru a se intalni cu cei care ne-au sunat ). Atunci nu am fost prezent insa, cei care au sunat au venit iar unul dintre ei a incasat-o.

• 0
  • Moderator

Dacă este adevărat ce ai scris mai sus, te sfătuiesc să vorbeşti cu părinţi tăi, după care să mergi cu unul dintre ei la poliţistul de proximitate (din cadrul secţiei de poliie de unde aparţii) şi să-i povesteşti totul. În acest fel poliţistul îşi va da seama că tu nu eşti implicat. Baftă!

• 0

Acum cateva minute am primit un telefon de la un prieten si mi s-a spus ca trebuie sa platim o amenda in valoare de un milion.Ceea ce mi se pare ciudat este faptul ca doar cei care au fost in prima noapte trebuie sa plateasca acea suma de bani.(vreau sa mentionez faptul ca a fost anuntata politia aseara, dupa ce unul din ei a incasat-o, eu nu eram prezent)

Edited by Glen

• 0

Glen, Marius ti-a dat cel mai bun sfat! Incearca sa tii seama de el!

• 0

Multumesc frumos pentru timpul acordat! O sa tin cont de sfatul lui Marius.

Este cea mai buna optiune pe care o ai!!!