Jump to content
POLITISTI.ro
  • 0

Clarificări legate de câteva prevederi din legea 333/2003

bantumi
 Share

Question

Buna seara,

Poate ma puteti ajuta in privinta unui subiect legat de legea 333/2003 .

Doresc sa intreb la ce anume se rezuma desf. de activitati de paza sau protectie din continutul legii 333/2003.

Daca un automat de retragere numerar este ancorat in pardoseala de catre o societate fara licenta fapta constituie infractiune ?

Nu am gasit nici o lista pe internet cu societati specializate in aceste tipuri de activitati ( spre ex exista pt cele autorizate in instalarea sistemelor electronice antiefractie )

Va multumesc respectuos pentru eventualele opinii ,

2 answers to this question

Recommended Posts

• 0
  • Moderator

Paza şi protecţia sunt activităţi desfăşurate în scopul asigurării siguranţei obiectivelor, bunurilor şi valorilor împotriva acţiunilor care lezează dreptul de proprietate, precum şi a protejării persoanelor împotriva unor acte ostile care le pot periclita viaţa, integritatea fizică sau sănătatea.

Cred că tu te referi la activităţi de proiectare, producere, instalare şi intreţinere a sistemelor de alarmare împotriva efracţiei, aşa-i?

• 0

Buna seara,

Activitatea de proiectare , producere ,instalare si intretinere a sistemelor de alarmare impotriva efractiei fara licenta am citit clar ca este infractiune.

Dar si ancorarea unui bancomat in podea fara licenta poate fi catalogata la fel ??

Daca un bancomat este prins in pardoseala fara licenta dar toate sistemele electronice de siguranta instalate pe el ( senzori , camera , contacti magnetici etc ) sunt puse de o companie licentiata , simplul fapt ca a fost ancorat in pardoseala fara licenta constituie infractiune ?

Ma scz daca nu ma exprim coerent ...nu am cunostinte de interpretare a legislatiei.

Cu respect,