Jump to content
POLITISTI.ro
  • 0

Probleme cu vanzarea masinii

matei
 Share

Question

Buna ziua.

Am vrut sa vand o masina, am facut actele de vanzare, iar intre timp cei care voiau sa cumpere masina au trimis un fax cu contractul de vanzare si cartea de identitate a masinii la cineva cunoscut lor. Dupa 20 min de la semnarea contractului, s-au razgandit si au cerut banii inapoi. Intrebarea mea este ce pot ei sa faca cu copiile trimise prin fax, mai ales ca au spus ca au o masina identica cu a mea, dar au probleme cu actele la masina lor si nu o pot inscrie.

2 answers to this question

Recommended Posts

• 0

masina ta este inmatriculata in Romania? ce marca model si an de fabricatie ? Pastreaza o copie a actului de vanzare cumparare. E posibil sa incerce sa faca o clona la masina ta si poate nu au avut de gand sa o cumpere inca de la inceput. Te sfatuiesc sa iei legatura cu cineva specializat de la Serviciul de Investigatii Criminale din localitatea in care te afli.

• 0

Buna ziua.

Masina este inmatriculata in Romania in 2011 si este un golf 4 din 2002. Cred ca asta au vrut, sa faca rost de actele masinii, fiindca de la inceput m-au intrebat seria masinii, daca este in 16 valve, exact cum era a celui care a venit sa o cumpere. Am vorbit cu cineva de la politie si au spus ca nu au ce sa faca. Totusi, reportajele despre masinile clonate m-au pus pe ganduri. Sa nu ma trezesc cu amenzi si alte probleme din cauza lor.