Jump to content
POLITISTI.ro

Sistem mecanic de reducere a reculului

Marius

Recommended Posts

• Moderator

RECUL = miscare catre inapoi a unui corp ca reactie fata de o forta exercitata asupra lui de un alt corp.

Sistemul mecanic de reducere a reculului este un inlocuitor direct pentru tija de recul stoc si nu schimba configuratia armei. Reduce reculul armei si imbunatateste viteza de ardere.

Acest sistem are in componenta doua arcuri separate, astfel incat proprietarul isi poate ajusta arma dupa cum doreste.

12634574.jpg

42431264.jpg

37438125.jpg

51486133.jpg

44041465.jpg

Pret aprox. 80$

Ce parere aveti? Ati folosit?

• Moderator

Ma intreb, ca un profan...nu se risca blocajele cartuselor prin folosirea acestui dispozitiv? Ma gandesc ca atenueaza socul(reculul), insa mansonul tot isi face cursa pana la capat pentru a baga alt cartus in camera, insa cu o viteza si forta redusa...astfel, nu se risca blocajul accidental? Intreb si eu, nu sunt expert..

• Member

eu zic ca nu, impinge mai cu putere mansonul in fata si introduce pe teava cartusul mai repede, parerea mea, nici eu nu sunt expert, doar ma gandeam...

cartusul nu intra pe teava cand mansonul e la capat, parca mai devreme...urca si e impins de manson

Edited by eti79ety

Kmcoio cu un pistol ca glokc daca ai mana si ochi nu trebuie sa fi expert.

Aceste dispozitive sunt inventate si omologate de un grec.

Glokcul nu prea se blocheaza, nu prea se curata, trage cu nisip pe teava, trage din apa, poti sa calci cu anvelopa de la masina pe el, trage in conditii de temperaturi foarte scazute sau foarte ridicate etc.

Ia gandeste ca poti trage cu Carpatiul din dotare fara recul...........cam cum ar fi?

Daca o sa ai ocazia sa tragi cu un MP5 cu amortizor vei intelege despre ce vorbim.

As vrea sa am un talent sa pot sa te fac sa simti cum este.

Din pacate pentru tine nu sunt paranormal :ner: .

Edited by Elvis
  • Member

ce bine...ner.gifner.gifner.gif, incepusem sa-mi fac griji wink.gif, daca ne doteaza noul ministru cu asa ceva la carpati...ner.gifner.gifner.gif

Edited by eti79ety

Exista "niste bucati de fier" de o simplitate urlatoare la cer, care preiau/atenueaza reculul la orice arma sunt montate - desigur, daca arma respectiva poate fi imbunatatita in sensul aplicarii unui filet cu pas redus la gura tevii, normal, pe partea exterioara. I s-a impamintenit denumirea de compensator si poate fi vazut "la lucru" pe pistoalele automate LP7.

• Moderator

Daca o sa ai ocazia sa tragi cu un MP5 cu amortizor vei intelege despre ce vorbim.

:ner: .

Razi tu razi...dar eu ma bucur si cand ne cheama astia odata la 1 an sa tragem 5 boabe de carpati in poligon...si mai au pretentia sa tragi si excelent...ce sa mai zicem...mp5? Am tras...in Counter strike...