Jump to content
POLITISTI.ro

Andreifb4

Semne distinctive pe corp - admitere

Recommended Posts

BGeorge

Cauta in dex si vei afla.

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Marius
38 minute în urmă, Mititiuc a scris:

Cum adica de vestimentatie?

VESTIMENTAŢIE = Îmbrăcăminte

Caută altceva, nu eşti potrivit pentru Academia de poliţie.

Mititiuc

Dece spui asta?

AndreiRotar

As avea si eu o intrebare in legatura cu asta... din nastere am un semn pe cap un mic loc unde nu am par... ca si cum ar fi o mica chelie unde nu imi mai creste parul. Asta este o problema grava? Daca da imi puteti recomanda un loc in care imi pot face implant de par?

BGeorge

Nu e nicio problema. 

Marcris

Am și eu niște nelămuriri, poate ma ajuta cineva! Băiatul meu dorește sa dea la pompieri la Academia Alexandru Ioan Cuza și ii este teama sa nu fie respins la controlul medical pt ca : a făcut operație de deviație de sept acum un an ,dar ar mai fi ceva , la ambele picioare are cele doua degete (după degetul mare) lipite pana la unghie ce credeți,  ar putea fi respins? Mulțumesc anticipat ,dacă ma puteți ajuta cu un răspuns. 

iav

Nu suntem medici. Băiatul cred că este destul de mare ca să se intereseze personal de această problemă, mergând la Centrul Medical  din localitatea reședință de județ, unde sunt medici, care pot să-i dea răspunsurile la toate întebările legate de condițiile medicale ce trebuiesc îndeplinite.

Vasi1995

Buna , am vazut intrebarile despre "cicatricile "  provenite in urma unei operatii la mana din anii anteriori .Daca ar putea cineva sa raspunda daca sunt permise.Multumesc frumos!

Roby

Depinde cat de mare e, cat de vizibila si in ce masura iti afecteaza motricitatea si coordonarea miscarilor. Cel mai in masura sa iti raspunda este medicul IPJ-ului la care iti vei face dosarul.

Mitza28

hello! eu am pisici, intra cumva in categoria semnelor distincte daca am zgarieturi superficiale de la pisici? nu sunt din acelea care sa se faca cicatrici

• Downvote 1

Roby

Hahaha 😂 :))
Scuze ca rad, dar si tu ai face-o daca ai fi in locul meu.
Daca cicatricele nu sunt mari, nu ai de ce sa iti faci griji. Oricum, cel mai in masura sa te lamureasca e medicul de la IPJ-ul la care te inscrii.

Mitza28

da :)))) dar la cate am citit si auzit imi fac griji :))) ideea este ca nu sunt cicatrici ci zgarieturi care trec, ma intrebam daca o sa fie o problema daca o sa am o zgaietura mica "proaspata" la vizita medicala :))) 

• Downvote 1

iav
On 16.08.2018 at 7:14, Mitza28 a scris:

hello! eu am pisici

Și unde sunt localizate? Mai exact în ce zonă a corpului?

Mitza28

pe maini, ma mai zgarie cand ma joc cu ele

Edited by Mitza28
  • Downvote 1

George99

Bună ziua! Știu că pot să mă interesez și singur dar nu prea am găsit informații precise.

Am avut destul de multe coșuri în perioada adolescenței iar acum am rămas doar cu unele cicatrici, coșurile au dispărut. Unele cicatrici sunt puțin mai accentuate iar altele abia se observă. Ele sunt poziționate în zona gâtului, a umerilor,  puțin mai sus de piept și într-o mică măsură pe spate.

***Menționez că cicatricile sunt doar niște puncte mai roșiatice, pielea nu prezintă gropi sau ceva de genul.

Se poate să fiu respins la viza medicală din cauza acestului lucru? Mă gândesc că cele de pe spate sau piet se acoperă cu uniforma. Doar cele de pe gât s-ar observa.

Mulțumesc pentru ajutor.

Edited by George99

Roby

Apuca-te de invatat si pregateste-te si la sport, ok ? ;)

TalpalariuIonut

Buna ziua!Stiu ca e posibil sa fi primit un mesaj de acest gen de multe ori,dar va rog sa imi spuneti daca pot intra la academia de politie de frontiera daca am un semn de operatie pe antebrat.Unii spun ca nu ar trebui sa ma afecteze asta la vizita medicala deoarece este un semn de la o intervenție chirurgicală. Sper sa imi răspundeți. received_267992944080636.jpeg.f2d01d50fd51da0e4b86d1c8b9e447fa.jpeg

Roby

Nu te afecteaza, stai linistit

Popamihai

Buna ziua! Trec in clasa a 11 a si cand termin vreau sa urmez cursurile facultatii de pompieri. Exista totusi o mica probleme am un semn, un mic punct in zona urechii cum se vede si in imagine. Imi este frica la contravizita medicala sa nu ma pice in rest ce depinde de mine voi face totul (proba fizica respectiv scrisa). Am citit si niste articole cum ca la pompieri nu ar fi probleme cu tatuaje si semne. Tin sa mentionez ca n am probleme la auz din cauza semnului. Astept parerile voastre. O zi buna!

Screenshot_20190802-182850_Gallery.jpg

• Downvote 1

Marius

@Popamihai, în Regulamentul acestui website scrie destul de clar:
"Participarea la activităţile de pe forum nu este publică, această facilitate o au doar persoanele majore ce au obţinut calitatea de membru al forumului"

lying simon rex GIF by Simon Rex / Dirt Nasty

Asta înseamnă că ai minţit cu neruşinare atunci când ai completat formularul de înregistrare, iar nouă nu ne plac astfel de persoane, pt că punem accent foarte mare pe onestitate, drept consecinţă voi scrie BANNED pe contul tău.
Succes!

Apostol09

Bună ziua ! Doresc să particip la concursul de admitere la Scoala de agenti de poliție. Nu imi este clara partea medicală , mai exact partea cu semnele pe corp . Am lucrat  la un hotel ca si ajutor de bucatar  iar in fiecare zi imi capatam cate un strop de ulei incins pe piele si astfel am dobandit cateva pete pe mana dreapta plus pe antebrate . Imi poate spune cineva cu aproximație  daca aceste pete imi va atrage " inapt-ul  medical " ?  Pe langa aceste pete , am si cateva cicatrici mici pe antebrat  de la zgarieturi  si o pata  cam de marimea unei nuci *(  de culoarea petelor din poza pe care am atasat-o ) din nastere mai jos de genunchi . Va mulțumesc anticipat!Screenshot_20190926-140650_Gallery.jpg.bac7d217b6ca56aa493bbc40870edfa1.jpg

Edited by Apostol09