Jump to content
POLITISTI.ro
  • 0

Câini comunitari

mihai770
 Share

Question

• Membru

Am o problemă, în afara faptului că de azi nu mai am bani pe card...

În fața blocului am o seră/grădină mare care aparține de armata sau cel puțin așa cred pentru că e păzită de câte un băiat îmbrăcat în militar; pe clădiri sau pe garduri sau la intrare nu e nici un semn sau afiș care să ateste asta.

Problema este că în această curte sunt niște câini care fac scandal mai ales noaptea și mă deranjează...de la un timp mă exasperează. Mai rău, pot ieși din curte și latră la fiecare mașină care trece.

Ce am făcut? Am dat un mail direct la MAPN să-mi comunice dacă este grădina lor și sa facă ceva cu câinii. Nici un răspuns.

Am sunat gardienii comunitari și mi-au comunicat că „nu se ocupă ei” și să sun la Poliție(!).

Într-un sfârșit am sunat la noi, unde mi-a răspuns o doamnă care mi-a spus că „nu ne ocupăm noi de câini, probabil că știți asta”(eu având număr de IPA). WTF?? Zic bine, atunci un vecin care stă la curte deranjează liniștea bla bla...nu am avut cu cine să mă înțeleg.

Ce să mai fac? Să mă apuc de scris? Unde?

8 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Din cate stiu primaria trebuie sa se ocupe de cainii comunitari. La mine in oras daca reclami la primarie ca exista caini agresivi pe strada trimit politia comunitara impreuna cu angajatii unei fundatii pentru protectia animalelor si ii captureaza (daca este nevoie politistul comunitar are si o pusca cu tranchilizant). Dar problema este ca nu prea au loc sai tina pe toti si asa ca pe cei care considera ca nu sunt foarte agresivi ii elibereaza dupa ce ii sterilizeaza si ii vaccineaza.

Edited by maf150

• 0
  • Membru

In loc sa umble in combinezoane negre inscriptionate POLITIA comunitara si sa poarte cagule pe fata, ''politistii comunitari'' ar trebui sa rezolve problema cainilor comunitari

• 0
  • Moderator

Georgeedi, lasa-i nene sa poarte cagule...poate se sperie cainii de ei...naughty.gif chiar ma gandeam acum, sa vezi ca pe 7 octombrie ne vor pazi comunitarii...:))

• 0

La cat de frustratii sunt unii si din dorinta de afirmare, eu as sugera sa aveti grija sa nu va treziti cu cateva tomfe peste spate si spray in ochi. :lol:

• 0
  • Membru

asa a amenintat si prefectul de dolj cu jandarmii la protestul din 23 si nici miros da jandarm nu a fost pe acolo, "stiu eu bine..."

• 0
  • Moderator

Cine ma sa dea cu tomfa? Comunitarul? Pai ii doresc sanatate daca face asa ceva...poate sa imi dea una pe la spate sa nu fiu atent.